Skocz do zawartości

Touran 1.6 + Przyczepa DMC 1200?


konzzo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już jeżdżę i nigdy zawidrogą nie byłem. Grunt to tak dobrać zestaw żeby móc wyprzedzić Tira.
Wleczenie się to prośba o kłopoty. Co drugi będzie nerwowo wyprzedzał i wpychał przed maskę. Podróż z budą to nie tylko autostrady i tempomat. Najciężej jest na krajowkach poza miejscowościami. No chyba że ja znam inne realia....



Kolego to TIRy Ciebie będą wyprzedzać .... Ty to najlepiej jak się jakiemuś dupy uwiesisz ... wtedy spalanie z 15 do 11 zejdzie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją przyczepkę która ważyła 1180 kg ciągałem citroenem berlingo 1.6 benzyna 109 KM i dawał radę , 95 km/h jeżdził , palił ok 13 litrów, po górach nie jeżdziłem tylko Mazury,Kaszuby, poj. Drawskie.Oczywiście demonem szybkości i przyśpieszenia nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.... Raczej z 23 do 20... Ale do nie w moim stylu taka jazda z oczami wbitymi w pakę ...



Ja to teraz astra za Autokarami Latam. One tak koło 105 jeźdza. Wtedy z 11 do 9,5 spalanie spada ....

Wiec kolego musisz się przełamać... dołączysz do nas klubu zawalidróg ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące jest te 148 Nm - rozumiem, że to wolnossący i dostępne pewnie dopiero od ok. 4000 obr??

Ja mam 156 Nm przy 120 KM i 200 kg lżejszym samochodzie i haratam cepkę ok. 1100 kg.

Drogi "zwykłe" - zaskakująco dobrze się jedzie i z małym spalaniem.

Autostrady - jak jest w miarę bezwietrznie to luzik - można jechać 90+ i nie stresować się wyprzedzaniem przez TIRy.

Niestety jak na autostradzie przywieje, to małe szanse jechać ponad 90 - trzeba zejść do 80, a te 10 km/h mniej robią na prawdę dużą różnicę w komforcie jazdy - każde wyprzedzanie czuć i to mocno i jest nerwowo.

Oczywiście większa masa i gabaryty względem mojego zrobią swoje, ale i tak jazda pod wiatr na autostradzie nie będzie luzikiem.

Lepiej byłoby z cepką nie przekraczać tony - na pewno będzie znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące jest te 148 Nm - rozumiem, że to wolnossący i dostępne pewnie dopiero od ok. 4000 obr??
Ja mam 156 Nm przy 120 KM i 200 kg lżejszym samochodzie i haratam cepkę ok. 1100 kg.
Drogi "zwykłe" - zaskakująco dobrze się jedzie i z małym spalaniem.
Autostrady - jak jest w miarę bezwietrznie to luzik - można jechać 90+ i nie stresować się wyprzedzaniem przez TIRy.
Niestety jak na autostradzie przywieje, to małe szanse jechać ponad 90 - trzeba zejść do 80, a te 10 km/h mniej robią na prawdę dużą różnicę w komforcie jazdy - każde wyprzedzanie czuć i to mocno i jest nerwowo.
Oczywiście większa masa i gabaryty względem mojego zrobią swoje, ale i tak jazda pod wiatr na autostradzie nie będzie luzikiem.
Lepiej byłoby z cepką nie przekraczać tony - na pewno będzie znacząca różnica.




Nie kolego
Większa Masa to tylko dłuższe przyspieszanie...
dla czepki głównym oporem to Areodynamika a nie masa dlatego może warto kupić niska przyczepę albo taka w której cześć się podnosi ..


Zwróć uwagę na Tiry które lekko jadą 95 km/ h
Ważą po 50 ton a maja po 600 koni
Czyli po 12 koni na tonę

Ty masz 40 koni na Tonę i ledwo 90 pod Wiatr

Jeszcze raz ..... przy niskiej masie nie ma co się Bać Masy. Tylko oporu Areodynamicznego .....


Przy wzroście masy opory toczenia rosną nieznacznie .... a areodynamiczne to kwadrat prędkości ...

