Skocz do zawartości

Baseny w Sarospatak


lukpyr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Macie może jakies doświadczenie, opinie z tą miejscowością Sarospatak jak również z basenami. Wybieramy sie na tydzień czasu na węgry jak sie to mówi nasz pierwszy raz :),wiec szukamy miejscowości aby pogodzić mniejszych i dużych . Szukamy nie tylko basenów ale miejscowości co można by było coś pozwiedzać w obrębie i nie tłoku typu wychodzę od siebie do innego . Zonka za tymi basenami ja jestem za  Berekfurdo .  Chyba ze macie  inne propozycje :]

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Sarospatrak jak i kemping nie jest jakoś szczególnie atrakcyjny 

Poszukaj w sieci, w okolicy jest pałac i niedaleko Tokaj, trochę dalej Miszkolc, sam saro nie urzeka ;) 

Baseny OK - średnia półka, dla starszych nie ma tam chyba wiele atrakcji (małe zjeżdżalnie, ale w Berku jest nie lepiej)

Jedź na 2-3dni do saro (masz po drodze właściwie) a potem do Berka ? (ew Bogacs - do zwiedzania Eger i piwniczki w Bogaczu, a na basenach zjeżdżalnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko masz Sóstógyógyfürdő. Tak kemping Igrice. Niedaleko są super baseny a zaraz obok Zoo które warto zobaczyć.

Tu nasz tegoroczny wyjazd - może pomoże: https://sway.com/2qJOne86I5P9ma2P?ref=Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko Sarospataku jest fajny zamek Boldogkovar. 

3 godziny temu, konrad_b napisał:

sam saro nie urzeka

Zamek w Sarospatku też niczego sobie, choć faktycznie w mieście poza zamkiem i kościołem św. Elżbiety nie ma co oglądać. Na kilka dni ok. 

Dużo lepiej w Egerze.

Kemping jak dla nas ok. Toalety czyste jest ich sporo, kemping czysty.

Edytowane przez mac
info (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Egerze jest super. Kemping Tulipan warty polecenia. Czysty i spokojny. Jedyny minus to odległość do basenów - ponad 2 km - nam za daleko. A z drugiej strony piwniczki prawie za płotem.

Aha w Egerze nawet w banku jest bardzo dobry kurs forinta w stosunku do PLN. Warto tam wymienić bo i w Hajduszoboszlo i w Tokaju przelicznik był o wiele bardziej niekorzystny. My wymienialiśmy w kantorze w galerii handlowej w Egerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stef napisał:

W Egerze jest super. Kemping Tulipan warty polecenia. Czysty i spokojny. Jedyny minus to odległość do basenów - ponad 2 km - nam za daleko. A z drugiej strony piwniczki prawie za płotem. 

Wszystko się zgadza. Dodam tylko, że blisko Egeru kilka miejscowości z basenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na obu campingach 11-18 lipca. Moim zdaniem Berekfurdo lepszy dla dzieci jak i doroslych. Baseny lecznicze z wodą borowinowa. Basen kryty w razie deszczu. Camping większy. Dużo miejsca w cieniu. Cenowo minimalnie tańszy. 2+1 przyczepą auto prąd 10200forint. Można zjeść na basenach. Dobre jedzenie również za basenami przy głównej ulicy. Sarospatak też jest ok no i bliżej z Polski. Zależy skąd jedziecie. Proponuję pojechać na 2 noce do Patak. I dalej na Berek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2018 o 18:20, stef napisał:

Niedaleko masz Sóstógyógyfürdő. Tak kemping Igrice. Niedaleko są super baseny a zaraz obok Zoo które warto zobaczyć.

Tu nasz tegoroczny wyjazd - może pomoże: https://sway.com/2qJOne86I5P9ma2P?ref=Link

Czy dobrze odczytałem Twoją relację? - kemping Igrice wychodzi 115 zł za dobę za 2+2, a oprócz tego wejście na baseny (rodzinne 2+2) - 150 zł???

Czyli razem 265 zł??

No jeśli tak - to w takim razie jeden z najdroższych kempingów na Węgrzech...

Wiem, że np. w Hajduszoduszno wychodzi zdecydowanie więcej, jak by wszyscy mieli cały dzień siedzieć na Aquaparku, ale kemping+baseny wychodzi zdecydowanie taniej.

Ale jeśli dla dzieciaków wystarczą w Nyiregyhaza te zjeżdżalnie, które są w cenie to jest ok.

A jak dalego jest kemping Igrice od Sóstógyógyfürdő?

 

Czy dobrze kojarzę, że jakieś 500 m trzeba przejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zulos napisał:

Czy dobrze odczytałem Twoją relację? - kemping Igrice wychodzi 115 zł za dobę za 2+2, a oprócz tego wejście na baseny (rodzinne 2+2) - 150 zł???

Czyli razem 265 zł??

No jeśli tak - to w takim razie jeden z najdroższych kempingów na Węgrzech...

