Skocz do zawartości

Ku przestrodze, bez przyczepy, ale noga z gazu...


czyś

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wypadek-na-obwodnicy-nie-żyje-dwójka-dzieci/ar-AAAm9h4?ocid=spartandhp

Sezon wakacyjny w pełni, droga uczęszczana, z przyczepą może nie jeździ się tak szybko jak co poniektórzy, ale jednak może warto ostudzić temperamenty, ale i uczulić, że oczy dookoła głowy (w tym w lusterkach wstecznych)… Jedna z dróg, po których przejazd nazywam od lat "walką o ogień" (obwodnica Trójmiasta, A2 Stryków-Wa-wa, A4 na odcinku Opole-Legnica - kolejność przypadkowa).

Każdy chce zdążyć, czy być przed innymi u celu, czasami, niestety, aż za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych stronach z wiadomościami była pokazana przyczepka dostawcza od tego samochodu która została z tyłu na tirze . Widocznie zawężykował i samochód ściągnęło na pobocze gdzie stał tir .

o tutaj na filmie widać ze była przyczepa :   https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wypadek-na-obwodnicy-gdanska-dwoje-dzieci-nie-zyje-trzech-rannych,856143.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maarec napisał:

Masz rację. Serwuje sobie takie informacje często, filmiki z yt, akcje ratownicze, wypadki z Rosji itd. Działa na wyobraźnię jakiś czas.

Ja to widzę na co dzień, może nie wypadki ale to jak jeżdżą kierowcy zawodowi i tacy niedzielni , robiąc 15 tyś km miesięczne można się naoglądać
w nadmiarze jak ludzie szukają śmierci na drogach, i to nie tylko w Polsce i Polacy.

O proszę

https://wiadomosci.wp.pl/zablokowana-a4-po-karambolu-sa-ranni-6277240462940289a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówią, to duże prawdopodobieństwo, że kierowca zasnął za kierownicą. Patrząc po uszkodzeniach dużego jeepa, to idealnie widać jak bezradni jesteśmy w starciu z masą 40ton.

jeżeli na haku byłby camping 1500kg+ to byłoby jeszcze gorzej, oczywiście jakby doszło do tego samego wypadku.

taki wypadek solidnie skłania mnie do zakupu samochodu z całą baterią radarów, czujników, kamer, systemów, które zadziałają za mnie jak zasnę, zasłabnę albo się zamyślę za kierownicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasłabnięcie nie mamy wpływu, ale jeżeli ktoś jedzie mimo tego że już jest zmęczony i chce mu się spać
to jest to już skrajna głupota. I nie ufajmy aż tak bardzo wszystkim nowinkom technicznym które nas wspomagają
bo to może uśpić naszą czujność.
Lepiej stracić sekundę w życiu niż życie w sekundę.

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cezarr napisał:

Na zasłabnięcie nie mamy wpływu, ale jeżeli ktoś jedzie mimo tego że już jest zmęczony i chce mu się spać
to jest to już skrajna głupota. I nie ufajmy aż tak bardzo wszystkim nowinkom technicznym które nas wspomagają
bo to może uśpić naszą czujność.
Lepiej stracić sekundę w życiu niż życie w sekundę.

no tak, masz rację. Nie ma jednak co generalizować. Wprowadzenie ABS, ESP i automatycznych świateł, wycieraczek i innych nie uśpiło naszej czujności. Ja dziś zapomniałem w 100% o posiadaniu w przyczepie ATC, nie jadę szybciej, nie jadę bo myślę, że jak coś to mnie uratuje. Jest i już.

Wolałbym aby w chwili nieuwagi sytem przynajmniej zwolnił samochód niż pozwolił mi się zabić bez mrugnięcia okiem.

Powiem więcej, jestem też zwolennikiem nowego pomysłu w UE, aby każdy nowy  samochód miał ogranicznik prędkości i faktycznie te 140-160kmh aby było maxem i już. Skończą się wyścigi po autostradach, gdzie jadąc 150 wyprzedza pocisk z prędkością 220kmh i więcej, bo go na to stać.

Więcej, tu gdzie to możliwe zaaplikowałbym taki soft również do starszych pojazdów. Jedyna gwiazdka polega na tym aby w holownikach 80tki nie zrobili na stałe po podpięciu wtyczki haka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

taki wypadek solidnie skłania mnie do zakupu samochodu z całą baterią radarów, czujników, kamer, systemów, które zadziałają za mnie jak zasnę, zasłabnę albo się zamyślę za kierownicą.