Na masę trzeba patrzeć jak chce się jechać do Szwajcarii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dyskutować, słabo, ale pociągnąć jakoś pociągnie, byle wystrzegać się górek, długich podjazdów, czy ruszania pod górę.

Niestety to tylko 148 Nm przy 3800 obr/min, jeszcze przy 2700-2900 jest "dołek" momentu obrotowego, więc z niskich obrotów nie ciągnie jakoś specjalnie. Ale w przedziale 3000-3500 obrotów (do 4-4.5 tys. chwilowo - rozpędzanie, podjazdy) będzie się taki zestaw odpychał do przodu, te 80-90 i tyle, jako stała v przelotowa, stawiam że na 4-ym biegu, na 5-ce to może po idealnie płaskim lub nawet na lekkich spadkach, albo z wiatrem. 

Jak w "Bałkanicy" - będzie się działo, będzie zabawa, będzie głośno (to ostatnie na pewno - pod 3krpm prawie ciągle). Do regularnego ciągania przez cały rok takiej przyczepy ("aktywny" karawaning), holownik za słaby, ale żeby raz czy dwa razy do roku się "przemęczyć" i zaciągnąć budę na jakąś stacjonarkę - wykonalne.

Szukając jakichś dobrych stron na pociechę, to touran, dość wysoki sam w sobie, więc przyrost oporu aerodynamicznego od przyczepy nie będzie aż tak odczuwalny, więcej bierze na siebie holownik "w standardzie". Więc to holowanie cepy w trasie takim zestawem, przy prędkości przelotowej 90 km/h może być tak samo lub nawet mniej odczuwalne, niż gdyby ciągnąć tę samą cepę np. jettą z tym samym silnikiem (mimo większej masy całości), również jeśli chodzi o wyprzedzanie przez tiry będzie trochę stabilniej - większa masa holownika, mniejsza odsłonięta powierzchnia czoła przyczepy, a do tego dość krótki w stosunku do rozstawu osi "zwis" za tylną osią (odległość tylna oś - kula haka), więc jak już się z wolna rozpędzi, powinien prowadzic się stabilniej, niż przykłądowy taki sam zestaw np. z jettą lub nawet golfem kombi. 

Ale pewnie mnie tu zaraz zjedzą za herezje (przede wszystkim że jakoś tam da radę sporadycznie przeciągnąć taką budę takim autem). Z drugiej strony, ciężko powiedzieć "weź go sprzedaj i kup coś z mocniejszym silnikiem", jeśli np. chcesz raz czy dwa do roku pojechać na Mazury czy nad Bałtyk.

 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co wyżej napisane. Ostatnie półtora roku jeździłem Toledo III 1.6 z buda 1200. Po płaskim dojechać na miejsce się da, ale jak cię TIRy wyprzedzają na podjeździe na autostradzie a ty nasz już gaz w podłodze jest to „lekko” irytujące. Ostatnio się wkurzyłem i zmieniłem na Octavię 2.0 TDI 150KM i to była dobra decyzja ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechwik...ja cię błagam...nie mów o rzeczach o których nie masz pojęcia. Zwłaszcza o mechanice ...

Może sprostuję....Tir waży załadowany ok. 40 ton....ma ku...ski moment obrotowy przekazywany na wielobiegową skrzynię. To tego dochodzi przełożenie w moście.... Czyli moment plus przełożenia dają uciąg.

Ponadto nie wiem czy wiesz, ale ze wzrostem masy przyczepy raczej zwiększa się jej szerokość. I tu mają zastosowanie twoje kwadraty...

Czyś wiesz że ciągnąć a jechać to dwa światy. Prawda?

 

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co wyżej napisane. Ostatnie półtora roku jeździłem Toledo III 1.6 z buda 1200. Po płaskim dojechać na miejsce się da, ale jak cię TIRy wyprzedzają na podjeździe na autostradzie a ty nasz już gaz w podłodze jest to „lekko” irytujące. Ostatnio się wkurzyłem i zmieniłem na Octavię 2.0 TDI 150KM i to była dobra decyzja default_wink.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



truth. Polać Mu ...

