Skocz do zawartości

Czy peugeot 5008 się nadaje


Remus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Remus napisał:

Jeszcze nie kupiłem tego Peugeota, nie mam dowodu

Takie powinien mieć dane:

5 miejscowy:

  • MW: 1563 kg
  • DMC: 2125 kg
  • DMC zestawu: 3475 kg
  • O1: 1550 kg

7 miejscowy:

  • MW: 1593 kg
  • DMC: 2310 kg
  • DMC zestawu: 3510 kg
  • O1: 1500 kg

 

Jak nawet do tego 7 miejscowego podepniesz przyczepę o DMC 1170 kg to nawet zmieścisz się zestawem w 3500 kg. Zapinać, jechać i się nie przejmować :)

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Commander napisał:

Witaj.

Mam pytanie...to 1170 to jest masa własna przyczepy czy DMC?

No właśnie, bo z jednej strony Caraveair to leciutkie przyczepy, no ale podane było, że ta ma 5,7 m, co bardziej wskazuje jednak na to, że to jest MW, a nie DMC (o ile 5,7 ma budy, albo w środku). A jak DMC to ładowność tej cepki jest chyba mikroskopijna. No chyba, że te 5,7 m cepki to razem z dyszlem. Wówczas środek to max. 4m, co jak najbardziej uwiarygadnia, że te 1170 to jednak DMC.

Ja tylko dodam, że kumpel, który mi sprzedał cepkę zamawiał specjalnie u dealera obniżenie DMC z 1200 do 1100, bo miał wersję 7-miejscową 5008 II, i jedo DMC to właśnie 2310, więc cepka 1200 DMC już się nie mieściła w 3500 w zestawie...

Jeśli te 1170 to DMC, to z 7-miejscowym 5008 II do 3500 kg brakuje mu całe 20 kg...;)

A to też stresik przy ładowaniu, żeby nie przedobrzyć o te 20 kg...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak przeładuje o te 20kg to nie ma znaczenia, do prawka ,  viatolla czy innych opłat,  bierze się dane z DR

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na ewentualnej wadze w takiej np. Austrii to może trochę kosztować...

No ale to by wymagało jeszcze przeładowania też holownika w zasadzie, a to już przy tej ładowności dużo trudniejsze chyba...

Przy 7 miejscowym ładowność jest ponad 700 kg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zulos napisał:
W dniu 21.07.2018 o 07:33, Commander napisał:

Witaj.

Mam pytanie...to 1170 to jest masa własna przyczepy czy DMC?

Przesyłam fotkę tabliczki przyczepy. Od góry są następujące dane :

1170 kg

1200 kg

100 kg

PART_1532251974622.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kolejnością, ale jedno to powinno być DMC, a drugie to dopuszczalny nacisk na oś. Kolejność chyba powinna być DMC 1170 i dopuszczalny nacisk na oś 1200 (choć logiczniej może byłoby odwrotnie).

A 100 to albo dopuszczalny nacisk na hak albo ładowność.

Ale ja jestem lajkonikiem - niech eksperci się wypowiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz - w/g tej tabliczki:
DMC 1170 kg
Maksymalne dozwolone obciążenie osi 1200 kg
Maksymalne statyczne obciążenie pionowe dyszla 100 kg
Tej ostatniej wartości nie można mylić z naciskiem zaczepu oraz naciskiem na hak.
Dla tych trzech wartości, obowiązuje przestrzeganie najniższej z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przy 7 os masz ładowność rzędu 700kg to nie ma opcji dobić do dmc chyba że załadujesz worki z cementem. U mnie w c4 jest podobna sytuacja, dmc 2250 a ładowność bliska 700kg. Przed wyjazdem byłem na wadze, zatankowany na full, 4os, ciężkie graty typu butla, grill itp w bagażniku. Do tego 3 rowery na dschu, odpuchaczek, dwie hulajnogi, żarcie na droge itp i miałem niecałe 2T. Nie ma opcji zapakować się ja wyjazd żeby się przeładować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dociazenie:). Swoja droga pamietam ze wazylem 5008 7 osobowa z tym silnikiem i waga z kierowca i kolem zapasowym oscylowala powyzej  1800 kg. Do tego pasazerowie, graty, rowery i waga spokojnie przekraczala 2000

Reasumujac jako byly uzytkownik tego auta, jesli wagi sie zgadzaja, jest super holownikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Remus napisał:

Czyli Peugeot 5008 I nadaje się bez obaw na przeciążenie? Tak? 

Absolutnie się nadaje, a jeśli miałbyś się bać np. ważenia w Austrii, to dopóki zestaw będzie poniżej 3500 (czyli nawet przeładowana ponad swoje DMC przyczepka, ale zapas w samochodzie), to nie powinno być problemu.

Nawet jeśliby jakimś cudem zważyli osobno cepkę i samochód, żeby zorientować się, czy jedno z tych dwojga nie jest przeładowane, to może się skończyć tylko koniecznością przepakowania gratów. Ale - poprawcie mnie jeśli się mylę - chyba jeszcze nikomu na trasie nie zdarzyło się takie osobne ważenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.