Skocz do zawartości

Poszukiwania DMC do 950kg


freealbercik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od dłuuuuugiego już czasu przymierzamy się do zakupu przyczepy na nasze wojaże. Co prawda lepiej pasowałby nam kamper ze względu na zwyczaj ciągłej zmiany miejsc, ale z uwagi na to, że to początki i nie wiadomo jak pójdzie to nie chcemy pakować się w duże koszty.

Niestety problemem jest bardzo małe DMC jakie mogę ciągać bez zabawy w via toll i B+E czy B96 --> 950kg. Swoją droga auto ma maks 1100, więc też szału nie ma. 

Rodzina składa się z dwóch osób i jednej bobaski w wieku 6 miesięcy. Aha no i golden :) Planuję pojeździć zakupioną przyczepą jakieś 2-3 lata, potem zmiana na coś większego pewnie. Wtedy też zmieniam holownik, więc będzie można dobrać coś bez takiej spiny. Budżet nie jest jakoś dokładnie określony, tzn wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej, szczególnie mając w perspektywie późniejszą zamianę. Powiedzmy, że celuję w przedział 10-20 tys. Jakby się znalazło coś wyjątkowo fajnego za 30 to też ok, ale mniej chętnie.

 

 

Proszę o opinie czy dobrze kombinuję z poniższymi:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-390-adria-390-z-1997r-ID6A7nm7.html#4d6781b2ea

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-2-1-1-przyczepa-kempingowa-w-ladnym-stanie-bez-rozczarowan-przedsionek-ID6Afp9U.html#4d6781b2ea

tu powyżej jasne mebelki - żona jest niechętna na takie, moim zdaniem to bez znaczenia, no ale.....

https://www.otomoto.pl/oferta/adria-430-dd-duzy-przedsionek-ID6z3l7P.html#4d6781b2ea

https://www.otomoto.pl/oferta/la-mancelle-440cb-przyczepa-la-mancelle-dmc-950-kg-ID6zSC6t.html#4d6781b2ea

nie wiem co to za firma, tzn wygooglał sobie że istnieje, robi przyczepy itp :D nawet jest taka jedna na forum, ale niewiele więcej wiem - w niedzielę mógłbym ją obejrzeć w drodze powrotnej z wakacji - pytanie czy warto

 

 

 

 

Edytowane przez freealbercik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge Journey (=Freemont)

3.6 280KM - mógłby słonia ciągnąć. Ale niiiieeeeeeeee...

I nie jest to żaden błąd naszego importera (Freemont ma tak samo). W oryginalnej instrukcji amerykańskiej jest ta sama wartość. Kaplica. Następne będzie Durango, tam jest chyba 4200.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodge Journey (=Freemont)
3.6 280KM - mógłby słonia ciągnąć. Ale niiiieeeeeeeee...
I nie jest to żaden błąd naszego importera (Freemont ma tak samo). W oryginalnej instrukcji amerykańskiej jest ta sama wartość. Kaplica. Następne będzie Durango, tam jest chyba 4200.
 
 
Podobno ze względu na tragiczną skrzynię biegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zupełne szczerze to odpuść sobie 950kg, nic się  nie znajdzie co by miało ręce i nogi 

idź w 1100kg i zacznij szukać - też łatwo nie będzie , ale może coś się uda trafić , tylko nie kombinuj z obniżaniem mas budy bo to raczej ślepa uliczka 

a opłaty i nowe PJ - trzeba zacisnąć pośladki i zaakceptować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jacek00 napisał:
41 minut temu, freealbercik napisał:
Dodge Journey (=Freemont)
3.6 280KM - mógłby słonia ciągnąć. Ale niiiieeeeeeeee...
I nie jest to żaden błąd naszego importera (Freemont ma tak samo). W oryginalnej instrukcji amerykańskiej jest ta sama wartość. Kaplica. Następne będzie Durango, tam jest chyba 4200.
 
 

Podobno ze względu na tragiczną skrzynię biegów.

Może tak być. Co prawda ja po przesiadce z Subaru uważam, że to miód malina, ale może to prawda - nie wiem jak z trwałością. Ja nim zamierzam jeździć do 100-120 tys na liczniku, to może wytrzyma :)

 

 

edit:

koszty Viatoll nie są jakieś ogromne z tego widziałem 20 gr na A i S, 16gr na DK - więc bez przesady, w całej tej zabawie to nie tak strasznie - wiadomo lepiej jakby nie było, no ale..... Bardziej chodzi o kolejne problemy, nowe PJ, whooye muje dzikie węże itp.

 

edit2: a z tych co wysłałem to nie bardzo ? 

Edytowane przez freealbercik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Renault Espace , też 2555kg i Abi Marauder DMC 935kg. Zmieściłem się na -10kg. Tylko układ osobowy inny, bo nas dwoje + bokserka. Dla nas idealnie. W twoim układzie byłby mały problem z pieskiem. Nasza sunia śpi pod stolikiem i ma bardzo wygodne miejsce. A my na swoich łózkach . Po rozłożeniu spania stolik znika i mały problem. Ale to też przećwiczyłem, piesek w nocy pląta się pod nogami w drodze do wc.

W trakcie kupowania Espace pośpieszyłem się i zrobiłem profil, badania i zarejestrowałem do jazdy na B96. Ale okazało się że się mieszczę do 3,5T to na razie odpuściłem. Tylko zmiana na nową większą cepkę będzie okazją aby zrobić B96.

Będę śledził czy coś udało się tobie interesującego namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie o takiej przyczepce. Nic nie cuchnie na mój węch. Jakiś mały zaciek w okolicy akumulatora, zobaczyłem dopiero na zdjęciach. Z przodu jest pęknięcie powłoki, czy coś takiego da się jakąś żywicą naprawić? Lakier z przodu ma dziwne parchle, nie wiem z czego one wynikają i czy to coś groźnego.  Przyczepa ma 1000kg DMC, 1995r. Stanu lodówki i kuchenki nie sprawdzałem, ale ona stoi 3km od mojego domu, więc jeszcze planuję podjechać

 

IMG_3419.JPG

IMG_3413.JPG

IMG_3414.JPG

IMG_3415.JPG

IMG_3416.JPG

IMG_3417.JPG

IMG_3418.JPG

IMG_3424.JPG

IMG_3425.JPG

IMG_3426.JPG

IMG_3427.JPG

IMG_3428.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purchle są zapewne efektem malowania dołu na szaro/grafitowo - zresztą widać przyczynę - rama dyszla łamie pokrywę bakisty wg mnie. Same purchle to pikuś - ktoś coś źle przymalował i wychodzą.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

https://www.otomoto.pl/oferta/hobby-excellent-400-sb-przedsionek-nowa-markiza-bagaznik-na-4-rowery-polecam-ID6BqcIn.html

 

czy ktoś może coś powiedzieć ontej przyczepce co widać na pierwszy rzut oka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.