Skocz do zawartości

Wybór pierwszej przyczepy.


kogucik73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gdyby TEC miał mieć zwykły piecyk (a kominek jest na swoim miejscu), to jest on pod drzwiami szafy. Jest kominek na dachu i komin w szafie, regulator na ścianie (od trumy tn-2, na 230V). Zdjęcie nie pokazuje miejsca gdzie tradycyjnie jest piec.

Prawie identyczna budowa skorupy i el. wyposażenia jak moja LMC, układ trochę inny ale kuchnia, lodówka i łazienka oraz szafa "na swoim miejscu" :) i wygląda - na bardzo ogólny ogląd - nieźle (jeśli chodzi o stan).

To czarne pudełko to chyba podgrzewacz ciepłej wody, spójrz na przewód (czerwony) - c.w.

Piec powinien być po drugiej stronie, pod szafą, zdjęcie go nie sięga. Poproś sprzedającego o zdjęcie, truma 3002 prawdopodobnie tam siedzi.

 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czarne "pudełko" w Tec wydaje się być wentylatorem albo innego rodzaju poganiaczem, po lewej i prawej stronie odchodzą grube rury = przewody stosowane do przemieszczania powietrza.

W Tec przyjrzyj się dokładnie temu miejscu (przebarwienie od sufitu). O drobnych wgniotkach na poszyciu nie piszę.

 

Inked870640825_9_1080x720_jasny-srodek-sucha-ciepla-woda-_rev031_LI.jpg.57e086020c13c1b02f9fe2dc0983e23c.jpg

 

W Hobby widać rozerwaną szafę !!!! Nie wygląda to dobrze

Inked898909962_14_1080x720_hobby-prestige-545-stan-wnetrza-piekny-_rev050_LI.jpg.72b3df8c852f50c8a3a7b1831bef1afd.jpg

 

To trzeba obejrzeć w Hobby z bliska

 

Inked898909962_12_1080x720_hobby-prestige-545-stan-wnetrza-piekny-_rev050_LI.jpg.1a8a7660ef2cebc299dbca22c96834ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "zaciek" to raczej ciemniejsza część tapety - to "bielonego drewno" ma na arkuszu po 2-3 pręgi w odcieniu ciemnego beżu, i to chyba to. A że zdjątko robione z lampą, to jeszcze cień od szafy nachodzi - zobacz na pionowe elementy zabudowy przy szfkach podsufitowych (cień), i spójrz na zamknięte drzwi od przedniego przedziału (pręgi na okleinie). 

Ale sprawdzić warto. 

To czarne pudełko to Truma Therme, podgrzewacz wody elektryczny pierwszej generacji (prod. do 1996 r.), później była już TT2 (okrągła, biała). Przez te termy przechodzą rury wentylacji/ogrzewania, bo od ciepłego powietrza też mogą ogrzewać wodę. Tu są pokazane oba typy (obie generacje): 

https://dealernew.truma.com/_anweisungen/Truma_Katalog/2 gb/therme_gb/therme_gb.html

 

Kristofer chyba urlopuje, więc trzeba rzeźbić, ale dłużej trwa i więcej spekulacji po drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czyś napisał:

Ten "zaciek" to raczej ciemniejsza część tapety - to "bielonego drewno" ma na arkuszu po 2-3 pręgi w odcieniu ciemnego beżu, i to chyba to. A że zdjątko robione z lampą, to jeszcze cień od szafy nachodzi - zobacz na pionowe elementy zabudowy przy szfkach podsufitowych (cień), i spójrz na zamknięte drzwi od przedniego przedziału (pręgi na okleinie). 

Ale sprawdzić warto. 

Witaj, patrzyłem na to w powiększeniu i mam obawy ... ale nie wyrokuje

TRZEBA SPRAWDZIĆ !! :ok:

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj widać, widać. Patrzę na ceny i zonk, i dobre stare przyczepy są jak dobre stare wino, rosną w cenie. Szok.


Aż sprawdziłem ofertę, pozę tym że niewiele jest wartego jakiejkolwiek uwagi to ceny wyższe niż w zeszłym roku za ten sam towar. Na markplaats też ?


Wysłane z Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2018 o 16:57, zuczek napisał:

W pierwszym linku:

298207904_InkedScreenshot_2018-07-30PrzyczepakempingowaColchester500-EB(1)_LI.jpg.376fab9f9340db6801c6d9144096b583.jpg1092954770_InkedScreenshot_2018-07-30PrzyczepakempingowaColchester500-EB_LI.jpg.db6aa2966892d5daa4a2510315351adc.jpg

1 - odchodząca tapeta, przebarwienia. Pewnie wilgoć

2 - wyszedł klin. Łatwe w naprawie ale należy się zastanowić jaki jest powód ...

3 - w tym narożniku ciemne przebarwienie może oznaczać wilgoć

4 - po prostu dziura. Po co ?

W drugim linku

Inked740245363_8_1000x700_przyczepa-kempingowa-4-5-osobowa-marauder-gold-450ct-_rev002_LI.jpg.99d51ef4c3fc1857d81dabec5552d901.jpg

Plama na ścianie nad łóżkiem i odchodząca tapeta na łączeniu.

W łazience chyba przebarwiony silikon.

Obejrzałem tą przyczepkę cała przednia ściana zgnita.Nadaje się na budę dla psa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. No właśnie, ogłoszeniowo: sucha, zadbana, ... " ... płakał jak sprzedawał ..." ?

Szukaj dalej, wiedzy przybywa. Teraz tylko wpaść na tą, która czeka na Ciebie!! :hej::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimage.png.cbf48a1cc6cbaf1b4ac56feb94d78365.png

Witam.Podpowiedzcie proszę czy naprawa takiego okienka jest bardzo kosztowna i droga?

Tu gdzie zuczek zaznaczył 1 jest miękkie.Resztę oglądałem i jest ok.Ogulnie przyczepa ładna i zadbana.

Na przodzie z zewnątrz są dwa pęknięcia długości 1,5 cm.I Tymi pęknięciami woda się dostawała.

Sprzedawca opuścił 1900 zeta i więcej nie chce.

Nie mam dwóch lewych rąk ale nigdy nie naprawiałem takich przyczep więc proszę Was o opinię czy warto wziąść taką i naprawić czy odpuścić.

Obejrzałem prawie 20 sztuk i nic godnego uwagi (psu bym nie postawił takich bud.) a ta ze zmurszałym okienkiem jest naprawde ładna.

Wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczniesz rozbierać i niestety na oknie się nie skończy. Ja szukalbym dalej. Wilgoć która wychodzi przez tapetę to niestety albo generalny remont albo złomowanie.

Wszystko jest do zrobienia ale nakład pracy/kosztów jest naprawdę ogromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.