Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy :)


MoniMonia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy mógłby ktoś poradzić/obejrzeć  przyczepę w okolicy Wrocławia a dokładniej w Świdnicy?:D

https://www.otomoto.pl/oferta/tabbert-tabbert-comtensse-540-comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-ID6AFYY1.html#86ce618d43

 

Ma być to nasza pierwsza przyczepa :tuptup:

Jutro mąż ma jechać ją oglądać bo na weekend podobno jest już kolejka chętnych do oglądania. A może mógłbyś kogoś polecić z tamtych okolic Temat trochę nagły i pilny bo wygląda super i kupno nie od handlarza. My jesteśmy spod Warszawy więc kawał drogi a boimy się żeby jakiegoś szrotu nie kupić.

Będę wdzięczna za każdą uwagę. Zdjęć w ogłoszeniu aż 30 więc samo to dobrze świadczy o sprzedającym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, MoniMonia napisał:

jest już kolejka chętnych do oglądania

:lol:uwielbiam takie teksty :) jak taka kolejka to dlaczego cena zaniżona o dobre pare kzł? Chyba że oglądają i czym prędzej się oddalają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

:lol:uwielbiam takie teksty :) jak taka kolejka to dlaczego cena zaniżona o dobre pare kzł? Chyba że oglądają i czym prędzej się oddalają :D

hmm. Może zamiast nabijać się to zwrócisz uwagę że przyczepa jest z 1999r czyli ma prawie 20 lat :) i popatrz na ceny takich przyczep. U handlarzy są o wiele tańsze. 

Poproszę o rzeczowe sugestie na co uważać bo to co napisałeś jakoś kompletnie w wyborze nie pomogło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o rzeczowe sugestie na co uważać

Na to co przy zakupie każdej przyczepy, i na nic więcej.

Jak jest to okazja,to pewnie by się sprzedała pierwszego dnia.

 

A kolejka chętnych jakoś mnie nie przekonuje. Wielkie szafy z wysp raczej nie mają dużego wzięcia, zresztą na duże przyczepy nie ma wielkiego popytu.

Do Świdnicy masz 4h jazdy z Warszawy więc to nie jest jakaś ekspedycja.

 

 

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest Cena okazyjna , co za tym idzie musi być coś nie tak , a pierwszą rzecz którą zaobserwowałem , może tak powinno być , jest ciekawy odpowiedzi sprzedającego , o co chodzi z tą listwą , a druga sprawa to poprosiłbym zdjecie przodu , elementu którego zaznaczyłem , może to tylko uszczelniacz .

30 zdjec jest , ale to takie z których możemy powiedzieć że to przyczepa , ma koła i jak wnetrze wygląda , nie mamy zdjecia odspodu , przed jechaniem do Pana sugerowałbym poprosić o wiecej zdjec . Druga sprawa , Jak Człowiek ci mówi że jest już kolejka chętnych po przyczepe , to nie wiem jak wygląda rozmowa z takim człowiekiem , zapewne jak gość ogarnie że się znasz na rzeczy , to bedzie próbował cie wygonić , mówiąc że za 20 minut mają być nastepni zainetesowani .

902560827_7_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-_rev002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MoniMonia napisał:

hmm. Może zamiast nabijać się to zwrócisz uwagę że przyczepa jest z 1999r czyli ma prawie 20 lat :) i popatrz na ceny takich przyczep. U handlarzy są o wiele tańsze. 

Poproszę o rzeczowe sugestie na co uważać bo to co napisałeś jakoś kompletnie w wyborze nie pomogło ;)

Nie nabijam się tylko właśnie zwracam uwagę. Pierwsze primo, częstu buda 20 letnia będzie droższa od 15 letniej albo i młodszej, jak faktycznie jest tak wychuchana i wycackana. Budy inaczej tracą na wartości niż samochody. Drugie primo tekst o kolejce na kilometr śmierdzi handlarzem. Trzecie primo, do budy 1600dmc nie ma kolejki bo to musi być konkretny amator z konkretnym holownikiem. 

 

Tsk jak napisał @NieKumaty fotek dużo ale nic z nich nie wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

  • klapa bakisty jest innego koloru niż całe nadwozie (biała klapa schowka z przodu). Nie wiem czy to dopuszczalne w tej marce i modelu przyczepy.
  • 1 i 2 widoczne wgniecenia, 3 dziury po wkrętach pierwotnie mocowanego zatrzasku drzwi

    Inked902560827_33_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-_rev002_LI.thumb.jpg.4dcdeec0db646b472e01a02068acaf7f.jpg
    Inked902560827_10_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-_rev002_LI.jpg.6865c8d7cdfe47e0e60b9673b42a7d27.jpg
     
  • plamy, które należy sprawdzić 4 i 5.

