Skocz do zawartości

Dobór mocy panela słonecznego


snoozer

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,może takie w ofercie?Takie mam niedaleko od siebie dostępne o w takich cenach stety/niestety.

Dziś mamy w planie montowac na przyczepie SHARPa i zobacze jak to wyjdzie prądowo.Bo napięciowo zauważyłem że jest zawsze FULL ;) na testach przed garażem .

 

  1. BOVIET BVM6610M 300W –599 zł netto + 23% VAT = 736,77 zł brutto
  2. EXE SOLAR A-EXM 300W – 735 zł netto + 23% VAT = 904,05 zł brutto
  3. SHARP NU-SC 360W – 799 zł netto + 23% VAT = 982,77 zł brutto
  4. LG N1C-G4 320W – 840 zł netto + 23% VAT = 1 033,20 zł brutto

SHARP NU-SC 360W - KARTA KATALOGOWA - PL.pdf

LG N1C-G4 320W KARTA KATALOGOWA PL.pdf

BOVIET BVM6610M 300W - KARTA KATALOGOWA PL .pdf

EXE SOLAR A-EXM 300W KARTA KATALOGOWA PL.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie,może takie w ofercie?Takie mam niedaleko od siebie dostępne o w takich cenach stety/niestety.
Dziś mamy w planie montowac na przyczepie SHARPa i zobacze jak to wyjdzie prądowo.Bo napięciowo zauważyłem że jest zawsze FULL  na testach przed garażem .
 
  1. BOVIET BVM6610M 300W –599 zł netto + 23% VAT = 736,77 zł brutto
  2. EXE SOLAR A-EXM 300W – 735 zł netto + 23% VAT = 904,05 zł brutto
  3. SHARP NU-SC 360W – 799 zł netto + 23% VAT = 982,77 zł brutto
  4. LG N1C-G4 320W – 840 zł netto + 23% VAT = 1 033,20 zł brutto
SHARP NU-SC 360W - KARTA KATALOGOWA - PL.pdf
LG N1C-G4 320W KARTA KATALOGOWA PL.pdf
BOVIET BVM6610M 300W - KARTA KATALOGOWA PL .pdf
EXE SOLAR A-EXM 300W KARTA KATALOGOWA PL.pdf
Osobiście wybrałbym LG. 10kg lżejsze od sharpa przy zbliżonej mocy.

Jeśli podłączysz panel pod kontroler MPPT to zobaczysz jak napięcie się zmienia. Kontroler cały czas 'śledzi słońce'.

Daj znać jak przebiega montaż, fotki miłe widziane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze jak sprawdzalem na samym mierniku (Voltomierz) to czy było liche słoneczko czy intensywne to było praktycznie okolo 40V cały czas nie było mniej  ;)

Dziś walczyć będę  z laminatem  oraz innymi sprawami ,panel to ostatni plan i chwilowo tylko zamontuje go jako prowizorka ponieważ nie wiem gdzie zakupic (nie rozglądałem się) za narożnymi mocowaniami panela.Jeszcze raz napisze dziś prowizorka :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak dziś ustawiłem na słoneczko i było 10A przy 42V panel Sharp 360W kiedy już położyłem na płask wyszło 7A przy napięciu 42V  Ostatni pomiar to już jak leżał na dachu i słońce całkowicie za chmurami 2.28A. Max co panel może oddać to 9.2A jak pamiętam więc sami oceńcie jaka jest sprawność na płask. Ponad 7A w pełnym słońcu. 

IMG_20180728_140301.jpg

IMG_20180728_140233.jpg

IMG_20180728_140118.jpg

IMG_20180728_151459.jpg

IMG_20180728_152855.jpg

Edytowane przez SP3OW
Uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, infer napisał:

Jałowe napięcie nie ma wiele wspólnego z napięciem mocy maksymalnej ale wygląda na to że osiągniesz całkiem zacny prąd ladowania.

Który to model sharpa ?
 

Teraz kiedy pada a słońca brak to.... Tylko nie sugerujcie się że jest minus, ale nie chciało mi się obracać przewodów do miernika. Jaki SHARP? Podałem wyżej kilka oraz tego co posiadam 360W. 

