Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

Coś takiego znalazłem na półkach Auchana. Pytanie jak w temacie.

 

attachicon.gifpap.jpgattachicon.gifliq.jpg

Witam !

Jeden z handlarzy sprzętem i chemią karawaningową ( nie powiem który bo inni byliby gotowi go wychłostać ) mówił mi ,że stosowanie dedykowanych papierów toaletowych nie ma sensu i wystarczy kupować welwet czy jakąś reginę , Byle były to papiery "miękkie".

Po 4 sezonach wiem ,że całkowicie rozkładają się w/w papiery. Więc po co przepłacać ?

Podobnie może być z chemią , na mój gust skoro uszczelki domowej kanalizacji wytrzymują takiego "domestosa" to te w naszych pepkach raczej inne nie są . Tylko znów Ci handlarze wciskują nam kit, że te specjalne do karawaningu będą się z naszymi instalacjami "obchodzić " łagodnie. Na pewno nie mogą być to środki pieniące się :] .

Piszę tu o środkach do kasety nie do spłuczki bo jakoś "zapach" domestosa czy innego tego typu wynalazku nie do końca przynajmniej dla mnie jest miły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam !

Jeden z handlarzy sprzętem i chemią karawaningową ( nie powiem który bo inni byliby gotowi go wychłostać ) mówił mi ,że stosowanie dedykowanych papierów toaletowych nie ma sensu i wystarczy kupować welwet czy jakąś reginę , Byle były to papiery "miękkie".

Po 4 sezonach wiem ,że całkowicie rozkładają się w/w papiery. Więc po co przepłacać ?

 

Maciek, nie "jakiś miękki" tylko w 100% celulozowy. Weźmiesz miękki, jakiś odzyskowy i zadowolenie pryśnie :nie wiem: Ale jak najbardziej nie ma co kupować dedykowanych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego arnie no i okazało się że są inni co uważają tak jak JA,a myślałem że jeszcze raz dokładnie będę musiał opisać sprawę.POZDRAWIAM ANDY :)

Według mojej pamięci na 20 litrowy zbiornik w C2,3,4  leje sie 120 ml niebieskiego, znaczy AquaKema od Thetforda,.... Nawet taka jest miarka na korku od zbiornika aseptycznego...

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier 100% celuloza z supermarketu (nie dedykowany do karawaningu) mam sprawdzony. Działa dokładnie tak samo jak dedykowany, a kosztuje około 4-5 razy taniej. Absolutnie nic nie osadza się na uszczelce.

Ale chemię to leję jednak dedykowaną - może kiedyś się przekonam, że nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory chemię i papier też stosowałem dedykowany. Z chemii Thetforda nie zrezygnuję jest super, ale papier z chęcią zamienie na celulozowy, tylko czy na papierach z normalnego sklepu jest napis, że jest 100 % celulozowy. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na papierach z normalnego sklepu jest napis, że jest 100 % celulozowy. Do tej pory nie zwracałem na to uwagi.

 

Nie wiem czy na wszystkich, ale ja kupuję w zwykłym supermarkecie papier z napisem 100% celulozy i jest bezproblemowy w naszych toaletach chemicznych. Na pewno znajdziesz łatwo taki papier w dużym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tokyo, a jaka jest różnica cenowa miedzy Thetfordem a Tornado? Tornada nigdy nie kupowałem, czy różnica cenowa jest znacząca, chodzi o różnicę procentową, bo w różnych sklepach ceny i tak będą różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado 29zł, thetford 49zł. Czyli jakieś 40% różnicy. W użytkowaniu nie poczujesz różnicy jakościowej (przynajmniej ja nie odczuwam).

 

Jeśli zdecydujesz się na tornado warto bezpośrednio zwrócić się do kolegi f68 (forumowicz) :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado 29zł, thetford 49zł. Czyli jakieś 40% różnicy. W użytkowaniu nie poczujesz różnicy jakościowej (przynajmniej ja nie odczuwam).

 

 

Oj, jest różnica, i to znacząca. Jeśli opróżnia się kibelek dość często (np. co 3 dni) to jest różnica w rozpuszczeniu papieru. Thetford oczywiście dużo lepiej rozpuszcza papier i pozostałe rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urlopie opróżniam kibelek co 2-3 dni i nie widzę różnicy (poza tym co zostało w kieszeni). W tym roku kończyłem thetforda ze starych zapasów (ok. 3 lata od produkcji), który został z budki rodziców, miałem również starsze tornado i nowe. O ile na starszym można było powiedzieć, że jest trochę słabsze, to tornado z nowej dostawy nie odbiegało skutecznością rozpuszczania.

Jedyną przewagę thetforda widzę przy różowym płynie do spłuczki. Jest przyjemniejszy i wydajniejszy. Niebieskie są wg mnie na tyle zbliżone, że ciężko wyłonić prawdziwego zwycięzcę w skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Port jeżeli chodzi o płyn Tornado to jest w promocji po 29 zł obok mnie w Bieruniu u Klaji, więc Ci go kupię na przyszły sezon,bo i tak musimy się gdzieś spotkać na kempingu -chyba że ten kolega z forum załatwi Ci go taniej.

Ja narazie nie mam problemu z płynem,bo  WC kupuje na wiosnę :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.