Skocz do zawartości

Park Narodowy - Bory Tucholskie


roadwarrior23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono,

Przejrzałem istniejące wątki na temat Borów Tucholskich i widzę ile osób tyle opinii. Chciałbym się wybrać z rodziną właśnie tam i mam straszny dylemat z którego kempingu, pola namiotowego czy agroturystyki skorzystać. Skupiam się tylko na miejscowościach: Swornegacie, Płęsno, Małe Swornegacie, Strużka, Bachorze, Funka, Stary Młyn, Charzykowy oraz Czernica czyli miejscowościach położonych bezpośrednio nad jeziorami: Charzykowskie, Karasińskie, Łackie i Dybrzyk. Czego oczekuje: czystych sanitariatów, prądu, ciszy po 22. W ramach wyjazdu chciałbym głównie skupić się na bezpiecznych wycieczkach rowerowych z dwójką dzieci (6 i 9 lat) oraz na spływach kajakowych. Bardzo Was proszę o wskazanie obiektów na podstawie Waszych własnych doświadczeń które by spełniły powyższe warunki.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w Czernicy. Super spokojna miejscowość, świetny klimat. Puste drogi i fajne trasy rowerowe między innymi do Swornych które dla mnie są trochę jak mikołajki na mazurach czyli kiczowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wodnikswornegacie.pl/

Nad samym jeziorem. Byliśmy tam pierwszy raz, jeszcze w czerwcu, kilka dni po zakończeniu roku szkolnego. Wszystko ok, cena naprawdę przystępna. Wtedy byliśmy tylko my i jeden kamper...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Martin a napisz gdzie usytuowane jest pole namiotowe w tym ośrodku, bo na fotkach z ich strony nie widziałem przyczep i namiotów.Pytam bo często w ośrodkach wypoczynkowych pola namiotowe są usytuowane gdzieś na głębokim zapleczu.Jak jest z miejscami dla przyczep czy w środku lata -koniec lipca, jest tam tłoczno czy raczej zawsze można gdzieś stanąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem poniższe lokalizacje, czy ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem dotyczącym poniższych:

Swornegacie:

- Wodnik Pole Namiotowe

- Panorama pole kempingowe ul: Regatowa

- Stanica wodna PTTK nad j.Witoczno

Owink:

- Agroturystyka "U Ewy i Marka"

Płęsno:

- Agrokemping "Urszula i Jerzy Boryszkowscy

- Nad Łąckim - pole namiotowe

Czernica:

Cyranka - ośrodek szkoleniowy Akademii Marynarki Wojennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie znam, ja odradzam tylko te nad Łąckim. Dramat, po klucz do pseudo kibelka trzeba latać do właściciela i spowiadać się z tego co się robiło. Do tego dojazd masakra i wszędzie daleko. Pttk w Swornychgaciach raczej też bym odpuścił, pole bardzo malutkie, nie ma jak się ruszyć i stoisz przy wielkich śmietnikach które są główną atrakcją pola. Dodatkowo co wieczór wpadają tam kajakarze dać ognia i płynąć dalej. Powodzenia w wyborze! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

wróciłem z urlopu którego część spędziłem w Borach Tucholskich a konkretnie w Swornychgaciach. Wybrałem pole namiotowe Wodnik, które mogę polecić na krótki wypad. Pole nie jest duże ale da się wybrać bez problemu dobre miejsce, w chwli gdy ja byłem stało ok 15 przyczep i tyleż samo namiotów. Na polu nowiutki sanitariat z tego roku, elegancki bym powiedział jak na pole kempingowe.  Wcześniej obejrzałem Panoramę ale to nie był mój klimat. Zaliczając spływ rzeką oraz objazd okolicy bliższej i troszkę dalszej obejrzałem jeszcze pole w Drzewiczu i Agrokemping "Urszula i Jarzy Boryszkowscy". Co do Drzewicza to pole całkiem ładne jeśli chodzi o teren bo jest i otwarta przestrzeń jak również sporo miejsca w cieniu drzew. Brakuje plaży i trzeba chodzić na drugą stronę ulicy na publiczną plażę, ok 300 m oraz kolejny minus to w mojej ocenie słabe sanitariaty oraz prysznice ( dostępne tylko w godzinach przebywania Pani nadzorującej pole, czyli rano od 7-10 i wieczorem od 17-20). Trzeci sprawa to droga przebiegająca tuż za płotem kempingu.

Co do Agrokempingu to było naprawdę sporo przyczep myślę że ok 50 - 70 szt., pole nad rzeką Brdą, zrobione kąpielisko z pomostem, stan sanitariatów oceniam słabo takie wczesne lata 90 odległość od Swornych ok. 3 km drogą leśną, wjazd na pole z drogi oznaczony wiec nie sposób przejechać.

PS. polecam gdy się wybierzecie na kajak, spływ ze Swornych do Drzewicza wpłynąć na j.Płęsno i się wykąpać ( turkusowa woda), natomiast jak dopłyniecie do końca jeziora, zostawicie kajak i wejdziecie na wzniesienie to po drugiej stronie jest jezioro z wodą tak czystą jak kranówka. Serdecznie polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.