Skocz do zawartości

Wakacyjne rozdarcie


Rekomendowane odpowiedzi

Na rybiej łusce jakkolwiek nie lepić jakąkolwiek taśmą, czy nalepką, będzie równo leciało "dolinami" między blachą a taśmą i wpływało w rozcięcie.

Nalep coś od zewnątrz, byle nie na taśmie/przylepcu. To musi być coś, co uszczelni też "doliny" w łusce, nie tylko przylepi się do "szczytów" (choćby taśma wydawała się szczelna, już po kilku minutach deszczu, na przezroczystej taśmie widać, jak dolinami powolutku się sączy, sprawdzone).

Może jakiś znaczek, plakietka, walnięty np. na silikon/sikaflex po obwodzie wokół pęknięcia (chyba łatwiej będzie usunąć ten pierwszy)?

A docelowo - o ile nie plakietkę itp., może doposażyć cepę w tym miejscu (o ile się da - w jakiś dodatkowy wlew/zewnętrzne przyłącze wody/gazu itp., elektryki lub atrapę takowegoż, kratkę, lampkę oświetlenia zewn./ pozycyjną/obrysową, przed montażem prostują blachę na ile się da?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ty się tak przejmujesz, zrobiłeś kuku swojej przyczepie.. można z tym żyć :lol:

Kilka lat temu w Grecji zrobiłem taką dziurę u siebie w poszyciu że mi blacha pękła, wbiło mi się lusterko zaparkowanego auta na ulicy.. stało się, dałem ciała ale jakoś nie rozpaczam z tego powodu do dzisiaj :D

Jeżeli myślisz o profesjonalnej naprawie rybiej łuski to chyba tylko w taki sposób:

Miłego urlopu:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tylko sikalflex, jedź do jakiegoś marketu budowlanego i kup. Jak nie masz gdzie kupić to zalep czym masz. A zakitujesz to jak będziesz miał już dostęp do siki. Nawet jak ci trochę zacieknie to przecież wyschnie. Jak możesz to odtłuścić to wcześniej benzyną ekstrakcyjną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabezpieczenia przed wilgocią (na czas pobytu na wczasach) wystarczy miejsce rozerwania (nie wgniecenia a rozerwania) oczyścić benzyną ekstrakcyjną i wypełnić silikonem do zastosowań zewnętrznych (żeby to jakoś wyglądało warto granice bytności silikonu wyznaczyć taśmą malarską, którą zaraz po wypełnieniu zerwiesz). Naklejki sobie daruj.

Po powrocie masz wiele opcji naprawy. Nie wiem czy ktoś zrobi to jak na filmiku od kolegi KubaL (bardzo fajny film !! ). Myślę, że blacharz jest w stanie wgniecenie wyciągnąć i rozerwanie wypracować do wizualnego poziomu rysy (podkreślam: wizualnego poziomu !!).

W dniu 25.07.2018 o 15:12, konrad_b napisał:

widziałem naprawę matą z włókna szklanego na żywicy

W dniu 25.07.2018 o 16:37, jarzabek napisał:

Ale jak to wyglada?Do kitu

Włókna są o różnej strukturze, grubości, ułożeniu i deseniu włókien, sam zobacz:

 

d4dc1abb4c2496ef32502f5d2f88.jpg

Ale można nimi w połączeniu z żywicą uzyskać zadowalający efekt zachowując widoczną strukturę.

Edytowane przez zuczek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.