Skocz do zawartości

Aktualny kurs w kantorach w Chorwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Zbyszek napisał:

Czy ktoś aktualnie przebywający w Chorwacji, może podesłać aktualne kursy wymiany na kuny

10 Euro = x ?  kun

100PLN = x ? kun

Bieżący przykładowy kurs z Zagrebacka Banka możesz sprawdzić tutaj https://www.zaba.hr/home/tecajna#pan2

W innych bankach mogą być niewielkie różnice. Najkorzystniej płacić kartą i wypłacać z bankomatu jeśli bank nie nalicza prowizji i przewalutowania. Tak jest w przypadku banku Pekao Sa, którego partnerem jest Zagrebacka Banka (ta sama grupa unicredit). Mi kurs wychodził w tym roku zarówno przy wypłacie gotówki jak i płatnościach bezgotówkowych właśnie w Zagrebacka po 0,58 zł/kuna z haczykiem ale poniżej 0,5900 a jak widać z ww linku przy wymianie np. złotówek wychodzi już lekko powyżej 0,60.

6 dni temu za 1000 kun z bankomatu potrąciło dokładnie 583,99 zł. tylko trzeba wybierać opcję, żeby przeliczał z hr czyli kuny a nie PLN bo wtedy jest właśnie po tym kursie wyższym jak w linku.

Wymieniając w banku wymagają dokumentu tożsamości, w kantorach nie ale za to zazwyczaj pobierają jakąś niewielką prowizję np. za 500 PLN 822 kuny z tego 12 kun prowizja, do łapki 810 kun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, z reguły wymieniam walutę na poczatek, już za przejsciem SLO - CRO, jest kantor.  I zazwyczaj korzystam jak muszę z kantoru, wymieniam PLN  na Kuny.  Na kampie (prywatnie)  płace Euro - taka umowa. 

Kantor z Zagrzebia : 13 lipca, 7,32  za 1Euro.   No i szukam kantoru bez prowizji.  

Są inne dane kantorowe  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbyszek napisał:

 No i szukam kantoru bez prowizji.  

A czemu kantoru? Bez prowizji to idź do banku, kantory mają nieco gorsze od banku kursy i doliczają prowizję. Tak czy siak to rożnice na 100 eu są groszowe, na kilku tysiącach coś tam dopiero poczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu wymieniałem euro w kantorze bez prowizji w Trogirze: 100 EUR - 730 KUN

Od 4 lat ten sam kantor - co roku ten sam kurs :D W tym samym czasie w Primostenie i Sibeniku dawali pomiedzy 7 a 7,10 kuny za 1 eur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie bank ?  Najczesciej są w centrach miast, czynne do godz 12  no 13.  A z kempingu do cywilizacji, czyli miasteczka to zawsze wieczorny wypad.  Sam najczesciej już wymieniam PLN  na Kuny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbyszek napisał:

A z kempingu do cywilizacji, czyli miasteczka to zawsze wieczorny wypad.

Z dala od cywilizacji to i kasa nie potrzebna ;) 

Nawet jak w kantorze zapłacisz prowizję, to są to nieduże kwoty, w zeszłym roku jak wymieniałam 100 eu to różnica między kursem kantorowym a bankowym wynosiła 1 kugle loda. W banku nie mogłam wymienić bo dowodu nie miałam gdyż leżał w kempingowej recepcji. Nie ma co sobie głowy zawracać.

2 godziny temu, Zbyszek napisał:

Najczesciej są w centrach miast, czynne do godz 12  no 13.

W każdej większej wiosce turystycznej praktycznie są oddziały banków i czynne popołudniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem jak teraz, ale jak byłem 5lat temu w cro to duuużo korzystniej było w PL kupić euro i w CRO kuny niż w PL kuny albo w CRO kuny ze złotowek

Teraz jest podobnie, nie opłaca się kupować kun w PL. Złotówki na kuny  w Cro jeszcze ujdą, ale w tym zestawieniu nadal najkorzystniej euro na kuny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.