Skocz do zawartości

Import przyczepy kempingowej Niemcy/Holandia/Anglia


szczeps

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam przyczepy kempingowej 4-5 osobowej chciałem ją samemu przywieźć z DE/NL ewentualnie UK, zacząłem oglądać na grupach facebookowych niemieckich/brytyjskich oraz ebay-kleinanzeigen.de niestety wybór jest mały a ceny dość drogie jak na roczniki.

Czy ktoś z Was samemu ściągał samemu przyczepę i podzieli się wiedzą jak to w praktyce załatwić? (Gdzie znaleźć ogłoszenie czy są jakieś place z przyczepami?)

Czy gdzieś w Europie sprzedają te brytyjskie przyczepy? 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poprzez analogie napiszę jak ja podszedłem do zakupu samochodu w Niemczech. Otóż gdy zobaczyłem jakie szroty oferuja sprzedający w PL , zdecydowałem się na zakup w Niemczech. Wiedziałem przed wyjazdem , że zapłacę więcej za dany rocznik niż w Polsce..... i tak zrobiłem . Auto kupiłem o ok 10 -15% drożej , ale mam auto jakie sobie wymarzyłem z bogatym wyposażeniem z oryginalnym przebiegiem , bezwypadkowe , systematycznie serwisowane i zadbane....z przeczepami jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wydać 2500 EURO +/- i kupić coś od Niemca w tym stylu ,

https://www.olx.pl/oferta/bailey-pageant-moselle-super-przyczepa-kempingowa-CID5-IDwHPrH.html#17a28e4b49 (chodzi o ilość miejsc, wykończenia w środku i o podobnym układ)

bo to ogłoszenie już nieaktualne, lecz nie wiem czy mój cel jest realny bo na rynku niemieckim nie ma anglików a wygląd niemiecki jest straszny w tych rocznikach, które znajdują się w moim zasięgu finansowym, może ktoś z Was rzuci jakaś propozycję.

Czy gdy pojadę osobiście po przyczepę do Niemca, mogę ją normalnie dociągnąć do Polski tylko na umowie zakupu?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety , Niemcy są patriotami i w większości kupują towar własnej produkcji , stąd bardzo mało jest u nich na rynku wtórnym przyczep innych niż niemieckie. A kupno przyczepy starszej i tak tanio graniczy z cudem . Niemcy w większości korzystają z wypożyczalni i takimi budkami podróżują na wakacje ,a jeśli ktoś posiada prywatną przyczepę , to raczej są to budki z górnej półki , świeże rocznikowo  i duże  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wcześniej też się zorientuj w konkretnym wydziale komunikacji, bo z dwa razy trafiłem tak że musiałem czekać na drugi dzień, raz były dziwne godziny otwarcia w jakiejś pipidówce a drugim razem w tym landzie było święto i było zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.