Skocz do zawartości

Okolice Biskupina, Gniezna.


kobos150

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post jaki umieszczam na tej stronie. Dzisiaj opisze camping, na którym można się zatrzymać ale....

Camping ten jest Gąsawie i jest on prowadzony przez LOK.

 

http://www.eholiday.pl/noclegi-5349.html

 

Lokalizacja jest wręcz fantastyczna do zwiedzania Gniezna, Biskupina i Wenecji.

Przy campingu jest czyste jezioro Gąsowskie, w którym musiałem się kąpać, gdyż prysznice

były, ale o określonej godzinie, a klucze oczywiście miał miły gospodarz. Niestety nikt nie miał żadnych informacji, gdzie w danym czasie on był. Ogólnie sanitariaty w miarę czyste. Pole to polecam w tygodniu bo w sobotę spotykaja się stare wygi i bawia sie do białego rana. Mnie to akurat nie odpowiada, dlatego że mam małe dzieci. Ceny nawet przystępne. Za dwie noce (samochód, przyczepa i dwie osoby - dzieci nie były liczone) zapłaciłem 52 złote.

Moja ocena tego campingu (1-6) 4 z małym minusem za prysznice i dość głośne imprezy.

 

Jeżeli macie pytania to piszcie odpowiem na wszystkie.

 

Następny camping, który opisze znajduje sie w Białowieży "U Michała"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam... jako, że mieszkałem ponad 20 lat w Gnieźnie... chciałem się zapytać - co tam jest do zwiedzania? :niewiem:)) Nie licząc katedry, przenudnego muzeum początków Państwa naszego... nic ciekawego... chyba, że ktoś chce przekonać się na własne oczy, że jest to miasto, gdzie na liczbę mieszkańców w Polsce jest najwięcej banków i kościołów.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mieszkam od lat w Oświęcimiu i dla mnie tez tu nic nie ma, a jednak parę milionów ludzi tu przyjezdza co roku. Jest owszem obóz hitlerowski, ale my zyjemu tu jakby nic nie było. A jednak Auschwitz to kawał histori i uważąm, że każdy powinien chociaz raz w życiu tutaj być. I tak samo jest z twoim miastem. Ludzie ciągną do Gniezna, aby poogladac wlasnie historię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Gnieźnie nie ma historii... nuda. co nieco o tym mieście wiem, studiowałem trochę jego historię, już od szkoły podstawowej - i to, czym naprawdę Gniezno mogłoby zaimponować... jest albo zaniedbane, albo w ruinie... albo supermarket na miejscu owej rzeczy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Gnieźnie nie ma historii... nuda. co nieco o tym mieście wiem,

Michał skoro tak piszesz to albo tam dawno nie byłeś ,albo nie wiesz co mówisz.Po pierwsze dla Ciebie nuda a dla innych nie , nie możesz tak pisać zobacz sam :

1. Katedra Gnieźnieńska pw. NMP i św. Wojciecha

2.Muzeum Archidiecezjalne -skarbiec katedralny, który obok krakowskiego i jasnogórskiego jest najbogatszym polskim skarbem kościelnym.

3.Muzeum Początków Państwa Polskiego

4.Archiwum Archidiecezjalne-Do najcenniejszych jego zabytków zaliczamy: bullę papieża Innocentego II z 1136 roku zwana "złotą bullą języka polskiego" z najstarszą polską książkę – pergaminowy kodeks z początku IX wieku.

5.Dolina Pojednania .

6.Kościół św. Michała- XV w.

7.Nieopodal rynku mieści się pochodzący z XV wieku kościół Farny pod wezwaniem św. Trójcy.

