Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Przerabiałem kilka wag na zaczep, wszystko badzewie, a łazienkowa nie wygodna, w końcu udało mi się kupić wagę która jest precyzyjna i wygodna:

Suzu - czy to jest to ustrojstwo?:

https://allegro.pl/elektroniczna-waga-nacisku-na-hak-do-przyczepy-ii-i6876976572.html

Strasznie lakoniczny i dziwny opis:

 

"Opis:

Elektroniczna waga nacisku na zaczep kulowy hak przyczepy firmy Reich

Przeznaczona do pomiaru przyczep - dwie osie

Jest nawyższej klasy produktem służącym do kontrolowania nacisku przyczepy na hak holowniczy.

Dzięki wadze można odpowiednio wyważyć przyczepę i jeździć bezpiecznie."

 

Tylko do dwuosiówek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sklepie opis:

Opis:

Elektroniczna waga nacisku na zaczep kulowy hak przyczepy firmy Reich
Przeznaczona do pomiaru przyczep - jedna oś
Jest nawyższej klasy produktem służącym do kontrolowania nacisku przyczepy na hak holowniczy. 
Dzięki wadze można odpowiednio wyważyć przyczepę i jeździć bezpiecznie.

Dwie za tą samą cenę i wyglądające identycznie - jedna na I oś, druga na II osie...

Hmmm...

No właśnie nawet na stronie opis jest lakoniczny.

Skoro miałbym dać 250 zł (z przesyłką) to wolałbym wiedzieć z jakich to materiałów, ile toto waży, czy wymaga kalibracji, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zulos napisał:

Suzu - czy to jest to ustrojstwo?:

(...)

https://www.obelink.pl/tlc-digitale-disselweger.html?category_params=s_company%3D9%26category_id%3D7465

tutaj kupowałem

17 minut temu, maarec napisał:

jaki to ma max nacisk zanim się połamie / rozkalibruje ?

chyba 100-120 kg ?  testowałem kilkukrotnie dużo więcej stając na dyszel przyczepy - nic się nie stało po prosty wyskakuje error

jakość wykonania wiadomo jak to niemiecki chińczyk ale używam każdorazowo od początku sezonu i póki co nie wygląda jakby się miała połamać, pokazuje precyzyjnie co do KG ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie kalibrowałem wkładasz baterie i tyle, sprawdzałem z wagą łazienkowa i pokazuje ok co do kg. A jeśli chodzi o koszty przesyłki z Obelinka to zawsze daje info na forum i wśród znajomych jak się znajdzie kilku chętnych do podziału to koszt akceptowany ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz kolejny rodzynek... tylko to już nie ibiza 1.2, budka też nie za wielka.

Prędkość lub fatalny rozkład ładunku ?

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/80655-roztrzaskana-przyczepa-kempingowa-na-dachu-i-olbrzymie-problemy-na-obwodnicy-trojmiasta-film-od-sluchacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz cholera jasna - nie można z Wami dojść do ładu!!;)

Albo się ma za mało koni i njutonów (jak ja), albo zaś za dużo...;)

Ale ciekawy wypadek - przyczepa wygląda jak by robiła "plej ded" z nogami do góry (a właściwie jej podwozie), a holownik jakby nietknięty...

Chyba rzeczywiście holownik nie czuł przyczepy, się zapomniał i przegiął...

No ale jak zwykle w takich wypadkach mamy szczątkowe informacje i można tylko snuć różne teorie, a tak na prawdę możliwych jest wiele scenariuszy, z czego większość może w ogóle nie dotyczyć winy kierowcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy okazji nie dziwie się, że poszkodowani jakoś lawinowo nie ujawniają się na forum. To co działo się w tym temacie i przy okazji kolejnych wypadków nie było do końca fajne.

kwestia jest taka, że nasz sport lawinowo staje się modny. Patrząc na tłok na naszym wybrzeżu mimo braku pogody, nie wspominając o rezerwacjach z 2 letnim wyprzedzeniem w Cro czy It trzeba być świadomym, ze tych wypadków będzie więcej bo jest nas więcej. Taka grupa na FB - campermajstry, 21.000 ludzi. Wiadomo, że nie każdy z nich jeździ, ale jak to podzielić na 4 to daje jakieś 5 tyś pojazdów. Jak brać pod uwagę ile ludzi nie siedzi na FB i forach a podróżuje to jest nas dużo.

Nie każdy myśli o załadunku i masach, tylko ma wolne 7 dni,  pakuje i jedzie. Później efekty widać.

nikt z nas nie jest nieomylny, prędzej czy później zobaczymy w tych linkach także i sprzęty z naszym logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

kwestia jest taka, że nasz sport lawinowo staje się modny.

Myślę że u nas jest jeszcze tego mało w porównaniu do takiej Holandii powiedzmy... Tam pewnie jeden dzwon dziennie przynajmniej. Tylko rynek mają rozwinięty wiec jest cała masa kempingów , firm naprawiających przyczepy itd.

Co do mody to kampery są chyba bardzo modne ostatnio. Może będziemy drugimi Włochami. Ja Włocha z przyczepą chyba jeszcze nie widziałem. Nie przypominam sobie przynajmniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vrs napisał:

Myślę że u nas jest jeszcze tego mało w porównaniu do takiej Holandii powiedzmy... Tam pewnie jeden dzwon dziennie przynajmniej. Tylko rynek mają rozwinięty wiec jest cała masa kempingów , firm naprawiających przyczepy itd.

Co do mody to kampery są chyba bardzo modne ostatnio. Może będziemy drugimi Włochami. Ja Włocha z przyczepą chyba jeszcze nie widziałem. Nie przypominam sobie przynajmniej. 

Z  nastawieniem Włochów do życia.....kto by im przyczepę zapiął  a potem odpiął ..nie  piszę nic o ustawieniu.

Przecież w to trzeba włożyć trochę wysiłku..()

Edytowane przez Jarosław69
poprawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem ostatnio w PDT prawie naprzeciwko parę starszych Włochów i to - szok i niedowierzanie - właśnie z przyczepą;)

Ale wszystko wyjaśniło się jak się zbierali. Pomijam już, że trwało to ok. 1,5 dnia, to jak już się zebrali, to zostawili większe graty (np. wielką lodówkę) wraz z przyczepą, po którą za parę godzin przyjechał i zabrał ktoś inny;-)

Ciekawy jestem czy to był np. ich syn, czy też może cepka wypożyczona wraz z opcją dowiezienia i odwiezienia z kempingu;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.