Skocz do zawartości

Touran 1.6 + Przyczepa DMC 1200?


konzzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym Was zapytać czy moje auto VW Touran 1.6 benzyna 102 KM, 148 NM poradzi sobie z małą przyczepką maksymalnie DMC 1200? Może już ktoś z Was jeździł takim zestawem i podzieli się doświadczeniami. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź :)

info w dowodzie:
VW Touran maksymalne DMC przyczepy 1200 KG
Maksymalne DMC Samochodu 2140 KG
Maksymalne DMC zespołu pojazdu 3340 KG
waga własna samochodu: 1468 KG
 

Touran.jpg

Edytowane przez konzzo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym Was zapytać czy moje auto VW Touran 1.6 benzyna 102 KM, 148 NM poradzi sobie z małą przyczepką maksymalnie DMC 1200? Może już ktoś z Was jeździł takim zestawem i podzieli się doświadczeniami. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź 

info w dowodzie:
VW Touran maksymalne DMC przyczepy 1200 KG
Maksymalne DMC Samochodu 2140 KG
Maksymalne DMC zespołu pojazdu 3340 KG
waga własna samochodu: 1468 KG
 
Touran.thumb.jpg.e50bfbedbfb868084967cc55ce27d99b.jpg



Co ma sobie nie poradzić.
Dziadek w 1965 ogarniał camping dla 6 osobowej rodziny syreną 103 czy 102 z silnikiem z Motopapy......,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy Kierowca Ogarnie ?????

Hej.
Przyczepa 1200 to już średnia a nie mała budka. Obawiam się że będzie się jechało bardzo mozolnie...



A jak chcesz jechać ??? 120 ???

Proponuje wypożyczyć na próbę i się przekonać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lechwik napisał:

Pytanie brzmi czy Kierowca Ogarnie ?????

Myślę że Ogarnie. Szybko się uczę, mam trochę doświadczenia w jeździe samochodem więc z przyczepą też jakoś sobie poradzę. :)

 Chciałbym żeby ten zestaw pojechał maksymalnie 80-100 km/h. Więcej nie potrzebuje.  Zapewne jak kolega piszę będzie mozolnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Ogarnie. Szybko się uczę, mam trochę doświadczenia w jeździe samochodem więc z przyczepą też jakoś sobie poradzę. 

 Chciałbym żeby ten zestaw pojechał maksymalnie 80-100 km/h. Więcej nie potrzebuje.  Zapewne jak kolega piszę będzie mozolnie




W PL. Max prędkość takiego zestawu to 80 km/h
Wiec ..,.,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik bardzo dobry.  Do ciągania przyczepy trochę za słaby ale pojedziesz. Nie będzie to jakiś "relaks"  ale spokojnie pojedziesz.  Pomyśl tylko , że nie tak dawno słabszymi jednostkami ciągali i było dobrze. Masz fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc do tych 80 z przeciwnym wiatrem będzie się tak długo rozpędzał, aż się kartka w kalendarzu zmieni.
To będzie turlanie koło 60 z butem w podłodze. Tak to widzę. Przyczepa 1000 to max.




Jak ktoś się decyduje jeździć z czepka to zgadza się byłych największa zawalidrogą wiec z definicji nam się tu nie spieszy .......

Po drogie. Problemem nie jest masa tylko opór areodynamiczny
Chyba ze góry ale w pl to prawie nie ma górskich tras...
Jest dobre auto z fajnym zawieszeniem i spokojnie 1200 może być

Ja Octawią z gownianym 1,6 na gnojowe 105 kucy z czepka 1360 kg spokojnie 125 jeździłem szybciej to już strach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już jeżdżę i nigdy zawidrogą nie byłem. Grunt to tak dobrać zestaw żeby móc wyprzedzić Tira.

Wleczenie się to prośba o kłopoty. Co drugi będzie nerwowo wyprzedzał i wpychał przed maskę. Podróż z budą to nie tylko autostrady i tempomat. Najciężej jest na krajowkach poza miejscowościami. No chyba że ja znam inne realia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.