Skocz do zawartości

Wrocław-Bory Tucholskie-Bałtyk


cikos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Drogie koleżanki, drodzy koledzy, mam prośbę o pomoc w zaplanowaniu trasy z Wrocławia-nad morze (Białogóra, Stilo....), po drodze chciałbym odwiedzić Bory Tucholskie/Kaszuby (nigdy tam nie byliśmy, a słyszeliśmy bardzo dużo dobrych opinii). Jak dzieciom się spodoba, to może darujemy sobie morze :D

Proszę Was o pomoc, bo nie znam tych rejonów, tylko z tego co gdzieś tam wyczytałem.

Jadę z trójką urwisów, dlatego chciałbym tę drogę zrobić na trzy/cztery kempingi, na każdym nie zatrzymując się dłużej niż dwa/trzy dni (chyba, że coś nas zatrzyma na dłużej :D )

Po wyjeździe z Wrocławia na początek wymyśliłem sobie Sławę, albo okolice (Boszków, itp....), albo coś w tym rejonie. Jest jakiś fajny kemping, który polecalibyście?

Później przydałoby się coś za Poznaniem, dalej okolice Piły/Bydgoszczy i docelowo do Swornegacie, albo Kokoszki.....albo coś innego w Borach...... :D

Następnie Kaszuby (nie wiem nic o tym rejonie) i docelowo Stilo/Białogóra.

Przepraszam, że tak bezpośrednio i trochę na chama proszę o pomoc, ale jak pomyślę, ile mam jeszcze rzeczy do zrobienia przed poniedziałkowym wyjazdem, to głowa kwadratowa....:huh:

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cikos napisał:

Cześć.

Drogie koleżanki, drodzy koledzy, mam prośbę o pomoc w zaplanowaniu trasy z Wrocławia-nad morze (Białogóra, Stilo....), po drodze chciałbym odwiedzić Bory Tucholskie/Kaszuby (nigdy tam nie byliśmy, a słyszeliśmy bardzo dużo dobrych opinii). Jak dzieciom się spodoba, to może darujemy sobie morze :D

Proszę Was o pomoc, bo nie znam tych rejonów, tylko z tego co gdzieś tam wyczytałem.

Jadę z trójką urwisów, dlatego chciałbym tę drogę zrobić na trzy/cztery kempingi, na każdym nie zatrzymując się dłużej niż dwa/trzy dni (chyba, że coś nas zatrzyma na dłużej :D )

Po wyjeździe z Wrocławia na początek wymyśliłem sobie Sławę, albo okolice (Boszków, itp....), albo coś w tym rejonie. Jest jakiś fajny kemping, który polecalibyście?

Później przydałoby się coś za Poznaniem, dalej okolice Piły/Bydgoszczy i docelowo do Swornegacie, albo Kokoszki.....albo coś innego w Borach...... :D

Następnie Kaszuby (nie wiem nic o tym rejonie) i docelowo Stilo/Białogóra.

Przepraszam, że tak bezpośrednio i trochę na chama proszę o pomoc, ale jak pomyślę, ile mam jeszcze rzeczy do zrobienia przed poniedziałkowym wyjazdem, to głowa kwadratowa....:huh:

Z góry dziękuję za wszelkiego rodzaju pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

 

Jak zaliczysz Swornegacie to w drodze do Stilo polecam zajechać do miejscowości Strysza Buda,park miniatur i gigantów.Moje były zachwycone szczególnie parkiem gigantów.Jest tam fajny plac zabaw.Są też na terenie bary.Ja byłem przejazdem,ale niedaleko jak potrzebujesz jest pole campingowe,wbij w gogle agroturystyka agrorzym.Koło Stilo jest camping Lubiatowo.Ma swój klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kol. Stachu za informację. Dzwoniłem w tamtym roku we wrześniu już po tych nawałnicach i dzierżawca powiedział że strat nie było i pola będą czynne a tu w tym roku wyniknął taki problem. Dzwoniłem przed chwilą jedno pole jest czynne to najbliższe starego ośrodka , stoją tam dwie przyczepy ale gdy będzie pogoda może być ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Commander napisał:

Kolego cikos...

Nie określiłeś czy szukasz ciszy i spokoju czy może gwaru i atrakcji?

