Skocz do zawartości

Okno do łazienki - jakiego typu?


Tsport

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na wymianę drugiego okna, tym razem w łazience. I tu pojawia się mały dylemat.

W standardzie miałem obydwa okna MPK 40x40 uchylane do góry z jednej lub z obu stron, bez możliwości otworzenia. Do tego "opuszczana" w dół ramka z moskitierą i roletą
Zastanawiam się czy założyć identyczne okno które wg mnie posiada następujące
zalety:
- Można uchylić i zapomnieć, bez względu na warunki atmosferyczne
- Wydaje mi się, że mniej się nagrzewa ze względu na nietransparentny daszek
- Łatwiej wyczyścić moskitierę z "syfu"

Wady:
- gorzej otwiera się roletę
- słaba estetyka
- wydaje mi się, że przez stałą "mikro wentylację " wpada jednak ciągle syf do środka

image.png.222b4357a10198368eb54bc264b61b92.png

Czy może okno MPK Vision Star, które założyłem już w głównej części przyczepy tzn, ciemny przeźroczysty plastik otwierany do góry w jedna stronę i rozsuwana roleta lub moskitiera.
Plusy:
- Możliwość całkowitego otwarcia (może być też wadą w przypadku deszczu)
- bardzo łatwo rozsuwa się roletę lub moskitierę
- wygląda bardzo estetycznie
 

Minusy:
- trzeba pamiętać aby zamknąć w przypadku deszczu
- wydaje mi się, że bardziej grzeje słońce w upał
- gorzej czyścić w przypadku gdy nawpada na moskitierę śmieci lub owadów

image.thumb.png.a8d57abfdb541730037dc0897d40a020.png

image.thumb.png.f22f6046c1e633f03d40daec6830c722.png

Czy ktoś ma okno typu MPK Vision Star w łazience? Jakie wrażenia? Które rozwiązanie wg. Was warte jest polecenia do łazienki?

Liczę na Wasze opinie i uwagi.

 

 

 

 

 

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w poprzedniej przyczepie okna dachowe takie jak Ty teraz mam inną i mam uchylne do góry takie jak chcesz kupić. Minusy są takie że trzeba pamiętać żeby zamknąć przed wyjściem ale jak już się otworzy to jest bardzo szybka wymian powietrza. Jak chcesz kupić to kup te uchylne w jedna strona według mnie są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze pomierzyc, żeby z tym Visio otwierały się szafki w łazience. Ma ono szerszą ramkę z roleta i moskitiera. W głównej części przyczepy jest u mnie po wymianie na styk z otwartymi drzwiami szafki kuchennej.

Wysłane z mojego F5122 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2018 o 21:42, Tsport napisał:

Muszę jeszcze pomierzyc

I lepiej pomierzyć wszystko i to dokładnie.Ja już drugi dzień walczę z wymianą okienka. Mam okno 40x40 o całkowitej szerokości zewnętrznej i wewnętrznej  46 cm. I teraz problem , bo do wyboru mam tylko to okno, które pokazałeś na zdjęciu, że takie miałeś.Ot gówienko za 235 zł. I nic innego nie mogę kupić bo: grubość dachu mam 23 mm, a większość okien zaczyna się od 25 mm. Ja mam całkowitą szerokość okna 46 cm, a większość nowych okien do otworu 40x40 ma szerokość od 50 cm w górę. A ja zamontowałem sobie panel solarny  i spojler na okienko dachowe i teraz najszersze okno jakie mógłbym wsadzić to 48 cm po zewnętrznych wymiarach :(  Na dodatek trzymają mnie meble w środku, szafa jest tak szeroka, że  rama wewnętrzna okna również nie może przekroczyć 48 cm :( I dupa, zostaje mi tylko ten tani szajs :(  A wszystko przez takie pieprzone małe pęknięcie, a właściwie oderwanie się głupiego dzyndzla .Chyba tir mi to urwał i to od tyłu. Przez to musiałem zjechać do domu z trasy :(  Ale co ciekawe nawet w najgorszą ulewę okienko nie przeciekało :)  Niestety zjechałem na chatę, bo bałem się, że następny tir wyrwie wszystko z korzeniami. Na nic się zdał mój spojler przed okienkiem, bo niestety tyłu okienka już nic nie zabezpiecza :( 

IMG_20180803_135141[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety MPK Vision Star jest obecnie nie dostępne w sprzedaży w PL. Muszę poszukać czegoś innego.

