Skocz do zawartości

Przyczepa z Anglii zalety i wady


Piotrix

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam okazje przywieś używaną przyczepę kampingową z Anglii i zastanawiam się nad opłacalnością. I ewentualnymi kłopotami z przeróbką , rejestracją przyczepy , aktualnie mam Fiata albea myślałem nad uniwersalną przyczepą w razie zmiany auta , minimum do 3 osób ,może polecicie jakiś konkretny model . dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może polecicie jakiś konkretny model

 

 

MOdel nieważny :ok: Ważny stan - jeśli nic nie będzie budziło Twoich wątpliwości można kupować. A co do rejestracji dowiesz się lepiej przetrząsając forum. Kilku kolegów skutecznie przerobiło ten temat :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ewentualnymi kłopotami z przeróbką ,

A co tam przerabiać? Może poza kontaktami w środku.

Zaczepu chyba nie będziesz przenosił na stronę europejską :niewiem:

Zarejestrować się da z mniejszymi lub większymi problemami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ewentualnymi kłopotami z przeróbką ,

 

Cała przeróbka u mnie jeden wtyk(5zł.) do gniazdek podłączony do ruskiego przedłużacza już z normalnymi czterema gniazdkami.W zupełności mi wystarcza i chyba korzystam i tak tylko z jednego.Zresztą kupiłem przejściówkę też chyba 5-6 zł z angielskiego na polski.No i reduktor gazu 14,50zł w Liroyu i jedna opaska zaciskowa-50 gr.,bo chciałem mieć odrazu możliwość podłączenia dużej butli,chociaż małą 3 kg. angielska nabiłem bez problemu i mogłem z niej korzystać,ale to juz tylko moje widzi misię.Ot i cała przeróbka.Chyba,że jak wspomniane wyżej hak będziesz przenosił z tyłu na przód czyt. z przodu na tył :ok: ,tylko po co?Drzwi są tam gdzie są i tak w czasie jazdy do i przyczepy nikt nie będzie wsiadał.A nawet zauważyłem na kempingach,że zawsze strona pasuje i nie trzeba kręcić jak wcześniej żeby drzwi były z właściwej strony :niewiem: .Uważaj tylko na rok produkcji,bo w umowach piszą co chcą ,a w sumie nie ma jak sprawdzić,no może po numerze nadwozia,czy też na szybach.U mnie np. na tabliczce jest tylko model i numer.Są numery na szybach,ale to tez nie jest pewnik.W sumie jak trafisz dobrego anglika będziesz zadowolony.Przyczepki są ładne,zgrabne i przestronne.

Jak zwykle warunek: nie bita,nie rozszczelniona,bez obcych zapachów-(nie zawilgocona),a reszta sam będziesz widział.Wiadomo instalacje trzeba sprawdzić,działanie sprzętów,ale to chyba oczywiste.A model najmniej ważny,zresztą one wszystkie są do siebie bliźniaczo podobne,różnią się minimalnie detalami mało ważnymi jakimiś ozdobnikami,lub okno czy drzwi są trochę w inaczej rozmieszczone.Nie ważny model ,ważny stan techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno kupiłem na Angielskich blachach.Są kłopoty z rejestracją,bo w Anglii nie ma dowodów rejestracyjnych a u nas ich żądają,głąby niedouczone.Lepiej od razu załatw sobie papier z Brytyjskiego Wydziału Komunikacji,że w UK nie rejestruje się przyczep.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem na Angielskich blachach.Są kłopoty z rejestracją,bo w Anglii nie ma dowodów rejestracyjnych a u nas ich żądają,głąby niedouczone.Lepiej od razu załatw sobie papier z Brytyjskiego Wydziału Komunikacji,że w UK nie rejestruje się przyczep.Pozdrawiam

 

Ja do polski zjechalem jedynie z umową kupna-sprzedaży, i po 2 dniach mialem juz polskie blaszki (rzeczoznawca, potem przegląd i nie ma mowy o klopotach w WK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ci zazdroszczę.Ja miałem dziś rozmowę z naczelnikiem wydziału Komunikacji i kazano mi dostarczyć dokumenty.Mówie gościowi odnośnie dowodu rejestracyjnego(w zapisie brzmi "jeżeli był'')w moim przypadku nie było,nie ma i nie będzie.Zobaczymy co dalej.Zastanawiam się,czy nie wystąpić na drogę prawną.Powiedz mi czy umowę kupna sprzedaży miałeś wydrukoawną,czy pisaliście odręcznie i czy była dwujęzyczna,bo tłumaczenie certyfikatu już mam,przegląd tez.Pięknie się macie w Swieciu.GRATULACJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

U mnie w Łęczycy w wydziale komunikacji powiedzieli, że wystarczy umowa kupna-sprzedaży i badanie techniczne. Posiadają pismo w którym stoi napisane, że przyczepy z UK nie posiadają dowodu rejestracyjnego i tablicy, więc nie mogą wymagać czegoś, czego nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde ci zazdroszczę.Ja miałem dziś rozmowę z naczelnikiem wydziału Komunikacji i kazano mi dostarczyć dokumenty.Mówie gościowi odnośnie dowodu rejestracyjnego(w zapisie brzmi "jeżeli był'')w moim przypadku nie było,nie ma i nie będzie.Zobaczymy co dalej.Zastanawiam się,czy nie wystąpić na drogę prawną.Powiedz mi czy umowę kupna sprzedaży miałeś wydrukoawną,czy pisaliście odręcznie i czy była dwujęzyczna,bo tłumaczenie certyfikatu już mam,przegląd tez.Pięknie się macie w Swieciu.GRATULACJE.

 

No to macie noobow u was w WK. Umowe miałem pisaną ręcznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja miałem umowe kupna - sprzedaży ang.-pol. ,gdzie sprzedający Anglik ,przegląd w polsce zrobiony, tłumaczenia- podbity przez tlumaczkę. W rejestracji pani podpowiedziała aby na umowie było napisane PRZYCZEPA NIE PODLEGA REJESTRACJI.Ubezpieczyłem-

mazakiem napisałem nr rej samochodu na tekturze i zaczepiłem na przyczepie .Tak pokonałem 400 km bez problemu. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.