Skocz do zawartości

Wybór pierwszej przyczepy.


kogucik73

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, kogucik73 napisał:

Witam.Podpowiedzcie proszę czy naprawa takiego okienka jest bardzo kosztowna i droga?

Tu gdzie zuczek zaznaczył 1 jest miękkie.Resztę oglądałem i jest ok.Ogulnie przyczepa ładna i zadbana.

Na przodzie z zewnątrz są dwa pęknięcia długości 1,5 cm.I Tymi pęknięciami woda się dostawała.

Sprzedawca opuścił 1900 zeta i więcej nie chce.

Nie mam dwóch lewych rąk ale nigdy nie naprawiałem takich przyczep więc proszę Was o opinię czy warto wziąść taką i naprawić czy odpuścić.

Witaj w świecie karawaningu. To nie "naprawa okienka", a na 90% naprawa całej ściany przedniej, wraz z jej konstrukcją, i oby tylko na tym się skończyło. Przód jest z tworzywa i są 2 małe niewinne pęknięcia po 1,5 cm? Naprawisz te, po następnej zimie będą 4 inne. Żeby je naprawić, i to nie tyle dobrze, a objawowo, trzeba byłoby wyjąć cały ten przód, i przy okazji rozszyć 1/3 lub pół przyczepy, a na pozbycie się problemu pęknięć - nikłe szanse. Naprawy - doraźne. Cena kusi, "ogólny" stan też, ale to okienko, niby szczegół, angielkę dyskwalifikuje. Nie bez powodu tak "fajne" ogólnie przyczepy z wypasem, i z pozoru tylko jednym małym defektem, trafiają do handlarzy, którym opłaca się je przytargać tutaj (przeprawa przez Kanał, sporo dalej niż do Holandii/Niemiec/Danii) i jeszcze dać sporą zniżkę, ba, do tego zarobić.

Jak kupisz, to już nie zareklamujesz, choćby cała była przegnita, "widziały gały co brały". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

8 minut temu, kogucik73 napisał:

Na przodzie z zewnątrz są dwa pęknięcia długości 1,5 cm.I Tymi pęknięciami woda się dostawała.

A pokaż na zdjęciu w którym miejscu znajdują się te pęknięcia. Pisząc taką rzecz od razu powinieneś załączyć zdjęcie. Dzięki temu unikniesz rad przy których wszyscy opieramy się na WYOBRAŻENIU !! Jak nie zrobiłeś zdjęć pęknięć to chociaż narysuje je na zdjęciach które są.

W międzyczasie zobacz wspaniały wątek:

 

56 minut temu, czyś napisał:

Witaj w świecie karawaningu. To nie "naprawa okienka", a na 90% naprawa całej ściany przedniej, wraz z jej konstrukcją, i oby tylko na tym się skończyło. Przód jest z tworzywa i są 2 małe niewinne pęknięcia po 1,5 cm? Naprawisz te, po następnej zimie będą 4 inne. Żeby je naprawić, i to nie tyle dobrze, a objawowo, trzeba byłoby wyjąć cały ten przód, i przy okazji rozszyć 1/3 lub pół przyczepy, a na pozbycie się problemu pęknięć - nikłe szanse. Naprawy - doraźne. Cena kusi, "ogólny" stan też, ale to okienko, niby szczegół, angielkę dyskwalifikuje. Nie bez powodu tak "fajne" ogólnie przyczepy z wypasem, i z pozoru tylko jednym małym defektem, trafiają do handlarzy, którym opłaca się je przytargać tutaj (przeprawa przez Kanał, sporo dalej niż do Holandii/Niemiec/Danii) i jeszcze dać sporą zniżkę, ba, do tego zarobić.

Jak kupisz, to już nie zareklamujesz, choćby cała była przegnita, "widziały gały co brały". 

Ja dodam tak zupełnie subiektywnie od siebie: w przyczepie mogę walczyć ze wszystkim oprócz likwidowania skutków obecności wody / wilgoci. To rozległe prace, zmierzające często do demontażu całego albo prawie całego wnętrza i zdejmowania = naprawy całych ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie zrobiłem gdyż po obejrzeniu tego okienka zrezygnowaliśmy z zakupu .Powiedziałem dla szwagra właściciela  (Właściciel mieszka w angli ) że ona nie jest warta więcej jak 12 tysi Na drugi dzień rano szwagier właściciela dzwoni i mówi że właściciel spuści ale tylko do 13 tysi.Bo za tyle ją kupił i nie chce dokładać.

Stwierdziłem że dam znać na drugi dzień.

Siostra właściciela to księgowa mojego szwagra -to tak dla zarysu sytuacji.

Twierdzą że to miała być dla nich ale za ciężka 1300 dmc.

Na droższe w stanie idealnym mnie nie stać.W obrębie 100 km to najlepsza przyczepa w cenie do 18 tysi.

 

 

Edytowane przez kogucik73 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie fajnej i SUCHEJ ale używanej przyczepy wież mi, wydasz i tak sporo pieniędzy na cięgle odkrywane, nowe i "drobne" usterki. Na odnowę, na wyposażenie, na doposażenie, ... To sprawa poza sporem i jestem pewien, że każdy kto pisał do tej pory potwierdzi moje zdanie, ci, którzy trafią na wątek w przyszłości również.

Oczywiście, jest druga strona medalu: można kupić taką przyczepę, jakoś zaklajstrować wady i pojechać tu i tam.

Ale zanim Pan Marek podejmie strategiczną decyzję niech zerknie w wątek o którym już pisałem:

 P.S. : To, że udało się wychwycić wilgoć w miejscu o którym piszesz nie znaczy, że nie ma jej gdzie indziej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się kupić blisko, ale nie na pstryk, na już. Czasem trzeba mieć fart. 

Ale jakkolwiek by nie było, wilgoć na ścianach/przy oknach/na suficie dyskfalifikuje. To jest coś, co jak już widać, od środka, to przeważnie za późno. Jak już się w takie coś wpuścisz (odpukać), to przez parę lat możesz pomstować "trzeba było pojeździć, lepiej poszukać, bardziej uważać".

I nie daj się skusić tym, że to szwagier ciotki stryjecznego dziadka czy jakoś tam, że opuścił ci 1900 złociszy, bo wtopisz krotność (więcej niż nawet te 18 tysięcy). To delikatny sprzęt, technologia banalna ale w naprawach trudna, czasochłonna i w samych już materiałach droga, chyba że Ci nie zależy, i zamierzasz robić polep, ale na to to i tych 12 tysi szkoda. Rozbebeszysz żeby naprawić okienko, a wyjdzie że cały przód zgnity, i albo będziesz brnął w naprawę, albo się poddasz i oddasz truchło za bezcen byle pozbyć się problemu. To jest realne ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co pytasz bo nie do końca rozumiem? (Wstawiłeś cytat z tekstem, którego nie napisałem. Poniżej krótko dodałeś " ... Ale nie ma żadnej ... ")

Na czym ma polegać pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kogucik73 napisał:

Temat można zamknąć .Dziękuję Wszystkim za podpowiedzi i pomoc.

Przyczepa kupiona a za 3 dni wyjazd na wczasy.Pozdrawiam.

Proszę !!!! i kropka. :thank:

No to zakończyłeś temat z klasą i przytupem ... :zolta: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, oby temat nie był ponownie otwarty za kilka dni jeszcze z miejsca wczasowania się. Pośpiech jest złym doradcą ale wczasy już za 3 dni to czymś trzeba na nie pojechać...

@kogucik73, szerokości i udanego urlopu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.