Skocz do zawartości

Pytanie ogólne dot. elektryki


angello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W mojej Angielce jest tak, że jak podłączona jest tylko do akumulatora, to nie działa lodówka, gniazda 230V oraz dwie lampki. 

Gdy podłącze do prądu i akumulator wyładuje się (bo z jakiegoś powodu nie ładuje się mimo włączenia charging na panelu) to gaśnie mi wszystko, oprócz tej lodówki, gniazd 230V oraz 2 lampek.

To nie powinno być tak, że gdy przyczepa jest podłączona do prądu stałego to wszystko powinno świecić, elegancko, a akumulator powinien zacząć działać dopiero jak zabraknie prądu stałego?

Jak jest w Waszych przyczepach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz szczerość, ale nie tęgo widzę wykonanie tej roboty przez Ciebie, po przeczytaniu Twojego postu. Zleć to lepiej elektrykowi lub pogadaj i poproś o pomoc  forumowiczów z Twojego sąsiedztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ed napisał:

Wybacz szczerość, ale nie tęgo widzę wykonanie tej roboty przez Ciebie, po przeczytaniu Twojego postu. Zleć to lepiej elektrykowi lub pogadaj i poproś o pomoc  forumowiczów z Twojego sąsiedztwa.

Nie zamierzam sam gmerać w elektryce, tylko zastanawiam sie czy tak to powinno być? Z żoną stwierdziliśmy, że skoro mamy podłączenie do prądu przez kabel, to wszystko powinno działać, nawet bez akumulatora, nie mam racji? 

Natomiast akumulator nie ładuje się podczas postoju na kempingu i po 3 dniach dupa, wyładowuje się, zostawiając nas z 2 lampkami, lodówką, pompką wody i podgrzewaczem.

Dlatego pisałem czy to normalne? Angielki tak mają czy u mnie coś skopane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację powinno wszystko działać.

To co opisujesz wygląda jakby przełącznik (trójpozycyjny) w przyczepie był w pozycji ,,transport" czyli przyczepa spięta z samochodem. Sprawdź czy przyczepa posiada w/w przełącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, DARDUS napisał:

Macie rację powinno wszystko działać.

To co opisujesz wygląda jakby przełącznik (trójpozycyjny) w przyczepie był w pozycji ,,transport" czyli przyczepa spięta z samochodem. Sprawdź czy przyczepa posiada w/w przełącznik.

 

Przełącznik mam możliwość ustawić albo na CAR albo na VAN. Jest ustawione na VAN.

ps. macie może jakieś namiary na elektryka od cepek w kujawsko-pomorskim?

Edytowane przez angello (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając bezpieczniki które domniemam są sprawne, bez przyrządów pomiarowych (czasem wystarczy zwykła żarówka) będzie trudno wykryć. 

Na odległość raczej ciężko jest cokolwiek stwierdzić w temacie elektryki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DARDUS napisał:

Pomijając bezpieczniki które domniemam są sprawne, bez przyrządów pomiarowych (czasem wystarczy zwykła żarówka) będzie trudno wykryć. 

Na odległość raczej ciężko jest cokolwiek stwierdzić w temacie elektryki.

Tak na szybko można doradzić jakaś ładowarka, prostownik typu biedronka itp. i podłączyć bezpośrednio do akumulatora. Ewentualnie przetwornica napięcia, one mają możliwość ładowania aku, a przyda się w przyszłości. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu zewnętrznego zasilania 230 V powinno działać wszystko, czyli: 2 lampki (kinkiety), lodówka na 230, gniazdka, ładowanie aku i reszta na 12 V. Nawet jak nie ma aku na pokładzie to u mnie instalacja 12 V działa.

Przełączniki: CAR/VAN - główny, trzy dodatkowe: PUMP, AUX, LIGHT.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zwarcie klem aku podczas jego braku i podłączeniu 230 V - padł bezpiecznik, albo spalił się zasilacz. Aaa, sorry nie zauważyłem (nie doczytałem) pompki wody - skąd dochodzi do niej zasilanie/na jakie napięcie jest? Jeśli 12 V to wynika, że w ogóle na pokładzie 12 V jest. 

Edytowane przez Magneto61
Nie dopisanie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.