Skocz do zawartości

Coachmen Szpary między ścianą a podloga


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku jestem posiadaczem angielki firmy Coachman Amara 520,ale dopiero teraz ruszyliśmy w pierwszą dalszą podróż (Balaton),no i po dotarciu i zainstalowaniu się na campingu stwierdziłem rozszczelnienie przyczepy w prawym i lewym górnym rogu w środku pomiędzy ścianka boczna a podłogą.Szczeliny ok pół cm szerokość długie na 10cm,od spodu sucho Moje pytanie bo już spać nie mogę z tego powodu co się robi w takich przypadkach uszczelnia czy podłoga do wymiany???Proszę o podpowiedź.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Coachm napisał:

Witam od roku jestem posiadaczem angielki firmy Coachman Amara 520,ale dopiero teraz ruszyliśmy w pierwszą dalszą podróż (Balaton),no i po dotarciu i zainstalowaniu się na campingu stwierdziłem rozszczelnienie przyczepy w prawym i lewym dolnym rogu w środku pomiędzy ścianka boczna a podłogą.Szczeliny ok pół cm szerokość długie na 10cm,od spodu sucho Moje pytanie bo już spać nie mogę z tego powodu co się robi w takich przypadkach uszczelnia czy podłoga do wymiany???Proszę o podpowiedź.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rozszczelnienie przyczepy w prawym i lewym górnym rogu w środku pomiędzy ścianka boczna a podłogą" Przepraszam ale nie bardzo kumam, w górnym rogu między ścianką a podłogą? Może jakieś zdjęcie wrzucisz? Według mnie to rozłażenie się konstrukcji. Podłoga spoczywa na ramie i na niej buduje się dalej. Zarzuć parę fotek to będziemy oglądać i doradzać coś bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Magneto61 napisał:

"rozszczelnienie przyczepy w prawym i lewym górnym rogu w środku pomiędzy ścianka boczna a podłogą" Przepraszam ale nie bardzo kumam, w górnym rogu między ścianką a podłogą? Może jakieś zdjęcie wrzucisz? Według mnie to rozłażenie się konstrukcji. Podłoga spoczywa na ramie i na niej buduje się dalej. Zarzuć parę fotek to będziemy oglądać i doradzać coś bliżej.

 

IMG_20180724_202724.jpg

IMG_20180724_202833.jpg

IMG_20180724_202932.jpg

Przepraszam za pomyłkę dokładnie w lewym i prawym dolnym rogu,zdjęcia tego nie ujęły ale widać prześwit na podłoże.

I kiedy dociskam boczna ściankę szczeliny te znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zajrzyj do bakisty ale do góry. Powinieneś zobaczyć to samo co od środka przyczepy ale najważniejsze to tam jest listwa (kantówka) konstrukcyjna. Po niej poznasz co się dzieje, a prawdopodobnie podcieka okno i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Magneto61 napisał:

No więc zajrzyj do bakisty ale do góry. Powinieneś zobaczyć to samo co od środka przyczepy ale najważniejsze to tam jest listwa (kantówka) konstrukcyjna. Po niej poznasz co się dzieje, a prawdopodobnie podcieka okno i ...

Fotki tej kantówki wygląda oki 

IMG_20180725_085743.jpg

IMG_20180725_085632.jpg

IMG_20180725_085624.jpg

IMG_20180725_085610.jpg

IMG_20180725_085613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc po fotkach. stanie tapety, ciemniejszych miejscach na kantówkach, to szykuj się na koszty lub złomowanie. Lub wystaw jako uszkodzoną, nie wciskaj nikomu że jest stan ok.

dawno nie było rodzynka z widocznym  trawnikiem od środka.

masz skorodowane śrubki, nawet na gwincie od gniazda gazowego widać ślady wilgoci. Zaczniesz to rozbierać to będzie do roboty ściana boczna, albo obie plus grodziowa i podłoga. u fachowca dojdziesz do ceny przyczepy.

Instalacja wodna przerabiana przez Ciebie ? mix starego i nowego typu węży. może tu był kiedyś problem i zalało całość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od handlarza z brzegu nic nie przerabiałem jedyne co to zerwałem wykładziny do gołej dechy i wymieniłem na podłodze nie było żadnych śladów wilgoci.Pierwsza przyczepa napalony i widać trafilem w Bingo,trudno obym dojechał do PL.Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał:

Może te szpary powstały przez zimę? Zamarzło i rozepchało?

Po zimie wszystko sprawdzałem nawet tydzień temu na przeglądzie miałem czas żeby wszystko pooglądać i było ok,ale po zrobieniu 700km i dotarciu na camping zauważyłem przy wyciąganiu foteli ze schowka.Ja myślę że przesadziłem przy ustawianiu na podporach i sam sobie kuku zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Coachm napisał:

Po zimie wszystko sprawdzałem nawet tydzień temu na przeglądzie miałem czas żeby wszystko pooglądać i było ok,ale po zrobieniu 700km i dotarciu na camping zauważyłem przy wyciąganiu foteli ze schowka.Ja myślę że przesadziłem przy ustawianiu na podporach i sam sobie kuku zrobilem

musiałbyś bardzo mocno na siłę ja podeprzeć. Nie miej złudzeń, zdrowa przyczepa tak się nie zachowa, prędzej pęknie poszycie niż oddzieli się ściana od podłogi. 700km, trochę wibracji i jest efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Oddziela się ściana czołowa od zabudowy i ściana boczna od podłogi. Nie widać totalnego gnicia, owszem "trawnik" albo "hodowla penicyliny" jest ale wg. mnie to nie wygląda na powód rozłażenia się. Dziwią mnie różnego rodzaju wkręty mocujące półkę i ścianę czołową aluminiowym kątownikiem. Widać też brak wkręta (przynajmniej jednego na drugim zdjęciu od góry), szczelinę między kątownikiem a płytami, chyba dodatkowe albo rozwalone otwory wkrętów w płycie i nierównomierny rozstaw (piąte zdjęcie  od dołu). Bardziej mi to wygląda nieudolne grzebalstwo tylko z jakiego powodu?

Na razie pozostaje Ci tylko wzmacnianie większymi kątownikami i wybór dobrej drogi powrotnej po zakończonym spędzeniu urlopu. Miłego wypoczynku i spokojnego powrotu. :hej:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo z  pierwszą  przyczepą. Niestety koszty napraw przewyższają cenę przyczepy. Sprzedaj  A na błędach się człowiek uczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak kolega wyżej napisał, remont takiej przyczepy to masa roboty i 2 razy tyle kosztów ( chyba że robisz sobie to po swojemu, ze swoich materiałów nie do końca do tego przeznaczonych, ja tak robiłem i udało mi się jedną Angielkę na moje potrzeby doprowadzić do stanu używalności )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.