Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy w tym przypadku ATC by coś zdziałało:unsure:

Chciałoby się napisać, że gościu miał ułańską fantazję- chyba naoglądał się tego filmiku z Porsche lecącym 180km/h i pewnie chciał spróbować czy jego Toyka też tak może:D

Szkoda ogona bo widać, że nówka sztuka nie śmigana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prędkości wcale nie są wyjątkiem. Autostradą wiele laweciarzy leci grubo ponad setkę a kempingi też niewiele mniej.Po prostu wielu kierowcom się udaje dojechać bez przygód i nawet nie są świadomi zagrożenia. Reszta natomiast jest zdziwiona " co to się stało?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Mnie raz wyprzedził VW Touran ciągnący lawete na której miał Vw Golfa. Ja jechałem ok 95 kmh a on mnie dość lekko wyprzedził. Mógł też mieć ok 120kmh w czasie ja mnie mijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 08:59, Prusiak napisał:

Oczywiście wahadło występuje pod warunkiem elementu wywołującego, t.j: wyprzedzanie TIR-a czy wyjazd z za lasu/ekranu w przypadku występowania wiatru.

Dodatkowo należy podkreślić, że jeszcze łatwiej jest wywołać wahadło w przypadku jazdy z górki !!!

Ciągnąc temat. Kilka dni temu wymieniałem opony na nowe. Przy wymianie okazało się, że jest duży luz na kole. Zakup łożyska i wymiana. Luz jest dalej tylko mniejszy. Okazuje się, że luz jest w miejscu osadzenia łożyska. Bęben do wymiany Nakładały się na siebie dwa luzy i koło latało jak..... Na pewno też miało to wpływ na zachowanie przyczepy. Co ciekawe,  drugie koło ma absolutny brak luzu. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z lawetą a jazda z kempingiem bardzo się różni, lawetę jak dobrze załadujesz do lecisz nawet 140km/h i nic, a kemping to inna sprawa, duża buda, lekki powiew wiatru i zaczyna się kolebać. Najgorsze co może być to wyprzedzanie TIR z dużą prędkością, zawsze bujnie, a im szybciej jedziesz tym mocniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, peja76 napisał:

 ...lawetę jak dobrze załadujesz do lecisz nawet 140km/h ...

Nie zmienia to faktu że z przyczepą obojętnie jaką możesz jechać w Polsce max 80km/h nawet na autostradzie.Pomijam te które mają pozwolenie do 100km/h potwierdzone nalepką i dodatkowymi wymogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tantalos napisał:

Nie zmienia to faktu że z przyczepą obojętnie jaką możesz jechać w Polsce max 80km/h nawet na autostradzie.Pomijam te które mają pozwolenie do 100km/h potwierdzone nalepką i dodatkowymi wymogami.

Całkowicie się z tobą zgadzam, a te 100km/h to tylko chwyt marketingowy. Zatrzymał mnie kiedyś Niemiecka Policja (jechałem 95km/h) choć miałem nalepkę 100km/h i homologacje to mi powiedzieli że ich to nie interesuje, bo przepis mówi wyrażnie że na autostradzie max 80km/h, tak jak mówią przepisy i nie było zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak ktoś jeszcze pamięta akcje przeglądów przyczep u Ariela 

Przyczepy Wiola to podczas jednego z pobytów tam pokazywali mi lawetę którą w Niemczech homologowali w TUV

mnie jest dopuszczona do ruchu z takim prędkościami ale niemiecki TUV potwierdził ze może jeździć z prędkościami 130km/h

W pełni respektuje przepisy ale na prawdę jest sprzęt potrafiący jeździć szybciej (to nie znaczy ze robi to zgodnie z prawem) 

Z pusta laweta ostatnio na A2 nowy sprinter leciał ok 130km/h jak go doganiałem osobówka ... laweta szła ja po sznurku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

No to następny do oceny.

Po wyprzedzaniu gość dał jeszcze w palnik na maxa. Aż sadze poszły. Pałował jak wariat. 

Aż dziw, że buda utrzymała się w pionie po wypięciu. I ciekawe jakim cudem się wypięła :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.