Oczywiscie,ze ciszy i spokoju.....ale jade z trojka dzieci w wieku 9,7,5 lat :-) ttak wiec ze spokojem bedzie ciezko.....:-) Idealnie byloby byc na spokojnym kampingu z dostepem do jeziorka,z a drugiej strony,zeby bylo dobrym miejscem wypadowym do wiekszych miejscowosci w razie niepogody...Wczoraj przejzalem,co oferuje Tamowa i wydaje sie to byc dobra opcja.Na chwile obecna szukam czegos podobnego w okolicach Swornychgaci:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Commander napisał:

Polecam Ci ... Półwysep Sielanka koło Piły. Super miejsce.

Weźcie ze sobą rowery.

Wydaje się być w idealnym miejscu na ostatni postój przed wjazdem w Bory.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Commander napisał:

Weźcie ze sobą rowery.

Kurcze,chyba nie wezme rowerow....wlasnie zrezygnowalem z montowania bagaznikow,bo jak zobaczylem i pomyslalem o czterech ciezkich rowerach na dachu,plus bagaznik w samochodzie wypelniony po dach i za mna przyczepa,to troche wydygalem.....i wcale mnie nie pociesza fakt,ze mam duze auto- (galaxy mk2).Chyba brak doswiadczenia w jezdzeniu z rowerami mnie zniecheca i podszywa strachem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jahazo z rowerami w 132 nie ma problemu, trzeba tylko rynienki z dachu auta, wrzucić do środka przyczepy tak by były demontowalne w momencie postojów i nie wadziły. Bezpiecznie i z głową to zamontować tylko przy 5 osobach wszystkiego nie władujesz do cepki tak by mieć jeszcze swobodę poruszania się po niej na szybkich postojach. Pomyśl nad rozwiązaniem 2-3 rowery do środka i 3-2 w bagażniku na klapę galaxego. A jak jeszcze jakiś zostanie to 1 szt. Na dach auta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Jahazo z rowerami w 132 nie ma problemu, trzeba tylko rynienki z dachu auta, wrzucić do środka przyczepy tak by były demontowalne w momencie postojów i nie wadziły. Bezpiecznie i z głową to zamontować tylko przy 5 osobach wszystkiego nie władujesz do cepki tak by mieć jeszcze swobodę poruszania się po niej na szybkich postojach. Pomyśl nad rozwiązaniem 2-3 rowery do środka i 3-2 w bagażniku na klapę galaxego. A jak jeszcze jakiś zostanie to 1 szt. Na dach auta.

 

 

 

Przejzalem te pomysly z rowerami w przyczepie i sa ok,tylko niestety nie przewidzialem,ze to taka katorga z tymi rowerami bedzie i nie mam juz za bardzo kiedy sie za to wziac.Po drugie,nie wyobrazam sobie znalezc jeszcze miejsce na powiedzmy dwa rowery w przyczepie;-) chyba,ze przekrece kierownice w rowerach i na kanapie na lezaco zabezpiecze linkami transportowymi......ryzyko rozpierduchy w przyczepie jest chyba zbyt duze..... :-) A z drugiej strony,chyba za bardzo przekrocze DMC przyczepy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce z Polwyspu Sielanka wyjezdzac.......moze znacie jakis kamping, chociaz w odrobine podobnym klimacie jak Sielnaka, w Borach,albo na Kaszubach....proszę :-)  

W dniu 16.07.2018 o 08:13, Wodnik Szuwarek napisał:

Jahazo z rowerami w 132 nie ma problemu, trzeba tylko rynienki z dachu auta, wrzucić do środka przyczepy tak by były demontowalne w momencie postojów i nie wadziły. Bezpiecznie i z głową to zamontować tylko przy 5 osobach wszystkiego nie władujesz do cepki tak by mieć jeszcze swobodę poruszania się po niej na szybkich postojach. Pomyśl nad rozwiązaniem 2-3 rowery do środka i 3-2 w bagażniku na klapę galaxego. A jak jeszcze jakiś zostanie to 1 szt. Na dach auta.

 

 

 

Przejzalem te pomysly z rowerami w przyczepie i sa ok,tylko niestety nie przewidzialem,ze to taka katorga z tymi rowerami bedzie i nie mam juz za bardzo kiedy sie za to wziac.Po drugie,nie wyobrazam sobie znalezc jeszcze miejsce na powiedzmy dwa rowery w przyczepie;-) chyba,ze przekrece kierownice w rowerach i na kanapie na lezaco zabezpiecze linkami transportowymi......ryzyko rozpierduchy w przyczepie jest chyba zbyt duze..... :-) A z drugiej strony,chyba za bardzo przekrocze DMC przyczepy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.