Skocz do zawartości

kamper Fiat Ducato 1995 os AL-KO na drążkach skrętnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W Albanii pękły mi drążki skrętne osi AL-KO w kamperze Fiat Ducato z 1995 roku. 

Mechanicy pospawali wahacz z osią , niestety teraz nie da się już tego zregenerować.

Cena takiej nowej osi to prawie połowa ceny kampera. 

Czy ma ktoś pomysł co zrobić w tej sytuacji?

Podsyłam zdjęcie tabliczki z osi pojazdu VIN itd

Serdecznie proszę o pomoc w tej sprawie inaczej jestem ugotowany na maxa.

(decyzja o braku możliwości zregenerowania tej zapadła w firmie TA-NO z Tomaszowa , którą polecali wszyscy serwisanci sprzętu karawaningowego z Łodzi)

 

IMG_5622.JPG

IMG_5624.JPG

IMG_0387.JPG

IMG_0388.JPG

IMG_0393.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZROBIŁEM JESZCZE TAKIE ZDJĘCIA.

WYMIARY : OD ZEWNĘTRZNEJ CZĘSCI OPONY DO DRUGIEJ STRONY TO 206CM , OD FELGI WEWNĄTRZ DO FELGI WEWNĄTRZ 169 , AMA OŚ DO MOCWAC BEZ WAHACZA 142CM.

ZASTANAWIAŁEM SIĘ NAWET NAD ZMIANĄ TEJ OSI NA JAKĄŚ INNA Z RESORAMI ALE NIE MA MOCOWAŃ NA RAMIE. 

IMG_5714.JPG

IMG_5715.JPG

IMG_5716.JPG

IMG_5717.JPG

IMG_5718.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marek glażewski napisał:

Witam. Nikt nic nie wie co dalej z  tym fantem można zrobić ?

 

Zapytaj może w warsztatach specjalizujących się w regeneracji belek skrętnych do aut francuskich, albo gdzieś w dobry zakładzie ślusarskim. Mógłbyś zrobić zdjęcia tego miejsca co zostało zaspawane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem juz w wielu ale żaden nie chce się za to zabrać . Wahacz pospawano z osią i uratowac się tego nie da. Poza tym komplet drążków skrętnych firmy alko na jedną strone to 2.5tys netto x 2 strony plus robota wychodzi prawie tyle co nowa oś. 

Edytowane przez marek glażewski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A używana? Powinieneś znaleźć za ułamek tej ceny. Ja ostatnio kupiłem taką oś, co prawda do towarówki bez osprzętu typu hamulce itp ale jak nowa, jestem pewny że znajdziesz uzbrojoną używkę w dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi taką używaną a biorę w ciemno . Byle pasowała , bo ja się trochę naszukałem w sieci i nigdzie nie ma takiej . Profil okrągły , nie sześciokątny czy też kwadratowy.  Ja już myślałem żeby założyć taką od Ducato z resorami ale nie mam żadnych mocowań więc trochę przeróbek by było. Dodatkowo ta oś Al-Ko  jest szersza od takiej z resorami więc nie pasowałaby konstrukcyjnie .... Naprawdę przyszłość rysuje mi się kurczę w czarnych barwach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w mojej towarówce nikt nie chciał tego zrobić, chodziło o wprasowanie nowych gum, wszędzie tylko samochody ciężarowe, pół polski obdzwoniłem. Przypadkiem trafiłem tutaj https://dolkamp.pl/kontakt.php

u nich jak wzięli przyczepe na warsztat okazało się że nie gumy a pęknięta oś i się rozłazi. Oni zaproponowali wymianę osi i w sumie od nich kupiłem tamtą oś. Mają tego ,,szmelcu,, na placu, może coś dopasują albo chociaż podpowiedzą, zadzwoń i wyślij fotki. To jest firma co zabudowują busy na kampery, mała firma bo ojciec z synem, ale bardzo pomocni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek glażewski napisał:

Witam. Nikt nic nie wie co dalej z  tym fantem można zrobić ?

Pytałeś na forum Camperteam.pl ?

Tutaj mało osób z kamperami (głównie posiadacze przyczep) więc i pomocy/doświadczenia mniej w temacie specyficznym do kamperów,  tam powinieneś dostać pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.