Skocz do zawartości

Czy peugeot 5008 się nadaje


Remus

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Zulos napisał:

Absolutnie się nadaje, a jeśli miałbyś się bać np. ważenia w Austrii, to dopóki zestaw będzie poniżej 3500 (czyli nawet przeładowana ponad swoje DMC przyczepka, ale zapas w samochodzie), to nie powinno być problemu.... 

Dziękuję pięknie za pomoc.To reasumując : Peugeot 5008 I jak najbardziej ok. 

Tak jak pisałem wcześniej, jestem laikiem, czy ktoś może mi napisać ile kg. będę mógł załadować do przyczepy i ile kg. do auta? 

Edytowane przez Remus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generalna zasada - wszystko co ciężkie do samochodu, a do cepki duże gabaryty.

Jeśli nie masz danych o MW cepki (te 1170 to DMC), choć w dowodzie powinno to być, to najlepiej pojechać gdzieś na wagę i zważyć albo na sucho, albo na full załadowaną i będziesz wiedział ile Ci do DMC brakuje, albo ile już przekroczyłeś;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taka ciekawostka nowy 5008 z 2 hdi może ciągnąć przyczepkę/ z danych z salonu/ 1800kg a 3008 z tym samym silnikem 2000 kg, jest jeszcze wiele dziwnych danych w tych autach w zależności czy benzyna czy disel. Dmc nowego 5008  z 2 hdi i automatem 2280 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic dziwnego i nie są to błędy w katalogu. Na codzień mam styczność z homologacjami różnych modeli Peugeot i w zależności od konfiguracji samochodu z silnikiem możliwości „pociągowe” są różne. Wynika to z obliczeń producenta co do max obciążenia danego silnika i skrzyni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w79 napisz proszę jak jest w twoim przypadku dokładnie jakie masz auto i jakie masz dane w dowodzie rejestracyjnym włacznie z pozycją F3 . Poprawcie jeśli się mylę ale nowe 5008 są tylko 7 miejscowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1, F2 - 2230

F3-4030

G- 1490

O1-1800

Silnik 1997 oczywiscie diesel,150km, manual. Niestety jak kupowalem nie bylo automatu z tym silnikiem. Z tego co wiem to obecnie ten silnik ma juz 180km i automat:)

Ten sami silnik mialem w 5008I, ktory byl ciezszy o 100 kg, ale pamietam ze byl tam problem z dmc przyczepy. Oba auta 7osobowe, ale teraz mozna spokojnie zdemontowac siedzenia:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż, czyli DMC z manualem jest niższe o 50 kg no ale chyba nie jest to różnica w wadze skrzyń?.Dopytuję tak dlatego bo nie chcę przekroczyć DMC 2250kg. Wychodzi na to że będę zmuszony kupić z manualem chociaż nabrałem ochoty na moje pierwsze auto z automatem ,zachęcony opiniami kolegów że do ciągnięcia przyczep jest najlepszy klasyczny automat, a  tu skrzynia dobrej firmy i 8 biegów z tzw. możliwością wolnego koła, no i wygoda na starość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w wadze z tego co widziałem to automat jest cięższy właśnie o 50 kg a suma zestawu to tez 50 kg więcej.  Chyba nie ma już możliwości zakupu z manualem, chyba że mają coś jeszcze "na placu". Ciągnę nim ponad 1500 kg i jest ok. Auto załadowane na full, 3 osoby, dwa koła zapasowe, rowery na dachu itp....raczej nie przekroczyłem nim 2000 kg...Ozysiście po wyjęciu foteli nr 6 i 7:)

Masa własna to 1623.....prawie 130 kg różnicy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie  z manualem są tylko 1.6 Hdi   /130 KM/i one mogą ciągnąć przyczepkę do 1300 kg bo z automatem już tylko 1200 kg. Tylko jak ktoś jest przyzwyczajony do wyższej mocy  to te 40-50 KM może na początku przeszkadzać ale nie ukrywam że Peugeot 5008 bardzo przypadł mi do gustu.Ale skoro ty ciągniesz przyczepkę 1500 kg i jest ok, to moja DMC 1250 kg a tak naprawdę masa ok 1180kg to te 130 powinno też dać radę tylko że niestety nie automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.