Skocz do zawartości

Co zabrać ze sobą na wyjazd z przyczepą kempingową - lista


Tomii

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

 podepnę się pod temat,  czy ktoś pamięta ale wydaje mi się że był kiedyś gdzieś na forum temat z checklistą z czynnościami które należy wykonać przed wyjazdem z przyczepą ?

chciałem podesłać link do tematu nowemu nabywcy a nie potrafię go odnaleźć :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 

chciałem podesłać link do tematu nowemu nabywcy a nie potrafię go odnaleźć

Widziałem szybko się sprzedała, góra dwa dni leciała na Otomoto . Dobry sprzęt długo nie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dodałabym:

- mały plecak 

- grill jednorazowy 

? Fajnie jest wyjść sobie na dłuższy spacer, poznać okolicę a po marszu zjeść bułę z pieczoną kiełbasą i popić piwem :D:D:D 

Spotkaliśmy w podróży rodzinkę podróżującą wielkim kamperem z czwórką dzieci, i oni jeszcze mieli coś co ja nazywam furmanką na zakupy. Nie trzeba się tarabanić po zakupy kamperem. Teraz jest ten moment kiedy właściciele przyczep mogą dać kamperowym prztyczka w nos ? Hmmm temat jest podróż z przyczepą, ale i w przyczepie się ten gadżet przyda. Na przykład po powrocie z wycieczki krajoznawczej, kiedy nie można już siadać za kółkiem ? 

image.jpeg.6e575e90248700f40cb17924a7bc2bb7.jpeg

Edytowane przez Kasia Kempinguje KazikTV (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 30.04.2020 o 09:00, Suzu4x4 napisał(a):

 podepnę się pod temat,  czy ktoś pamięta ale wydaje mi się że był kiedyś gdzieś na forum temat z checklistą z czynnościami które należy wykonać przed wyjazdem z przyczepą ?

chciałem podesłać link do tematu nowemu nabywcy a nie potrafię go odnaleźć :rolleyes:

Ja również to gdzieś widziałem. Szukałem na forum przy użyciu wyszukiwarki jak również bezpośrednio z google. Nie udało mi się znaleźć. Może to nie było na forum?:) Chyba, że ktoś może podlinkować taką checklistę, co sprawdzić przed odjazdem. To jest pomocne dla początkujących, pozwoli nie przeoczyć czegoś. Proste i oczywiste rzeczy od zamknij okna po bardziej finezyjne i mniej oczywiste w jednej liście. Przed wyjazdem bierzesz papier/telefon z listą i sprawdzasz czy jesteś good to go. Ktoś ma taką listę i mógłby się podzielić?

 

Co do wyposażenia przyczepy to przejrzałem cały wątek i już pare rzeczy dokupiłem. Bardzo dziękuje za porady.

Edytowane przez Lunarii (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.03.2023 o 10:13, Lunarii napisał(a):

Ja również to gdzieś widziałem. Szukałem na forum przy użyciu wyszukiwarki jak również bezpośrednio z google. Nie udało mi się znaleźć. Może to nie było na forum?:) Chyba, że ktoś może podlinkować taką checklistę, co sprawdzić przed odjazdem. To jest pomocne dla początkujących, pozwoli nie przeoczyć czegoś. Proste i oczywiste rzeczy od zamknij okna po bardziej finezyjne i mniej oczywiste w jednej liście. Przed wyjazdem bierzesz papier/telefon z listą i sprawdzasz czy jesteś good to go. Ktoś ma taką listę i mógłby się podzielić?

 

 

Mówisz - masz :D

https://kempingowanie.pl/2019/10/11/lista-rzeczy-do-zabrania-na-kemping/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii przypiął/eła ten temat
  • 11 miesięcy temu...

