Skocz do zawartości

Touran 1.6 + Przyczepa DMC 1200?


konzzo

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Commander napisał:

Ciekawi mnie tylko ilu z was pojechałoby z takim ogonem...

Jacek spokojnie bym pojechał i gwarantuje Ci że zawalidrogą bym nie był. Rozsądek przy pakowaniu i podczas podróży i spokojnie do celu się dojedzie. Zresztą tak jak napisałem wcześniej - moje wcześniejsze zestawy były "krojone" według podobnego szablonu i nie uważam żeby to było jakieś szaleństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent Auta dopuszcza jazdę z masą 1200 kg
Polski rząd przewiduje dla tego Auta 1609 kg

Wiec Czemu właściciel ma tutaj stosować Auto Kaganiec ??

Skoro producent zrobił Testy i Określił Max na 1200 to napewno zrobił różne Testy i nie wymyślił tego od Tak ....

Trochę wiary w Markę VW ...... oni znają się na Samochodach ...... /ponoć się znają/


Ale już to mówiłem wcześniej
Niech kolega wypożyczy sobie Czepke i zrobi Auto Testy. I wtedy się przekona .....
Przemyśli czy ta zabawa jest dla niego i dla jego Rodziny.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Octavią II FL z tym silnikiem, oczywiście na LPG. Ciągałem budkę DMC 1000 i... matko jakie fajne były wyjazdy. Ostatnio było to w wakacje 2 lata temu i śmiem twierdzić ze sytuacja na drogach praktycznie nie zmieniła się od tego czasu. I 200kg różnicy poza górami nie zrobi większego wrażenia na tym samochodzie. Tak, jest wolny. Tak, brakuje mu mocy i momentu do sprintów. Tak, dojedzie w zasadzie wszędzie tam gdzie dojadą samochody 3 razy mocniejsze. Najwyżej na pierwszym biegu ale dojedzie. 

Moim egzemplarzem zrobiłem 200000km, obecnie ma 2300000km i dalej ma oryginalne sprzęgło mimo ciągania przyczepy również pod spore górki (Bieszczady). Zdarzało się że pod górki na drodze krajowej TIRy mnie doganiały a z 80-90km/h na początku wzniesienia licznik pokazywał 50-60 na jego szczycie ale... w zupełnie niczym mi to nie przeszkadzało.

 

Brać, podpinań, jechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Octavią II FL z tym silnikiem, oczywiście na LPG. Ciągałem budkę DMC 1000 i... matko jakie fajne były wyjazdy. Ostatnio było to w wakacje 2 lata temu i śmiem twierdzić ze sytuacja na drogach praktycznie nie zmieniła się od tego czasu. I 200kg różnicy poza górami nie zrobi większego wrażenia na tym samochodzie. Tak, jest wolny. Tak, brakuje mu mocy i momentu do sprintów. Tak, dojedzie w zasadzie wszędzie tam gdzie dojadą samochody 3 razy mocniejsze. Najwyżej na pierwszym biegu ale dojedzie. 
Moim egzemplarzem zrobiłem 200000km, obecnie ma 2300000km i dalej ma oryginalne sprzęgło mimo ciągania przyczepy również pod spore górki (Bieszczady). Zdarzało się że pod górki na drodze krajowej TIRy mnie doganiały a z 80-90km/h na początku wzniesienia licznik pokazywał 50-60 na jego szczycie ale... w zupełnie niczym mi to nie przeszkadzało.
 
Brać, podpinań, jechać!
23000000 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik to stara sprawdzona i bardzo niezawodna konstrukcja. Bardzo tania w eksploatacji.

Montowany był w wielu autach grupy VW. Większość aut w których występowała ta jednostka to MW auta pomiędzy 1150 kg a 1500 kg.  Wiadomo im auto lżejsze to i jego osiągi sa bardziej efektywne ale .....  za wiele od niego też nie można wymagać a w zestawie się sprawdzi.

Ponadto skrzynia VW Tourana jest dobrze dopasowana. Jadąc z przyczepą kempingową będzie trzeba go trochę wyżej kręcić i podoła trasie. W końcu jedzie na urlop:D.

Tak na marginesie, miałem okazję pojeździć Skodą Karoq 1,0 TSI o mocy 115 KM. Auto samo w sobie bardzo fajne ale ten silnik jest tylko po to aby poruszać się z punktu A do punktu B i nic więcej. W dodatku jak naciśniesz trochę mocniej na pedał gazu to zużycie paliwa skoczy do 9,4 litra / 100km. O ile w dolnym zakresie obr. widać to jego "TSI" to potem już tylko "SI" i nic więcej. Ale jak na SUV-a ma też swój urok:ok:

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejcie już spokój - oczywiście, że pojedzie i nikt nie mówił, że nie. Ja tylko powiedziałem, że o ile nie ma jeszcze przyczepy, to może warto rozważyć jednak lżejszą.

Oczywistym chyba jest, że masa cepki (jak i holownika) jest dość istotną zmienną. Oczywistym też z drugiej strony jest to, że do pewnej prędkości to masa jest najistotniejsza, a przy wyższych prędkościach pałeczkę przejmuje aerodynamika.

Gdyby masa cepki była w ogóle nieistotną zmienną, to producenci nie homologowaliby aut na cepki o określonej DMC, tylko o określonym Cx.

Chyba też oczywiste powinno być to, że im mniej KM, a zwłaszcza Nm w silniku, to tym większe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy będzie miała MW (czy DMC) przyczepy.

Ale wiadomo, że samochód cepkę 1200 pociągnie (zresztą jak już ktoś zauważył jest to znacznie poniżej 1,33) - ale z ograniczeniami jak napisałem (walka z przeciwnym wiatrem na autostradzie).

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechwik napisał:

Ale przecież jest tak jak piszesz

Silnik 1.6 O1 1200kg. Silnik 2.0TDI ma pewnie z 1600 -1800kg
 

2.0 Tdi (140 KM) w Toranie 1T3 ma 1500 kg :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli samochód da radę a da to lepiej tak niż wcale. Nawet jeśli będzie trzeba trochę piłować na 2 też warto. Jeśli nie będzie wjeżdżać w różne dziwne dziury to spokojnie da radę. Mi kilka dni temu zachciało się zjechać na plażę i wyjeżdżałem na 1 (2.0 benzyna) 

Wczoraj na kemping taki Touran przyjechał i taką samoróbkę przyciągnął. I znowu lepiej tak jak wcale.

 

IMG_20180722_074313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.