Skocz do zawartości

Lodówka przenośna kompresowrowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam kupić lodówkę przenośną kompresorową jaką polecacie jakiej firmy ? ile litrów optymalnie ? 4 osoby

i gdzie można kupić w dobrej cenie jakieś linki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B40 kompresor działa tylko na 230V. Na 12V masz peltiera. Lodówka jest dość nieporeczna bo sześcian. Bierz F40. Będziesz zadowolony. U mnie spokojnie mieści się zarówno w bagażniku jak i między fotelami dzieci z tylu e020d49b76797828bda328b4e8c228ce.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Zapomniałem napisać. Kupiłem w SVB24.de mają za 279e plus wysyłka. Na stronie mają wyższą cenę ale jak napiszesz e-maila to zrobią zamówienie właśnie za 279E.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Lodówka przenośna kompresowrowa
  • 2 tygodnie później...

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, ale te lodówki, które mają opcję zamrażania - Dometic, Mobicool czy Evercool - to oferują opcję "zero-jedynkową", czyli albo, albo jak rozumiem???

W opisie Evecool chwalą się niby oddzielną komorą chłodniczą i zamrażalniczą, ale chyba to lipa, zwłaszcza, że nie ma nawet osobnej pokrywy;-)

W mojej cepce i tak mam większą niż min. (107l zamiast standardowej 90), ale niczego nie zazdroszczę innym jak takiej min. 145 z dużym zamrażalnikiem...:mad:

Ale, że taniej mi wychodzi dokupić lodówkę nawet za cenę 1500 zł niż zmienić cepkę, to właśnie stoję przed wyborem.

Wydaje mi się, że taka lodówka najbardziej sprawdziłaby się jako zamrażarka - w całości wypełniona lodem + ewentualnie to co nie zmieści się do zamrażarki w cepce i ewentualnie miejscem na tzw. międzylód (czyli ekspresowe schładzanie browara lub flaszki). Mam już przetestowane, że drink z dużym lodem nawet przy temp. 35+ dzwoni w termokubku lodem jeszcze po 4 godzinach...:D A jak się go zrobi z najzimniejszych nawet składników, to po 2 godzinach w upale jest już ciepły...

Tylko zaraz mi ktoś sypnie - kto do cholery pije drinka przez 4 godziny??!!??:sciana:

Odpowiem z góry - to był tylko test...:D

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zulos sam dumałem nad taką lodówko/zamrażarką. Masz racje, tam masz albo lodówka albo zamrażarke. Mnie osobiście bardziej by zamrażarka sie przydała, gdyż do mojego 6,5L zamrażalnika to mogę włożyć co najwyzej wkład do przenośnej lodówki i pojemnik na lód do ....... napojów, ew podwójna pierś, z kurczaka ma sie rozumieć:D. Jak zobaczyłem w nowych przyczepach taką 190 l lodówkę, ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 190 to już nie śmiem śmieć, ale chociażby te 145+...:-(

Trza będzie się spiąć na te 1500 zł i włala - dodatkowa zamrażarka o pojemności 30 l...

Jest jeszcze inna opcja - zwykły kwadraciok za 400 zł, ale raz że większy, dwa - też z maleńkim zamrażalniczkiem i trzy - nie działa na 12V, więc w sumie lipa...

Przy okazji odrobiłem lekcje, że Dometic to Mobicool, a Waeco to Evercool.

Trzeba przyznać, że zdecydowanie ładniej prezentuje się Evercool.

Poza tym, że to już i tak jeden ch... tzn. jedna grupa...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jaką lodówkę kolega ostatecznie zakupił?

 

Zastanawiam się nad tą FR40 bo cena jak na ten typ lodówek naprawdę kusząca. "Martwi" mnie natomiast fakt że jest dwa razy lżejsza od bardziej markowych produktów z podobną pojemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką lodówkę kolega ostatecznie zakupił?
 
Zastanawiam się nad tą FR40 bo cena jak na ten typ lodówek naprawdę kusząca. "Martwi" mnie natomiast fakt że jest dwa razy lżejsza od bardziej markowych produktów z podobną pojemnością.
Bierz śmiało. Służyła nam 3 tygodnie 24/7 oraz w każdy weekend. Będziesz zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie używamy w przyczepie w ogóle 230v. Spokojnie solar ogarniał nam temat.

W środku jest kompresor na 12V DC plus zasilacz z 230 na 12. Lodówka pobiera 50W z hakiem, 4.6A. Przy ustawieniu na 3oC zalaczala się co około 10 minut na 2 minuty w ciągu dnia (30 stopni na dworze) a znacznie rzadziej w nocy.2811614844e2a01d1ce15df8b69ceeb8.jpgc21fd7f9c6960920b98883b84fdb7280.jpg85ccb19704456d8396f7edddd797bf71.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.