Skocz do zawartości

Płyny do toalet i nie tylko


Jarekkow

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

O ile z płynu różowego można w wyjątkowych sytuacjach "zrezygnować", o tyle płyn niebieski jest niezbędny dla prawidłowej eksploatacji.

 w moim przypadku producent zrezygnował za mnie :unsure: . nie mam zbiornika na wodę do spłuczki tylko trójnik i zaciąga z centralnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 626
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 w moim przypadku producent zrezygnował za mnie :unsure: . nie mam zbiornika na wodę do spłuczki tylko trójnik i zaciąga z centralnego 

 

Masz rację,  nie ma w tym nic wyjątkowego :(  Również w moim przypadku Karmann nie zamontował osobnego zbiornika na wodę do spłuczki i podbiera skubany przezroczystą ze zbiornika głównego. Chciałem potestować z alternatywnym zastosowaniem ale do płukania ust ani do mycia zębów różowy też się nie nadaje - mam po nim zgagę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,  nie ma w tym nic wyjątkowego :(  Również w moim przypadku Karmann nie zamontował osobnego zbiornika na wodę do spłuczki i podbiera skubany przezroczystą ze zbiornika głównego. Chciałem potestować z alternatywnym zastosowaniem ale do płukania ust ani do mycia zębów różowy też się nie nadaje - mam po nim zgagę. ;)

Ale nie masz kamienia nazębnego  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w moim przypadku producent zrezygnował za mnie :unsure: . nie mam zbiornika na wodę do spłuczki tylko trójnik i zaciąga z centralnego 

Też nie pojmuje tej głupiej oszczędności. O ile jeszcze w jakiś małych(blaszakach) kamperach gdzie liczy się każdy centymetr może mieć to uzasadnienie to w przyczepach :oslabiony: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie pojmuje tej głupiej oszczędności. O ile jeszcze w jakiś małych(blaszakach) kamperach gdzie liczy się każdy centymetr może mieć to uzasadnienie to w przyczepach :oslabiony: ....

 

oszczędności na każdym kroku,  opony nawet dają chińskie noname :no:

 

6a583c00f6a2.jpg

 

sprawdziłem w instrukcji  zbiornik występuje jako opcja dodatkowa, więc jak sobie dopłacisz to będziesz miał :]

 

 

zobaczę w lecie , jak mi będzie doskwierał brak różowego to wypnę porostu ten wężyk z trójnika i założę osobny 10l zbiornik w sumie pół godziny roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację,  nie ma w tym nic wyjątkowego :(  Również w moim przypadku Karmann nie zamontował osobnego zbiornika na wodę do spłuczki i podbiera skubany przezroczystą ze zbiornika głównego. Chciałem potestować z alternatywnym zastosowaniem ale do płukania ust ani do mycia zębów różowy też się nie nadaje - mam po nim zgagę. ;)

Na zgagę można rennie a za to kamień na zębach nie będzie się odkładał :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zapytania. Po powrocie z Cro kamień czy też osad jest w całej instalacji wodnej. Od głównego zbiornika, przez zlew, umywalkę, po kasetę, czajnik i odpływ. Zawsze po powrocie płukam solidnie główny zbiornik. Jest cały szorstki i jakby miał piasek drobny na ściankach. Na uszczelce od kasety i klapce też jest biały nalot. U nich nawet woda butelkowana jest twarda i powoduje kamień w czajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do zapytania. Po powrocie z Cro kamień czy też osad jest w całej instalacji wodnej. Od głównego zbiornika, przez zlew, umywalkę, po kasetę, czajnik i odpływ. Zawsze po powrocie płukam solidnie główny zbiornik. Jest cały szorstki i jakby miał piasek drobny na ściankach. Na uszczelce od kasety i klapce też jest biały nalot. U nich nawet woda butelkowana jest twarda i powoduje kamień w czajniku.

Czym płuczesz zbiornik i instalację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Chemia "eco" nic nie daje, ani nam, ani środowisku, jeśli fekalia zlewamy w miejscach do tego przeznaczonych (kanalizacja) - wszystko i tak trafia wtedy do oczyszczalni ścieków. Co innego, jeśli jedzie się gdzieś w odludne miejsca ("na dziko"). Przypuszczam, że właśnie w takich przypadkach owa chemia może mieć swoje zastosowanie, podobnie jak mydła, czy szampony ekologiczne, których użycie nie szkodzi środowisku naturalnemu. (...)

Krzysiu - prawie prawda. Akurat byłem na kempingu w Austrii, w Alpach. Tam sobie właściciele życzyli, aby korzystać z chemii eco. Oczywiście nikt nie stał przy zlewie chemii, ale tam się trochę inaczej traktuje turystów - nie każdy z definicji jest zły. W każdym bądź razie wśród warunków pobytu na kempingu był też i ten, że należy korzystać z chemii ekologicznej do toalet. Przypuszczam, że przynajmniej na części kempingów na terenach ochronnych może również być podobne wymaganie. Ale tego akurat nie sprawdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Sądzę, że pytasz o roztwór w czasie użytkowania przyczepy zimą :hmm:

Jeśli w przyczepie nie masz podgrzewania toalety i faktycznie mimo włączonego pieca, w toalecie jest tak zimno, że płyn może zamarzać, :look:  to można wlać odpowiednio rozcieńczony roztwór płynu do chłodnic.

Z drugiej strony, nie wydaje mi się to możliwe, aby zamarzał płyn w spłuczce, skoro ogrzewasz wnętrze przyczepy.

Nie przypuszczam też, abyś chciał zostawiać spłuczkę napełnioną w okresie postoju zimowego.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.