Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest taka: jak zaczęło się coś dziać, ten na S8 zwolnił, i uspokoił, "anglosas"na autostradzie A30 ni kijaszka, ani trochę, ani przez moment. Warto wziąć pod rozwagę.

Nota bene, ten z S8 cały czas jechał "z podrygami" lawety, nie dziwię się, bo samochód na lawecie nie został ustawiony w osi lawety (wyraźnie przesunięty na prawo).

Podmuch "wyzwalający" wyraźne wahadło dostał kiedy tył lawety mijał (wyprzedzał) kabinę ciężarówki. To jest ten krytyczny moment (podmuch w bok powietrza "rozgarnianego" przez TIR-a, trafiający w przyczepę za osią/osiami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 09:18, filipert napisał:

Prędkość powyżej 100?

Mam nadzieję, że Ty leciałeś bez budy... 

Jechał z prędkością 95-100.

Tak bez budki.

W realu wyglądało to znacznie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta sama reakcja, od razu po hamulcach. I dobrze, dla tych co za tobą, bo większość na lewym pasie nie kuma, co może się zdarzyć za chwilę i wali na oślep wyprzedzać, zamiast zostawić miejsce

W ciągu roku na 3-4 rozchwiania przyczepy, raz taniec lawety przez 2 pasy i serwisowy, za drugim razem zamiatanie i obrót osobówki z cepą o 180 stopni. Jakoś tak 50/50 mi wychodzi prawdopodobieństwo dalszego ciągu :) 

Swoją drogą, zadziwiające, że gość zalicza kolejne ostrzeżenia, i nie trafia do niego, że może trochę za  szybko pocina jak na tak niestabilny zestaw. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 godzin temu, jacek00 napisał:
5 godzin temu, vrs napisał:
O kur#a... Masakra.
Tylko co ta przyczepa robiła? Stała? Nagle zahamowała bez przyczyny?

Najechanie chyba tam było. Widać tam dwa pojazdy

Tak, teraz widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@danielpozStara jest minimalnie skrzywiona - koło, w którym strzeliła nam opona podczas powrotu z Grecji miało zdecydowanie większy negatyw - więc po oględzinach stwierdziliśmy, że lepiej ją wymienić. Czy ta stara będzie się nadawała do naprawy ocenią fachowcy z Wioli. Jesli tak to  być może znajdzie się chętny by ją sobie zregenerować. Wiola raczej mi odradzała regenerację jesli dużo jeździmy. No zoabczymy jak to będzie teraz wyglądać - w sobotę być może będę mógł ją już odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

Nasza przyczepka juz w Wioli. Abu ustrzec sie kolejnych niemilych przygód podczas dalekich wyjazdów, wymieniamy całą, kompletną oś. 

Paweł, ale dlaczego piszesz o tym w temacie dotyczącym wężykowania? Był jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomii W pewnym sensie tak. Ja miałem po prostu dużo szczęścia, że przyczepa nie zaczęła tańczyć. Pewnie wielu nowych i starych użytkowników ogląda ten wątek więc wpisałem tutaj ku przestrodze....

P.S. Ale jeśli chcesz możesz to wykasować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pawel1966 napisał:

Nasza przyczepka juz w Wioli. Abu ustrzec sie kolejnych niemilych przygód podczas dalekich wyjazdów, wymieniamy całą, kompletną oś.

A nasza po wizycie w Center Campie :)

Regulacja hamulców, przegląd układu najazdowego i jeszcze coś tam, bez związku z wątkiem. Ale, uwaga - nastąpiła wymiana jednego bębna. Początkowy liz na kole (duży) , który uważałem za luz na łożysku, okazał się być sumą luzów z łożyska i mocowania łożyska w bębnie. Nowe łożysko można było ręką włożyć do bębna. Wyjścia nie było, poszedł nowy bęben, w którego zestaw wchodzi łożysko. Wszyscy się głowili nad przyczyną takiego stanu, bo wyglądało to tak jakby ktoś lekko podfrezował miejsce pod łożysko. Pomimo zamontowania nowego łożyska koło miało nadal luz... A luz wykryłem przy wymianie opon na nowe. Drugi bęben bez zastrzeżeń.

Na pewno jazda będzie teraz bezpieczniejsza :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.