Dziękuję za podzielenie się tak obszerną listą potrzebnych rzeczy podczas podróży z przyczepą kempingową! Wygląda na to, że masz już sporządzone całkiem kompleksowe wyposażenie. Jednakże, chciałbym podać kilka dodatkowych sugestii, które mogą być przydatne:

Dodatkowe wyposażenie:

Latarka czołowa lub lampa na baterie - przyda się do oświetlenia w nocy podczas rozkładania obozu, czy też do poruszania się po terenie kempingu.
Podkładka na stołek turystyczny - zapewni większy komfort podczas siedzenia na zewnątrz przyczepy.
Parasol plażowy lub namiot plażowy - idealny do ochrony przed słońcem lub deszczem podczas wypoczynku na plaży lub na kempingu.
Torba termiczna lub chłodziarka - pozwoli na przechowywanie żywności i napojów w odpowiedniej temperaturze podczas podróży.
Mapa lub nawigacja GPS - ułatwi nawigację i znalezienie tras w trakcie podróży.
Składany stolik piknikowy - świetne rozwiązanie na posiłki na świeżym powietrzu podczas wypoczynku na kempingu.
Wiadro z pokrywką - przydatne do przechowywania i transportu wody na kempingu, a także do wykorzystania w celach higienicznych.
Kamera sportowa lub aparat fotograficzny - umożliwi dokumentowanie pięknych widoków i wspomnień z podróży.
Pamiętaj, że lista wyposażenia może być dostosowywana do indywidualnych preferencji i potrzeb. Mam nadzieję, że te dodatkowe sugestie będą pomocne podczas planowania Twojej podróży!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Latarka czołowa lub lampa na baterie - przyda się do oświetlenia w nocy podczas rozkładania obozu, czy też do poruszania się po terenie kempingu.

Raczej było wielokrotnie tutaj wymienione.

 

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Podkładka na stołek turystyczny - zapewni większy komfort podczas siedzenia na zewnątrz przyczepy.

Raczej tutaj wszyscy mają wygodne krzesła i leżaki.

 

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Parasol plażowy lub namiot plażowy - idealny do ochrony przed słońcem lub deszczem podczas wypoczynku na plaży lub na kempingu.

Po co jeśli nie będę na plaży. Równie dobrze narty można wpisać...

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Torba termiczna lub chłodziarka - pozwoli na

Tutaj raczej używamy lodówek na stałe zabudowanych...

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Mapa lub nawigacja GPS - ułatwi nawigację i znalezienie tras w trakcie podróży.

Tutaj nowość podrzuciłeś. Mój karawaning nie będzie już wyglądał jak wcześniej.

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Składany stolik piknikowy - świetne rozwiązanie na posiłki na świeżym powietrzu podczas wypoczynku na kempingu.

Jak wyżej... Nikt chyba tutaj jeszcze na to nie wpadł, żeby wozić stolik...

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Wiadro z pokrywką - przydatne do przechowywania i transportu wody na kempingu, a także do wykorzystania w celach higienicznych.

Świetny pomysł, nie trzeba wody lać do zbiornika...

31 minut temu, Kamil1981 napisał(a):

Kamera sportowa lub aparat fotograficzny - umożliwi dokumentowanie pięknych widoków i wspomnień z podróży.

Rzeczywiście, dzięki temu będę mógł robić zdjęcia z podróży. Dzięki za pomysł...

 

A teraz możesz już wkleić link do swojego warsztatu. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych czasach latarka/czołówka/lampa na baterie to żadna rada, nic innego jak przedłużanie listy wyposażenia - o zapasowe baterie. Tylko ładowane z USB, i bez żadnych osobnych czy nietypowych zasilaczy (w lampie/latarce gniazdo micro USB/USB-c).
Kabel USB z potrójnymi końcówkami (micro, C, lightning), obsługuje tylko ładowanie (bez transmisji danych), ale nawet np. zdjęcia da się z fona przerzucić na wiele sposobów, niekoniecznie po kablu. Jeden do wszystkiego.

 Jakiś powerbank się przyda.  Jedno i do wszystkiego (telefony, latarki, zasilanie routera lte/wifi), i nie ma problemu np. że baterie w latarce się wyczerpią na całonocnej posiadówce na rybach/fon padnie na dłuższej pieszej/rowerowej wycieczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2024 o 15:31, Piotrekm13 napisał(a):

A teraz możesz już wkleić link do swojego warsztatu.

Jak dla mnie to jakieś AI testują u nas :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.