    Inked902560827_9_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-_rev002_LI.thumb.jpg.35b8a743fcca4efc8c42ee61940b1d95.jpg
    Inked902560827_5_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-dolnoslaskie_rev002_LI.thumb.jpg.042312ef013f55d1a6d0f860628474c7.jpg
     
  • Ta listwa wygląda jakby odstawała. Z drugiej strony przylega. 6

    Inked902560827_7_1080x720_comtesse-luksus-klima-przedsionek-super-stan-_rev002_LI.thumb.jpg.1844c97c73dfa8139c452a626c9739e8.jpg

    Rolety w oknach albo są niedbale zaciągnięte (dobrze widać na moskitierach) albo pouszkadzane.
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabbert - marka I-sza klasa. Miałem podobną tej marki / 2 osie/.  Kwintesencja jakości/trwałości  .

Alu tu jest wiek i historia. Bez fachowych oględzin nie radzę się napalać. Tylko zimna kalkulacja sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa jeżeli sprawna to długo posłuży. Kolega Zuczek wyłapał pięknie wszystkie wady i nie trzeba się męczyć. Najpoważniej wygląda od momentu drzwi do końca ściana. Te wgniotki na rogach drzwi serwisowych i ramy drzwi mogą świadczyć o tym, że albo była kolizja i przyczepa się przekosiła, albo że pracuje np przez stan dróg lub wilgoć.

Konieczna weryfikacja - to samo na łączeniu listwy na dachu i w całym wnętrzu w górnych narożnikach przy dachu i podłodze.

Tabbert ma technologię nazwijmy to oddychającego/ podwójnego dachu stąd te "dziwne" listwy z przodu i tyłu przyczepy w praktycznie każdym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz PIĘKNĄ Rodzinkę !!! :ok::hej:

3 godziny temu, MoniMonia napisał:

No to warto jechać czy lepiej sobie odpuścić..

Uważam, że trzeba zobaczyć kilka przyczep chociażby z tego powodu aby nauczyć się je oglądać, wychwytywać mankamenty, po prostu poznać sprawę. Oczywiście, życzę Tobie aby ta pierwsza była super i kupiona cieszyła długie lata (ale to życzenie ... ). Przed jakimkolwiek wyjazdem poczytaj / poczytajcie tematy podpięte na górze tego wątku plus kilka spraw (tematów) podobnych do Twojego z ostatnich kilku dni. Tego nie ma bardzo dużo a wiedza jest potrzebna i bezcenna !!! i w zasięgu ręki / oczów :-).

3 godziny temu, MoniMonia napisał:

Kurczę przydałby się ktoś kto by swoim fachowym okiem ocenił na żywo.

Poczekaj chwilę (Twój temat jest nowy), może się ktoś z bliska zaoferuje a lepiej poszperaj na forum, znajdź "tubylców" i próbuj się do nich dobić poprzez wiadomości prywatne, niektóre osoby podają numer telefonu. Trzeba pamiętać, że są wakacje i wiele osób nie zagląda na forum ...

I najważniejsze: miej na uwadze, że wszystko co wyżej napisane i pokazane jest na podstawie danych ogłoszenia i zawartych w nim zdjęć. Jak mantrę wszyscy powtarzamy, że zdjęcia w ogłoszeniach są zawsze zdjęciami poglądowymi czyli pokazują OGÓLNY wygląd przyczepy a nie szczegóły, detale, ... nie śmiem pisać o maskowaniu i ukrywaniu ...

Nikt z nas nie odpowie Tobie jednoznacznie: JEDŹ albo NIE JEDŹ na podstawie oceny materiału z ogłoszenia, bo to niedorzeczne i nieodpowiedzialne. Fotografie pokazują bardzo mało i wybiórczo ...

Kiedy ja byłem w twoim położeniu, dotarłem na forum i przesłałem ogłoszenie z przyczepą, która mnie interesowała. Otrzymałem przychylne oceny i brak zastrzeżeń oprócz tego co zwykle o angielkach czyli uważaj x 3. Kiedy pełen nadziei zajechałem na miejsce, zobaczyłem przyczepę w stanie schyłkowym ale perfekcyjnie doczyszczoną i przygotowaną do sprzedaży. Mimo to długo i dokładnie ją oglądałem, żeby się nauczyć i napatrzeć, znaleźć poparcie dla wyczytanej wiedzy i wyobrażeń.

Nie mając wiedzy z przeczytanych tekstów na forum mogłem ją kupić !!!

Musisz / musicie mieć ze sobą latarkę albo dwie, ciuchy do pobrudzenia, rękawice (do ręcznych oględzin podłogi) i oglądać przyczepę w każdym miejscu, centymetr po centymetrze, zaglądać w każdą szparę, szafkę, schowek, od środka i od zewnątrz, dach i podłogę ... Jak nie znajdziecie wilgoci i jej śladów zaczynacie sprawdzać sprzęty i akcesoria. Sprawdzacie czy wszystko działa, etc ... Sprzedający nie może zabronić dostępu gdziekolwiek, sprawdzenia czegokolwiek, ...

Może pomyślcie o tym, żeby zobaczyć przyczepę w dobrym stanie albo nową gdzieś blisko miejsca zamieszkania. Kiedy napatrzycie się (i nadotykacie) na dobre i / lub nowe łatwiej będzie wam oglądać, dotykać i właściwie oceniać "stare".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.