Skocz do zawartości

Import przyczepy kempingowej Niemcy/Holandia/Anglia


szczeps

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam, to mój debiut na forum. Wiem , ze wątek pojawił się wcześniej, ale czy mógłbym prosić o syntetyczne podsumowanie formalności przy zakupie przyczepy z Holandii.

Mam okazję kupić przyczepę od emeryta(osoba prywatna, znajomy). Żal nie brać.

Okolice eindhoven,

pytanie 2. czy jeśli gotową i internetu umowę dwujęzyczną przedstawię u nas/ u nich to będzie ok?

czy niska cena zakupu komuś da do myślenia??

czy muszę jakoś auto przygotować do podróży( to będzie mój debiut. Mam audi a6 c6 2.0 PD automat.2007

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że za bardzo sie napaliłeś , wytłumacz mi o co chodzi z twoim debiutem . Fajnie gdybyś miał jakies zdjecia tej przyczepy , poczytał troche forum , prześledziłem pare tematów . Łatwo wejść na mine , a przy takiej okazji to naprawde , bo zapewne cena jest bardzo atrakcyjna. Do podrózy to napewno zobacz czy twój samochód może ciągnąć tą przyczepe , napewno hak bedzie potrzebny ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, NieKumaty napisał:

Wydaje mi się że za bardzo sie napaliłeś , wytłumacz mi o co chodzi z twoim debiutem . Fajnie gdybyś miał jakies zdjecia tej przyczepy , poczytał troche forum , prześledziłem pare tematów . Łatwo wejść na mine , a przy takiej okazji to naprawde , bo zapewne cena jest bardzo atrakcyjna. Do podrózy to napewno zobacz czy twój samochód może ciągnąć tą przyczepe , napewno hak bedzie potrzebny ;D.

Debiut. poprostu 1 post. chciałem się przywitać. Hak ,złącze wiadomo. sprawdzę dmc jak tylko dostanę dodatkowe info.  Przyczepę widziała moja teściowa kilka razy, ma nowe opony, hoch glanz ogólnie.ale nie chcę skrewić czegoś z formalnościami.

Czy trzeba mieć extender na lusterka, czy poprostu jeśli moje auto jest wystarczająco szerokie to będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej , teraz wszystko jasne jest . Potrzebujesz lusterka kiedy przyczepa jest szersza niż samochód

Najlepiej i tak mieć lusterka .

Holownik zapewne da rade,  jak wszyscy wiemy a6 to już kawał auta. 

Poczytaj tylko forum , zajrzyj wszedzie , jak wszystko bedzie okej to tylko podpinać i wracać do Polszy . Poprostu dotykaj wszystkiego , zaglądaj wszedzie . Przejrzyj dokładnie ten dział , bedziesz wiedział czego unikać , jak wyglądają zacieki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozok85 napisał:

Witam, to mój debiut na forum. Wiem , ze wątek pojawił się wcześniej, ale czy mógłbym prosić o syntetyczne podsumowanie formalności przy zakupie przyczepy z Holandii.

Mam okazję kupić przyczepę od emeryta(osoba prywatna, znajomy). Żal nie brać.

Okolice eindhoven,

pytanie 2. czy jeśli gotową i internetu umowę dwujęzyczną przedstawię u nas/ u nich to będzie ok?

czy niska cena zakupu komuś da do myślenia??

czy muszę jakoś auto przygotować do podróży( to będzie mój debiut. Mam audi a6 c6 2.0 PD automat.2007

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Napisz chociaż o jakiej przyczepie rozmawiamy tj. marka/model/rocznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

O konieczności sprawdzenia parametrów "wagowych" przyczepy vs. to co może twoje auto (w odniesienia do parametrów w dowodzie rejestracyjnym samochodu, możliwości haka) i uprawnień jakie posiadasz koledzy już napisali. Koniecznie i sumiennie sprawdź te sprawy bo podróż może się zakończyć na samym początku ... !!!

O tym, że każdą okazję i tak trzeba sprawdzić aby uniknąć rozczarowań koledzy też napisali. Większość przyczep do sprzedaży to okazje a piekło jest wybrukowane dobrymi chęciami ... ; - )) :ok:

3 godziny temu, kozok85 napisał:

pytanie 2. czy jeśli gotową i internetu umowę dwujęzyczną przedstawię u nas/ u nich to będzie ok? 

Tak, musisz wrócić z umową kupna - sprzedaży albo fakturą zakupu. Musisz wrócić z dowodem rejestracyjnym przyczepy. Po powrocie należy dokonać tłumaczenia dokumentów u tłumacza przysięgłego i pojechać na przegląd do stacji diagnostycznej. Potem Urząd Miasta -> Wydział Komunikacji i rejestracja.

3 godziny temu, kozok85 napisał:

czy niska cena zakupu komuś da do myślenia??