W obecnych. Czasach mówi się Dobra Zmiana

Czyś

W pełni wyczerpałeś wątek swoją wypowiedzią
Wszystko jest funkcją tego jak i gdzie się będzie jeździć .....

Bo niektórzy ciągną do Hiszpanii a innym Mazury Wystarcza

Po mojemu. Fajny Holownik do jazdy nad morze i Mazury pare razy w roku.

Do CRO. Czy Włoszech to tak w 200 km etapach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Commander napisał:

Czyś wiesz że ciągnąć a jechać to dwa światy. Prawda?

Wiem, czytaj dokładnie, pisałem "jakoś" a nie "jakość". Poturla się jako tako, z konieczności się da. Ale ani zachęty, ani tego że będzie miodzio i bułka z masłem nie da się z tego co napisałem wywnioskować. 

Jak trzeba, to się da. Jeśli ktoś od czasu do czasu chce coś zaciągnąć czy - kolokwialnie "zawlec" na z góry określoną miejscówkę da się. Żeby jeździć, i to cały rok - za słabo. I to dokładnie z tego co napisałem, wynika. Taki touranik z mocniejszym benzyniakiem albo dieslem, byłby do tej cepy bardzo fajnym wyborem, ale zabronić nie zabronisz. A sądzę, że to nie chodzi o wybór holownika (jak mniemam ten już jest), tylko czy da się pociągnąć budę 1200 kg tym, co domniemuję już jest. Więc bez przyjemności i komfortu, z musu się da, ale żeby cieszyć się karawaningiem - potrzeba coś mocniejszego. 

I tira zestawem wyprzedzić, i jakichś niedzielnych maruderów wlokących się po dwupasmówce tak, że nijak nie da się dociągnąć do swojej przelotowej, nieważne że jest akurat górkę - tak, wtedy to już jest  przyjemność, wtedy się "jedzie". Jechałem tak sobie właśnie w ostatnią niedzielę. Ale zdarzało się wlec za sobą 800 kg fabią I mpi 68KM, jeśli musiałem, i dało radę, przyjemne ani trochę nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechwik...ja cię błagam...nie mów o rzeczach o których nie masz pojęcia. Zwłaszcza o mechanice ...
Może sprostuję....Tir waży załadowany ok. 40 ton....ma ku...ski moment obrotowy przekazywany na wielobiegową skrzynię. To tego dochodzi przełożenie w moście.... Czyli moment plus przełożenia dają uciąg.
Ponadto nie wiem czy wiesz, ale ze wzrostem masy przyczepy raczej zwiększa się jej szerokość. I tu mają zastosowanie twoje kwadraty...
Czyś wiesz że ciągnąć a jechać to dwa światy. Prawda?
 




Comander. Bez osobistych Wycieczek. Proszę
Za kogo Ty tu się masz ?? Za biskupa doktora i prezesa w to wszystko w Jednej Osobie ???

Będziesz tu Robił wykłady z Mechaniki to możemy Poroznawiac

Do czego, na jakie przebiegi i na Jaką ekonomikę robi się Auta Ciężarowe a Jak Auta Osobowe ??

Jaki Jest Użyteczny Zakres Obrotów Silnika??
Jaka Jest Bezwładność masy jaką należy ruszyć z miejsca ??

W Tirze jest 33 miejsca Paletowe które spokojnie mogą ważyć 30 ton
Naczepa to 5 - 10 ton
Ciągnik 7-12 ton
Przepisowo zestaw będzie ważył Ok 40 ton ale jeżdżą wanny po 60

@
@
@
@
@
@








Ze Swojej Strony to Proponuje Dużo Więcej Optymismu.
Zachęćmy Kolegę do Naszej Zabawy
Nie Róbmy mu tu Moralizowanua bo go to Tylko Zniechęci ....

Na początek zestawik jest Super. A z Czasem kolega Dojdzie do Własnych Wniosków ....

Panowie nasza Pasja to Czerpanie Przyjemności z Życia i z Podróży

Kolega ma Super Auto którego wielu może mu Zazdrościć ... niech Śmiało zaczyna i wkręca się w Nasza ZABAWĘ. ....

Głowa do góry. I chętnie we Wszystkim pomożemy ......



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.