IMG_20180728_163727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszych testach myślę czy nie dołożyć drugiego równolegle ? Czy może zmienić ustawienie z zasilania 12V na 24V ? Tylko potem przetwornice 24V na 230V sinus ? Mam na oku 24V/230V 5000W skuteczne 2500W ,tylko nie wiem jeszcze czy sam chce :( .Może mała elektrownia wiatrowa z alternatora samochodowego 120A  tylko przekładnie dobudować i skrzydła (skąd skrzydła wyczesać) to by było wyzwanie ;) Według mnie średnica skrzydeł powinna być przynajmniej około 1 metra (masakra) chyba mnie ponosi ;) 

Wszystko w drodze się urodzi ;)  Co ciekawe ,miejsce na jeszcze jeden panel taki "pierdolny" mam heheh.

Wszystko powoli a będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, infer napisał:

Zacznij od początku. Zrób bilans A będziesz wiedział ile paneli potrzebujesz. Pamiętaj o wadze. O ile dobrze pamiętam ten sharp waży 27kg

Jak liczyłem (na pałę) to 2 panele ,ale dałem do firmy co będę użytkował w przyczepie i z jakimi mocami to kobietka wyliczyła mi iż 1kW z naddatkiem ;) .Wole mieć więcej niż mniej myślę iż na 2 panelach będę miał okołó 200kg z przetwornicą oraz przewodami.Czyli jeszcze w zapasie będzie.

Panel 26kg .

Edytowane przez SP3OW (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SP3OW napisał:

Po dzisiejszych testach myślę czy nie dołożyć drugiego równolegle ? Czy może zmienić ustawienie z zasilania 12V na 24V ? Tylko potem przetwornice 24V na 230V sinus ? Mam na oku 24V/230V 5000W skuteczne 2500W ,tylko nie wiem jeszcze czy sam chce :( .Może mała elektrownia wiatrowa z alternatora samochodowego 120A  tylko przekładnie dobudować i skrzydła (skąd skrzydła wyczesać) to by było wyzwanie ;) Według mnie średnica skrzydeł powinna być przynajmniej około 1 metra (masakra) chyba mnie ponosi ;) 

Wszystko w drodze się urodzi ;)  Co ciekawe ,miejsce na jeszcze jeden panel taki "pierdolny" mam heheh.

Wszystko powoli a będzie .

 

Zrób turbinę z przeciętej beczki. Z takiej turbiny można zdjąć 200-300 watt. Turbina wiatrowa Savonius. bardzo wydajny temat.

Edytowane przez fiter19 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, problem z gabarytem beczki. Tak poważnie czy ja przypadkiem już nie czytałem tego tematu Savonius? Sprawdzę.

Zrób turbinę z przeciętej beczki. Z takiej turbiny można zdjąć 200-300 watt. Turbina wiatrowa Savonius. bardzo wydajny temat.


Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Może mała elektrownia wiatrowa z alternatora samochodowego 120A "
To jaki wiatrak chcesz podłączyć żeby napompować 120A prądu? 
fiter, miałem na myśli alternator 120A czyli jego wydajność. Wiadomo że tyle nie odda przy niskich obrotach i potrzebuje sporej przekładni np. 1 do 13. Czyli 1 obr śmigła do 13 na altku problemem jest tylko wzbudzenie ale ogarnę i to. Ważne jest dla mnie czy idę 12V czy 24V tu się jeszcze zastanawiam nad wyborem, dlaczego myślę? bo mam altek z BMW na 12V a na 24V musiał bym poszukać i kupić. Co do samej przekładni to wiem jak zrobić ponieważ jest tego sporo na yt.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 06:07, SP3OW napisał:

fiter, miałem na myśli alternator 120A czyli jego wydajność. Wiadomo że tyle nie odda przy niskich obrotach i potrzebuje sporej przekładni np. 1 do 13. Czyli 1 obr śmigła do 13 na altku problemem jest tylko wzbudzenie ale ogarnę i to. Ważne jest dla mnie czy idę 12V czy 24V tu się jeszcze zastanawiam nad wyborem, dlaczego myślę? bo mam altek z BMW na 12V a na 24V musiał bym poszukać i kupić. Co do samej przekładni to wiem jak zrobić ponieważ jest tego sporo na yt.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Zastosuj alternator 12v. A wzbudzenie można uruchamiać np. włącznikiem odśrodkowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.