To wszystko już mamy, teraz  już tylko chodzi o to ile takie rozwiązania mają kosztować. Jak każde rozwiązania promujące bezpieczeństwo są chwilo bardzo drogie ale jak się producenci dogadają z klientami to już nie długo będą w standardzie. Jestem absolutnie za systemem automatycznego hamowania, systemem zachowania odległości, alko-tester przed uruchomieniem silnika, zapis prędkości jazdy przed wypadkiem oraz powiadamianie najbliższego systemu ratowniczego po otworzeniu się jakiejkolwiek poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maarec napisał:

no tak, masz rację. Nie ma jednak co generalizować. Wprowadzenie ABS, ESP i automatycznych świateł, wycieraczek i innych nie uśpiło naszej czujności. Ja dziś zapomniałem w 100% o posiadaniu w przyczepie ATC, nie jadę szybciej, nie jadę bo myślę, że jak coś to mnie uratuje. Jest i już.

Wolałbym aby w chwili nieuwagi sytem przynajmniej zwolnił samochód niż pozwolił mi się zabić bez mrugnięcia okiem.

Powiem więcej, jestem też zwolennikiem nowego pomysłu w UE, aby każdy nowy  samochód miał ogranicznik prędkości i faktycznie te 140-160kmh aby było maxem i już. Skończą się wyścigi po autostradach, gdzie jadąc 150 wyprzedza pocisk z prędkością 220kmh i więcej, bo go na to stać.

Więcej, tu gdzie to możliwe zaaplikowałbym taki soft również do starszych pojazdów. Jedyna gwiazdka polega na tym aby w holownikach 80tki nie zrobili na stałe po podpięciu wtyczki haka :)

Ja tam za ograniczeniem prędkości w autach osobowych nie jestem, chociaż nawet nie posiadam auta które jedzie komfortowo 160km/h :drive:
Natomiast zamiast wyposażać auta w niepotrzebne bajery powinien być nakaz montowania w samochodach czujników które
będą zapobiegać najechaniu na tył innego auta, i to powinno być wprowadzone już od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegięcie. W ibizie 5 osób, w tym dziecko, więc i bambetli w aucie i cepie full, plus jeszcze bagażnik i trzy! rowery full na tylnej ścianie (z bagażnikiem samo to min. 60 kg), już ewidentna przeginka. Przednia oś tej ibizki chyba lewitowała. Przyczepa ponad tonę, a na oko duuuuużo ponad tonę MR. Dobrze, że skończyło się na poobijanym sprzęcie. 

Ta cepka ma zdaje się MW 815, DMC powinno być ca. 1060 kg, ale tak załadowanym sprzętem, za Chiny bym nie pojechał. Ładunek na passata/superba najmniej, ibizką. Przegięcie samo w sobie. 

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Commander ja się już wypowiadałem w innym wątku ... jedynym rozwiązaniem było, żeby w ogóle tym zestawem nie wyjeżdżał...

nie wyobrażam sobie hamowania takiego zestawu ... a 60km/h na drodze szybkiego ruchu ... ba nawet na zwykłej drodze poza miastem to także zagrożenie dla innych..

To nie miało prawa jechać ale komuś oleju w głowie zdecydowanie zabrakło ... Ibiza 1.2 ... toż takie coś z 5 osobami nawet bez bagażu już każe sie zastanowić nad bezpieczeństwem ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram, zestaw skonfigurowany na samobójstwo. Zagrożenie na drodze. Jacku wiadomo - 60kmh może by dojechał, jeszcze pod warunkiem dobrej pogody. W dniu wczorajszym robiłem zestawem 150km w trakcie ulewnego deszczu. jechałem od 40 do 90kmh jak chwilowo było sucho. Taki zestaw nie miałby szans tego przetrwać (tak wiem, postój na 4 godziny na stacji i można było jechać).

Przed Siewierzem na lewym pasie była kałuża na 30cm wody, mało kto odważył się wjechać osobówką, więc korek do kałuży miał ok 3km.

jeszcze te rowery na tylnej ścianie, to nie jakieś super lekkie czy dziecięce, tam faktycznie ok 60kg. Brak wyobraźni.

Pisałem już w innym temacie, że przy małej budce ma to wielkie znaczenie. Ja teraz zrobiłem chyba pierwszy wyjazd bez rowerów na tylnej ścianie - 1 dorosły, jeden dziecięcy i mały dla 3 latki... Po demontażu nacisk na hak zmienił mi się o 5 kg... różnicy w jeździe nie ma. Tylko u mnie przy tych 1700kg te 30kg rowerów nie robi większej różnicy, budka jest po prostu stabilna do pewnej prędkości, później pozmiata samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.