Wiem, że np. w Hajduszoduszno wychodzi zdecydowanie więcej, jak by wszyscy mieli cały dzień siedzieć na Aquaparku, ale kemping+baseny wychodzi zdecydowanie taniej.

Ale jeśli dla dzieciaków wystarczą w Nyiregyhaza te zjeżdżalnie, które są w cenie to jest ok.

A jak dalego jest kemping Igrice od Sóstógyógyfürdő?

 

Czy dobrze kojarzę, że jakieś 500 m trzeba przejść?

Tak, masz rację. 

Kompilacja kamp "Igrice"+basen "Aquarius" do tanich nie należy (moim zdaniem w temacie atrakcyjności też szału nie ma).

To jest fajne miejsce na 2-3 noclegi, jeśli chce się jeszcze pozwiedzać okolicę, np. słynne Zoo-Nyiregyhaza (spacerem ok 1km), lub coś w mieście Nyiregyhaza.

BTW: Nazwy Nyiregyhaza i Sóstógyógyfürdő to właściwie to samo i są używane wymiennie, a "basen" to zwykle "Aquarius".

 

Jeśli chodzi o "niskobudżetowość" to polecam: Tiszaújváros

https://infobasen.pl/basen/tiszaujvaros_termalfurdo_tiszaujvaros.html#maps

Termál Kemping Tiszaújváros

Cena na kempingu za głowę mieszkańca: 2500HUF (w tym wstęp na kąpielisko), więc za rodzinę 2+2 wychodzi 10 000 HUF (+ klimatyczne) ok 150PLN.

Kąpielisko zaskakująco dobre, wg rankingu infobasen.pl, nr 5 na Węgrzech. Stosunkowo mało znane, więc nie ma tłoku. Na kempie obłożenie ok 50% (środek lipca '18).

Mały minus, to kompletny brak atrakcji poza kąpieliskiem. 

 

pozdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JINX_Sanok napisał:

Jeśli chodzi o "niskobudżetowość" to polecam: Tiszaújváros

https://infobasen.pl/basen/tiszaujvaros_termalfurdo_tiszaujvaros.html#maps

Termál Kemping Tiszaújváros

Cena na kempingu za głowę mieszkańca: 2500HUF (w tym wstęp na kąpielisko), więc za rodzinę 2+2 wychodzi 10 000 HUF (+ klimatyczne) ok 150PLN.

Kąpielisko zaskakująco dobre, wg rankingu infobasen.pl, nr 5 na Węgrzech. Stosunkowo mało znane, więc nie ma tłoku. Na kempie obłożenie ok 50% (środek lipca '18).

Mały minus, to kompletny brak atrakcji poza kąpieliskiem. 

 

potwierdzam, całkiem przyjemnie

atrakcji nie ma, ale lokalizacja taka że "wszędzie blisko" i można wyskoczyć autem - do Egeru po Debreczyn, czy Miszkolc, blisko jezioro Tisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak wychodzi. Ale nie dla samych basenów tam sie jedzie. Świetne zoo dodatkowo tez płatne. Kemping jest zupełnie oddzielny od zoo czy basenów - stąd ta kasa. I zdecydowanie za dużo jak na taki standard kempingu. Ale chyba w okolicy nei ma nic tańszego. Widziałem kampery parkujące na parkingu przy ZOO ale z małymi dziećmi to raczej jedna nocka maks. Ale ogólnie jest tam dość drogo. Porównywałem ceny za lody, ceny w sklepach... to nawet Hajduszoboszlo jest tańsze. Podobnie paliwo - w Egerze było najtańsze.

 

Ale termy Aqurius polecam. Mi przestały boleć plecy - a bolały niemiłosiernie cały wyjazd. Do tego czyściutkie baseny - nie ten syf w Hajduszoboszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JINX_Sanok napisał:

Jeśli chodzi o "niskobudżetowość" to polecam: Tiszaújváros

https://infobasen.pl/basen/tiszaujvaros_termalfurdo_tiszaujvaros.html#maps

Termál Kemping Tiszaújváros

Cena na kempingu za głowę mieszkańca: 2500HUF (w tym wstęp na kąpielisko), więc za rodzinę 2+2 wychodzi 10 000 HUF (+ klimatyczne) ok 150PLN.

K

 

Sprawdzone info? Bo na stronie mogę znaleźć takiej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomiy napisał:

Sprawdzone info? Bo na stronie mogę znaleźć takiej informacji

tak

skanu faktury Ci teraz nie wyślę, bo została w domu :P

pozdr

 

korekta: 1000HUF za 4 os. w SÁTORHELY, a my w LAKÓKOCSI mamy 11000HUF

http://www.szallodak.tszolg.hu/index.php/hu/araink

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Decyzja zapadła jedziemy do Sarospatak. Dzięki za podpowiedzi, zobaczymy co to jest warte. Widzę że ta miejscowość nie jest jakoś dużo (chyba) popularna ale się zobaczy. Będziemy tam około tygodnia. Później wybieramy się do Budapesztu na Arena Camping. 

Będzie to nasza pierwsza wyprawa za granicę z cepką.  Pozdrawiamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.