5 minut temu, kalapan napisał:

I lepiej pomierzyć wszystko i to dokładnie.Ja już drugi dzień walczę z wymianą okienka. Mam okno 40x40 o całkowitej szerokości zewnętrznej i wewnętrznej  46 cm. I teraz problem , bo do wyboru mam tylko to okno, które pokazałeś na zdjęciu, że takie miałeś.Ot gówienko za 235 zł. I nic innego nie mogę kupić bo: grubość dachu mam 23 mm, a większość okien zaczyna się od 25 mm. Ja mam całkowitą szerokość okna 46 cm, a większość nowych okien do otworu 40x40 ma szerokość od 50 cm w górę. A ja zamontowałem sobie panel solarny  i spojler na okienko dachowe i teraz najszersze okno jakie mógłbym wsadzić to 48 cm po zewnętrznych wymiarach :(  Na dodatek trzymają mnie meble w środku, szafa jest tak szeroka, że  rama wewnętrzna okna również nie może przekroczyć 48 cm :( I dupa, zostaje mi tylko ten tani szajs :(  A wszystko przez takie pieprzone małe pęknięcie, a właściwie oderwanie się głupiego dzyndzla .Chyba tir mi to urwał i to od tyłu. Przez to musiałem zjechać do domu z trasy :(  Ale co ciekawe nawet w najgorszą ulewę okienko nie przeciekało :)  Niestety zjechałem na chatę, bo bałem się, że następny tir wyrwie wszystko z korzeniami. Na nic się zdał mój spojler przed okienkiem, bo niestety tyłu okienka już nic nie zabezpiecza :( 

IMG_20180803_135141[1].jpg

Co do grubości dachu, to wg mnie montaż np https://sklep.kampi.pl/pl/p/Okno-dachowe-do-przyczepy-kempingowej-40x40cm-MPK-Vision-Vent-M-Pro/5308 wymaga tylko skrócenia śrub montażowych. Większym wyzwaniem w Twoim przypadku będzie 48cm na zewnątrz i 48 w środku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tsport napisał:

Większym wyzwaniem w Twoim przypadku będzie 48cm na zewnątrz i 48 w środku.

Z tym akurat problemu nie mam, bo te okienka ze zdjęcia mają wymiar 47x47 , akurat mam centymetr luzu :) 

okno.jpg.d8d29482d4b3ad43fcbe073e4c6075b3.jpg

Szkoda tylko, że to jedyne okienko jakie mogę zamontować, innych nie ma :( A to okienko mało mi się widzi , chciałbym coś lepszego. Można dostać jeszcze te uchylne na jedną stronę, ale one są montowane od góry wkrętami, a tego bym już nie ścierpiał, za nic nie zrobię dziur w dachu.

okno1.jpg.426842d2dd1f8297d78bb45b9ced9d0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sosek napisał:

Ja mam też taką Adrię jak Ty i założyłem te https://allegro.pl/okno-dachowe-mini-heki-s-23-41-dometic-i7304283511.html .

Może nie masz panelu na dachu, ja mam i on mnie teraz trzyma, widocznie założyłem za szeroki i teraz mam tylko 48 cm na okienko, a to co pokazałeś ma 52 :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie  mam pytanie - chcę jutro wkleić sobie nowe okno dachowe.Czy do jego wklejenia mogę użyć  uszczelniacz SikaLastomer 710  , czy jednak lepiej wkleić go na  uszczelniacz Butylowy DEKALIN 8936? Co prawda mam jeden i drugi, ale ten pierwszy mam już otwarty i akurat na jedno okienko by go starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleiłem dekalinem MPK Visionstar-y, pół tuby na okienko 40x40. Na dach, czyli na poziomą powierzchnię, dla spokoju sumienia użyłbym dekalinu, ale to już bardzo subiektywne (na zasadzie dałem, co najlepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.