8.Na malowniczym wzgórzu Gniezna - Wzgórzu Świętojańskim znajduje się kościół pod wezwaniem Jana Chrzciciela. Powstał on w XIV wieku

9.Kościół o. Franciszkanów - Usytuowany na historycznym Wzgórzu Panieńskim

To część do tego dochodzą wpaniałe kamienice i piekne tereny spacerowe ze wspaniałym parkiem,

Mysle ,że stwierdzenie nuda jest delikatnie mówiąc przesadzone. Pozdrawiam ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam często. Wiem, co piszę :)

 

Ad. 5. Dolina pojednania?

Miejsce spotkań pijaczków. Po zmroku lepiej się nie pokazywać.

Prezydent Gniezna wydał pieniądze na ten cel, zamiast dofinansować filię Politechniki Poznańskiej w Gnieźnie - rispekt dla niego. Wielu Gnieźnian (zwłaszcza w okolicach 20-30 roku życia nie może mu tego wybaczyć) - musieliśmy dojeżdzać na studia.

 

100pka - myślisz,że np większość młodych ma ochotę zwiedzać Kościoły? Nie o to chyba chodzi - owszem, można katedrę, muzeum początków itp... ale oprócz tego powinno być coś więcej.

 

 

Ze zwiedzania, jeśli ma już być coś ciekawego, to proponuję zwiedzenie parowozowni... większa niż w Wolszytnie - niestety, nieczynna... i się nie da... a atrakcja niezła (pamiętacie majówkę w Sławie i wypad do parowozowni na zlot?)

 

Była kiedyś całkiem niezła cukrownia, jedna ze starszych w Polsce - zburzyli. Tereny porośnięte krzakami i nic nie ma.

 

 

Ad. kościoły.

Młodych raczej da się zainteresować czymś innym niż 20 kościołami do zwiedzania.

 

ad. 3. Muzeum początków - na początku to za dużo nie było. :)))

 

ad. 4. Tam nic nie ma. byłem. nie raz. Same relikty kościelne to na dłuższą metę nuda - pokaz przepychu, złota i innych tego typu rzeczy.

 

Kamienice - wyremontowane i odmalowane na przyjazd Papieża... więszkość frontów - kawałek dalej już nie... całe Gniezno takie. Miasto brudne, popadające w ruinę.

 

 

Rynek - miała stać fontanna... z prawdziwego zdarzenia... jest syfek.

 

W Gnieźnie był kiedyś bardzo ładny dworzec kolejowy. Za komuny zburzono - i wybudowano cegłę. Prostą, bez czegokolwiek atrakcyjnego.

Były plany odbudowania repliki dworca, razem z przylegającym autobusowym... oczywiście, pieniądze przeznaczono na zupełnie inny cel...

 

Ad. 6 i 7 - zwykłe małe kościółki, jakich w okolicy wiele. To, że są stare... nie czyni z nich atrakcji.

 

czytam nasze gnieźnieńskie forum dyskusyjne, to wiem, co na rzeczy jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodych raczej da się zainteresować czymś innym niż 20 kościołami do zwiedzania.

 

Oczym my tu mówimy " młodych" znam wielu których interesuja stare kościoły , zabytki początku naszej panstwowości , i znam takich , których interesuje techno , imperezy w rodzaju Sunrise

ad. 4. Tam nic nie ma. byłem. nie raz. Same relikty kościelne to na dłuższą metę nuda - pokaz przepychu, złota i innych tego typu rzeczy.

hmmm nie komentuję

Była kiedyś całkiem niezła cukrownia, jedna ze starszych w Polsce - zburzyli. Tereny porośnięte krzakami i nic nie ma.

No nie wiem czy cukrownia jest bardziej interesujaca .....

100pka - myślisz,że np większość młodych ma ochotę zwiedzać Kościoły? Nie o to chyba chodzi - owszem, można katedrę, muzeum początków itp... ale oprócz tego powinno być coś więcej.

A co podczas wędrówek- zwiedzania wiecej oczekują młodzi? Rozwijając Twoją myśl to i w Krakowie nie ma co oglądac , bo tam same stare kościoły , i inne jakieś tam stare zabytki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.