Jeśli kupisz tanio to pisz wartość zakupu. Jeżeli pytasz o zaniżenie ceny na dokumencie .... hmmm wszystko ma swoje granice i nie możesz zakładać, że trafisz na urzędnika "upośledzonego", który wszystko przyjmie jak jest. Urzędnicy też dysponują narzędziami i "urażeni" potrafią z nich korzystać skrupulatnie, pokazać petentowi kompetencje ...

3 godziny temu, kozok85 napisał:

czy muszę jakoś auto przygotować do podróży( to będzie mój debiut. Mam audi a6 c6 2.0 PD automat.2007

Tak, musisz sprawdzić i auto i przyczepę. O haku i lusterkach było wyżej. Będziesz ciągnął przyczepę więc sprzęgło i hamulce muszą być sprawne = pewne. Gniazdo elektryczne w samochodzie do podłączenia przyczepy musi być sprawdzone = sprawne i pasujące do wtyczki przyczepy.

Przyczepa: ma mieć aktualny przegląd i ubezpieczenie (nie wiem do końca jak wyglądają sprawy ubezpieczenia przyczep w Holandii), ma być sprawna technicznie (priorytet: sprawne hamulce, stan opon, zaczep z dodatkami, światła), sprawdź czy wtyczka elektryki jest w pełni sprawna i czy pasuje do gniazda twojego samochodu. Pomyśl o kole zapasowym do przyczepy.

Na tą chwilę nie przychodzi mi do głowy nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.07.2018 o 17:29, bw81 napisał:

Napisz chociaż o jakiej przyczepie rozmawiamy tj. marka/model/rocznik

Streckeman 400 ev (ms1) 87 rok. 1 właściciel, używana 1-2 razy w roku.

Dziękuję za dotychczasowe rady. wtczka ogarnieta, ma 7 pin, lusterka zamówione, 

Najbardziej jednak mnie interesuje czy ktoś ma świeże doświadczenia z RDW w Holandii albo warsztatem z certyfikatem na export. Pojawiły się info że tablice mogą być z kartonu. Na stronie rdw jednak są inne informacje , że trzeba zamówić białe , metalowe. i druga kwestia, czy wasze wydziały komunikacji akceptują umowy dwujęzyczne bez tłumaczenia przysięgłego??

 

Edytowane przez kozok85 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem sporo i przepisy były takie, że na terenie NL można było po zakupie przejechać do domu na kartonowej "tablicy", ale już w D i PL muszą być normalne tablice. (oraz OC), więc odradzam nawet myśleć o przejeździe bez normalnych tablic.

30-letnia przyczepa - hoho, pewnie koszty paliwa, tablic, przerejestrowania i ubezpieczenia przewyższą cene zakupu przyczepy ;)

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Kiedyś czytałem sporo i przepisy były takie, że na terenie NL można było po zakupie przejechać do domu na kartonowej "tablicy", ale już w D i PL muszą być normalne tablice. (oraz OC), więc odradzam nawet myśleć o przejeździe bez normalnych tablic.

30-letnia przyczepa - hoho, pewnie koszty paliwa, tablic, przerejestrowania i ubezpieczenia przewyższą cene zakupu przyczepy ;)

Większych bzdur dawno nie czytałem .

Osobiście w zeszłym roku przywlokłem przyczepę z NL na kartonowych tablicach.Wszystkim takie dają pewnie do dzisiaj. Takie tablice dostałem u nich w wydziale komunikacji, przyczepa była ubezpieczona i nikt mimo kontroli w Niemczech się do tego nie doczepił - bo nie miał do czego.

Co zaś się tyczy drugiej części wypowiedzi - to ja akurat taką właśnie prawie 30 letnią  przywlokłem i koszty paliwa, tablic, ubezpieczenia nijak się mają do ceny przyczepy. Oczywiście jeżeli ktoś ciągnie 30 letniego zgniłego grata, albo samą ramę - to być może. Pamiętaj o tym, że są 30 letnie przyczepy i 30 letnie przyczepy. I jednych do drugich bym nie porównywał - coś na zasadzie , że jeden woli córkę - drugi teściową - resztę sam sobie dopowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kalapan Odnośnie tablic: to ja nie czytałem dawno większych bzdur. 

Pojazd ma być wyposażony w ważne tablice rejestracyjne. 
Jak ich nie masz - nie możesz się nim poruszać po drogach publicznych. W przypadku kontroli kilkaset zł mandatu i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego. Kartonik z nabaźgranym numerem nie jest tablicą rejestracyjną.

@kalapan proszę przytocz podstawę prawną, która umożliwia jazdę z kartonowymi tablicami.

 

Odnośnie kosztów: Pisałem o kosztach a nie o stanie przyczepy. Stan mnie nie obchodzi, to jest sprawa kupującego. Natomiast interesuje mnie stosunek wartości takiej przyczepy (mierzonej w dowolnej walucie) do sumarycznych kosztów importu (paliwo, ubezpieczenie, przerejestrowanie, roboczogodziny). Napisz, ile CIę wyniosły te opłaty i ile czasu Ci zajęła cała procedura. Wtredy sobie wyliczymy ten stosunek

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.