Skocz do zawartości

Ostrzeżenie - tak się kończy wężykowanie przyczepy i wymarzony urlop :(


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Cezarr napisał:

Kurcze mogłem zostać astronautom, jakby mnie wystrzelili i nie wiedział bym co robić to bym to przeczytał w Google. :D

Nie tak łatwo :) musiałbyś mieć dostęp do neta, oni w mig znaleźli jakiś artykuł z onetu, ale powiedziałem im że takie rzeczy sprawdzamy w ustawie, w onecie czytamy inne rzeczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Cezarr napisał:

Ciekaw ile z nas sprawdza za każdym razem nacisk na hak :hmm:

Ja też zawsze sprawdzam nacisk. 

Rowery na tylnej ścianie mają sens przy ciężkiej przyczepie. Aktualnie jestem na pierwszym wyjeździe bez rowerów moją Adrią. Nie widzę różnicy w prowadzeniu. Nacisk ok 90kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale widzę że niewielu sprawdza nacisk na hak :hmm:
Z tego co widzę na kempingach to wszyscy sprawdzają i się bardzo pilnują. Ładowność budy jest precyzyjnie określona "tyle ile się zmieści 'a nacisk na hak to" żeby opony o nadkola nie obcierały ".
Dotyczy to wszystkich, Niemców, Austriaków, Holendrów, słowenców i wszystkich innych nacji.


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Czyli to i tak jest forma sprawdzenia
Coś w rodzaju świadomości, że jest taki parametr i ma to wpływ na komfort i bezpieczeństwo.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Ja też zawsze sprawdzam nacisk. 

Rowery na tylnej ścianie mają sens przy ciężkiej przyczepie. Aktualnie jestem na pierwszym wyjeździe bez rowerów moją Adrią. Nie widzę różnicy w prowadzeniu. Nacisk ok 90kg

Wbrew pozorom mi się jeździ lepiej z duża przyczepa niż mała, jeśli chodzi o walory jezdne.

Obecny zestaw jest bardzo stabilny i mniej podatny na jakieś dziwne ruchy, przyczepa idzie jak po sznurku czy to jadąc za tirem czy go wyprzedzając. A im szybciej jadę tym wrażenie większej stabilnośći.

Nacisk na hak 75kg u mnie to max.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Cezarr napisał:

Miałem kiedyś przyczepę z kołem manewrowym i była tam wbudowana wagą, super sprawa. 

Tylko bardzo niedokładna, u conajmniej 4 znanych mi przyczep z takim kołem, w tym moja, czy jest 50 czy 120 pokazuje 70 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe koło to ta waga jest jeszcze ok pokazuje z taka sama precyzja jak ta czerwona pod zaczep.

Zawsze sobie zerkne jak podpinam przyczepę czy w miarę jest ok. Do precyzyjnego to łazienkowa.

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Commander napisał:

Hahaha... Profesjonaliści. Ciekawe kiedy ci niebiescy odkryją 1,33.

Coś słyszeli o 1,33 choć nie wiem czy to rozumieli :), bo zrobiłem im mały wykład jakie uprawnienia i przepisy na co pozwalają i kiwali głowami że słyszeli o 1,33.

Dodatkowo wiedzieli że trzeba 2 trójkąty - spytali czy mam do przyczepy, wiec coś wiedzieli  :ok:

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe koło to ta waga jest jeszcze ok pokazuje z taka sama precyzja jak ta czerwona pod zaczep.
Zawsze sobie zerkne jak podpinam przyczepę czy w miarę jest ok. Do precyzyjnego to łazienkowa.
 
Przerabiałem kilka wag na zaczep, wszystko badzewie, a łazienkowa nie wygodna, w końcu udało mi się kupić wagę która jest precyzyjna i wygodna:b777813fba32bed0ce6798f5472d64a0.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.