Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, maarec napisał:

No to mamy ustalone.

Filmiki też od 3-5lat te same.

Filmiki stare, tak samo jak prawa fizyki. 

Wyżej ktoś pisal, ze ma dobry holownik i dużą cepke, to mu nic nie grozi. Na filmiku widac dwuosiówkę i bach, trach. 

Zmierzam ku temu, że panuje jakieś dziwne przekonanie w społeczeństwie karawingowcow, ze jak mam wielkie duze i za duzo kasy, to nic mi nie grozi. A prawa fizyki lubią to weryfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat osoby od lat piszące na forum to rozsądni ludzie mogący prowadzić wykłady z prawidłowej  obsługi i załadunku przyczep oraz jazdą z nimi. Dlatego rozważania te są ... niepotrzebne.

Piszesz o spłuczce... którą ja zawsze napelniam przed wyjazdem do pełna. Tylko jak się to ma do 4 rowerów na tylnej ścianie? Hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Commander napisał:

Ja uważam że pierwszy grzech to prędkość...

Rozsiewasz tylko mity. 

Nieodpowiednie rozłożenie ciężaru dotyczy wszystkich dziedzin komunikacji. Jest wiele filmików w sieci, jak bylo to przyczyna wielu katastrof lotniczych, lądowych czy morskich. A przy odpowiednim, logistycznym, rozlozeniu materialu jakos samoloty latają cargo z prędkością 850km/h,jakos tankowce pływają, kolej jeździ. 

Nie pisz bzdur ludziom. 

Prędkość, przy odpowiednim wyważeniu zestawu, może być uznana za brawurę, przyczynek do tego, że nie dasz rady w odpowiednim, na czas, momencie wyhamować. Ominąć przeszkodę. 

Edytowane przez enej (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2018 o 07:30, Voku napisał:

Tu coś z mniejszym DMC pewnie rowery zrobiły swoje. Holownik też nie za masywny. Myslę że trzeba przed wszystkim pamiętać o nacisku na hak, i nie sugerować się tym że jak dam więcej na tył przyczepy to zawieszenie w samochodzie będzie miało lżej :P Bo tez słyszałem takie opinie.

taka eriba dmc 1000-1100kg min jak nie 1200kg, a masa własna holownika pewnie podobna

to jest chyba soul - 1300mw, 1300dmc przyczepy

całkiem możliwe że rmc przyczepy było zbliżone z rmc holownika, albo nie wiele mniejsze,

i 30kg na tylnej ścianie 

to tak pod rozwagę osób dobierających zestaw "na styk" bo buda musi być jak największa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2018 o 18:28, misio72 napisał:

Dwa dni temu miałem wężyka dokładnie w tym samym miejscu, są tam silne uderzenia bocznego wiatru. 

tak więc to niebezpieczne miejsce.

A możesz napisać, do którego konkretnie miejsca się odnosisz, bo było ostatnio parę filmików wrzucanych i wiele postów je przykryło, a warto może wiedzieć konkretnie jakie to miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Udało się :brawo:

Strzelam za monitora :) przeładowana lub źle zapakowana przyczepa  dwa to  odjął gaz bo było z górki i się zaczęło.

A może coś innego ?

 

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maras napisał:

Udało się :brawo:

Strzelam za monitora :) przeładowana lub źle zapakowana przyczepa  dwa to  odjął gaz bo było z górki i się zaczęło.

A może coś innego ?

 

Jakiś ruch kierownicą, może się nachylał po coś, może palił papierosa, może smyrał dziewczynę po kolanie :P

I potem już poszło. Nie widzę to innych czynników, o wiatr tu trudno... A jeśli do tego doszło złe rozłożenie masy, to i tak dobrze, że wyszedł z tego tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dudek_t napisał:

Tak sobie myślę (tylko myślę bo praktyki nie mam) że na tym filmie mamy wzorową reakcje. Delikatne hamowanie i brak kontrowania kierownicą. 

A ja myślę, że ty masz rację. Sytuacja kierującego zaskoczyła i zapewne siedzenie kierowcy mogło się "splamić".?. Ale wyszedł z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.