Skocz do zawartości

Czy peugeot 5008 się nadaje


Remus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sorki już wiem, sądziłem że krajówek z systemem Viatol jest znacznie więcej a patrząc na mapkę to są tylko te drogi które dublują autostrady i może kilka innych i oczywiście eski których będzie coraz więcej.

PS. A czy egzamin na B 96 można zdawać w każdym ośrodku egzaminacyjnym w kraju czy tylko w wyznaczonych? Jaką przyczepkę się ciągnie na egzaminie -własną czy ośrodki dysponują swoimi?/ kempingowe czy towarowe?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki już wiem, sądziłem że krajówek z systemem Viatol jest znacznie więcej a patrząc na mapkę to są tylko te drogi które dublują autostrady i może kilka innych i oczywiście eski których będzie coraz więcej.
PS. A czy egzamin na B 96 można zdawać w każdym ośrodku egzaminacyjnym w kraju czy tylko w wyznaczonych? Jaką przyczepkę się ciągnie na egzaminie -własną czy ośrodki dysponują swoimi?/ kempingowe czy towarowe?/
W każdym gdzie egzaminują na E do B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie chcę otwierać nowego tematu, może ktoś się odezwie. Skąd takie róznice w Peugeotach 5008 onośnie dmc lekkiej? Ja mam 700 z hamulcem 900, ale koleś z wydziału komunikacji sprawdzil przy mnie i widział 5008 1.6 HDI z przyczepami 750/1200 ale również 450/800. Mam przyczepkę lekką z wpisem 750, bo taką kupiłem mając Chevroleta Captiva, a teraz się okazuje, że dmc jest 50kg za dużo. Czy jedyne wyjście to sprzedaż przyczepy i kupienie nowej z dmc 700?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mrkaczor napisał:

Nie chcę otwierać nowego tematu, może ktoś się odezwie. Skąd takie róznice w Peugeotach 5008 onośnie dmc lekkiej? Ja mam 700 z hamulcem 900, ale koleś z wydziału komunikacji sprawdzil przy mnie i widział 5008 1.6 HDI z przyczepami 750/1200 ale również 450/800. Mam przyczepkę lekką z wpisem 750, bo taką kupiłem mając Chevroleta Captiva, a teraz się okazuje, że dmc jest 50kg za dużo. Czy jedyne wyjście to sprzedaż przyczepy i kupienie nowej z dmc 700?

 

A dołożenie hamulca wchodzi w grę? Zakładam że wymiana osi oraz urządzenie najazdowe i parę drobiazgów załatwia sprawę. Może jak przyczepa jest trochę warta to się opłaci... Nie wiem jak ze sprawami urzędowymi tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mrkaczor napisał:

Nie chcę otwierać nowego tematu, może ktoś się odezwie. Skąd takie róznice w Peugeotach 5008 onośnie dmc lekkiej? Ja mam 700 z hamulcem 900, ale koleś z wydziału komunikacji sprawdzil przy mnie i widział 5008 1.6 HDI z przyczepami 750/1200 ale również 450/800.

A co to za Peugeot? Który rok i jaki silnik?

21 minut temu, mrkaczor napisał:

Mam przyczepkę lekką z wpisem 750, bo taką kupiłem mając Chevroleta Captiva, a teraz się okazuje, że dmc jest 50kg za dużo. Czy jedyne wyjście to sprzedaż przyczepy i kupienie nowej z dmc 700?

Wyjście to obniżenie DMC, albo dołożenie hamulca najazdowego jak napisał @Piotrekm13

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peugeot 5008 1.6hdi 82kW z automatem, 2012, 7 miejsc. przyczep lekka NEPTUN, 1 osiowa, przy zakupie wpisane 750DMC, więc z marszu mi powiedzieli w wydziale komunikacji i na stacji diagnostycznej, że nie da się obniżyć DMC przyczepy (co jest logicznie trochę... dziwne)

Na stacji mówili coś o rzeczoznawcy samochodów, który może coś zmienić ewentualnie albo dowiedzieć się z homologacji pojazdu, czy faktycznie jest to 700kg max dla przyczepy lekkiej.

Zakładam, że nawet pustej przyczepy nie będę mógł ciągnąć, bo DMC...

Edytowane przez mrkaczor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, mrkaczor napisał:
peugeot 5008 1.6hdi 82kW z automatem, 2012, 7 miejsc.

Sprawdzę jutro. To jest sprowadzony pojazd czy krajowy?

Cytat

przyczep lekka NEPTUN, 1 osiowa, przy zakupie wpisane 750DMC, więc z marszu mi powiedzieli w wydziale komunikacji i na stacji diagnostycznej, że nie da się obniżyć DMC przyczepy (co jest logicznie trochę... dziwne)

Nie pytaj w WK ani na stacji diagnostycznej a spytaj u producenta. Jeśli model twojej przyczepy wychodził z DMC np. 700 kg, a raczej na pewno wychodził to oczywiście, że się da obniżyć DMC. Potrzebujesz tylko zaświadczenie producenta i tyle.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Sprawdzę jutro. To jest sprowadzony pojazd czy krajowy?

sprowadzony z Francji. VF30E9HR8CS100879

8 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie pytaj w WK ani na stacji diagnostycznej a spytaj u producenta. Jeśli model twojej przyczepy wychodził z DMC np. 700 kg, a raczej na pewno wychodził to oczywiście, że się da obniżyć DMC. Potrzebujesz tylko zaświadczenie producenta i tyle.

O, i tu już może jest jakieś światełko :)

Dziękuję :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadzony z Francji. VF30E9HR8CS100879

No często przy sprowadzaniu diagnosta ustala błędnie DMC przyczepy. Ale niestety widzę że faktycznie była wersja "score", która miała O1: 900 kg i O2: 700 kg. Ale była i wersja w Twoim roczniku mające przy skrzyni zautomatyzowanej (nie masz pełnego automatu bo z silnikiem 1,6 takowy nie występował) O1: 1100 i O2: 750. Niestety ta skrzynia jest mocnym ograniczeniem.

 

Ale widzę, że ten Score jest ograniczony nawet dla manuala, wiec tutaj muszą być jakieś inne względy -może chodzi o szklany dach.

 

Najlepiej spytaj w Peugocie jakie są prawidłowe dane dla Twojego modelu - czy O1: 900 kg i O2: 700 kg czy O1: 1100 i O2: 750.

 

Jak ta pierwsza opcja to niestety pozostają Ci kombinacje ze zmianą DMC przyczepy.

 

 

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.