Skocz do zawartości
Foczka2011

Podwójne szyby Knaus

Rekomendowane odpowiedzi

Foczka2011

Witajcie, Knausa mam od niedawna i probuje doczyscic szyby ale ciagle mam wrazenie ze jakies zabrudzenia są od wewnątrz a są to szyby termiczne, podwójne. Czy je mozna rozdzielić, rozebrać? Czy są klejone i nierozbieralne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Są sklejone na amen :miga:  Niestety nie do ruszenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Magneto61

No to się podłącze.  Co prawda nie mam Knausa ale szyby mam tyż podwójne i niestety w przedniej dużej to klejenie "na amen" częściowo puściło. W chwili obecnej nie jest to jakoś szczególnie uciążliwe ale obawiam się dalszych problemów. Ma Ktoś jakiś pomysł albo patent? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Foczka2011

To moze u mnie tez jest nieszczelne polaczenie u stad to cos w srodku, jakby kurz albo lekko zaparowane. No w kazdym razie ogranicza widoczność i nie daje sie usunąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
1 godzinę temu, Foczka2011 napisał:

To moze u mnie tez jest nieszczelne polaczenie u stad to cos w srodku, jakby kurz albo lekko zaparowane. No w kazdym razie ogranicza widoczność i nie daje sie usunąć

Powinny być w górnej części szyby dwa otworki zaślepione zatyczkami. ( przynajmniej u mnie tak jest ). Wyciąg zatyczki i postaw przyczepę oknem w stronę słońca. Jeżeli to wilgoć to powinna pomału odparować. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Niestety w trakcie jazdy doszlo do rozszczelnienia sie takiej szyby i..... jej oderwania. Dziwnym trafem czesc zewnetrzna - barwiona- zostala wessana do wewnatrz. W sumie to szczescie bo nie chce mysles o skutkach, gdyby uderzyla w jadace za mna auto. 

Ale do rzeczy... Czy ktos wie gdzie mozna zakupic lub czy wogole mozna zakupic zamiennik? Knaus zaspiewal sobie prawie 600e,przyczepa z 2005, szyba o wymiarach ok 130 na55. Mam opcje likwidacji z AC tylko zastanawiam sie czy ewentualny zamiennik nie bedzie sporo tanszy:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG
29 minut temu, w79 napisał:

Niestety w trakcie jazdy doszlo do rozszczelnienia sie takiej szyby i..... jej oderwania. Dziwnym trafem czesc zewnetrzna - barwiona- zostala wessana do wewnatrz. W sumie to szczescie bo nie chce mysles o skutkach, gdyby uderzyla w jadace za mna auto. 

Ale do rzeczy... Czy ktos wie gdzie mozna zakupic lub czy wogole mozna zakupic zamiennik? Knaus zaspiewal sobie prawie 600e,przyczepa z 2005, szyba o wymiarach ok 130 na55. Mam opcje likwidacji z AC tylko zastanawiam sie czy ewentualny zamiennik nie bedzie sporo tanszy:) 

Tu na pewno Ci zrobią. Ludziska chwalą. Co do ceny - pytałem o 60x40 cm. W zależności od koloru 750-950 zł. Twoja pewnie razy dwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
w79

Juz sie interesowalem bo i blisko mam do Chorzowa. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi