Skocz do zawartości

Benzyniak a przyczepa.


kamilcb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kamilcb napisał:

Witam grupowiczow. Mam pytanie trafia mi sie okazja kupic przyczepe Bailey Senator Arizona. I teraz dylemat, czy moja Mazda cx5 wolnossaca 2.0 skyactive 165koni da rade pociagnac taka cepke. A teraz konkrety.

Masa przyczepki 1248kg

Dmc przyczepy 1500kg

Dlugosc z dyszlem 7.20m

Szerokosc 2.20m.

I tak sie zastanawiam czy ten moj cholownik niewyzionie ducha.

Powiem ci z doświadczenia,ja mam 2.0 turbo/210 KM i ciągam 1300dmc przyczepę(myślę nawet że ma więcej)Dasz radę,ale kosztem paliwa bo jak to w benzyniaku dopiero na obrotach ma moc.Ciągałem też dieslem i dla mnie jest lepie niż benzyną.To moje odczucie osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lechwik napisał:

 

 


To czy da radę jest napisane w pozycji F1 i O1 w dowodzie rejestracyjnym Auta





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

F1. 2020kg.

O1. 1800kg

16 minut temu, GRAFKR napisał:

Powiem ci z doświadczenia,ja mam 2.0 turbo/210 KM i ciągam 1300dmc przyczepę(myślę nawet że ma więcej)Dasz radę,ale kosztem paliwa bo jak to w benzyniaku dopiero na obrotach ma moc.Ciągałem też dieslem i dla mnie jest lepie niż benzyną.To moje odczucie osobiste.

No wlasnie. Ja wczesniej ciagalem Passatem 2.0tdi 140km  przyczepe o masie 1240kg. I niebylo problemu. Teraz zmienilem auto na bezyniaka bo juz mialem dosyc tych turb, dwumas, pdf, itd. 

Edytowane przez kamilcb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, kamilcb said:

F1. 2020kg.

O1. 1800kg

 

Czyli Max DMC  Czepki z Hamulcem najazdowym to 1518 kg 

Ala Czepki powyżej 1480kg Musisz mieć kategorie do Prawa Jazdy i viaToll 

Brak Przeciwskazań abyś Ciągał DMC 1500 Kg 

 

 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, kamilcb said:

F1. 2020kg.

O1. 1800kg

No wlasnie. Ja wczesniej ciagalem Passatem 2.0tdi 140km  przyczepe o masie 1240kg. I niebylo problemu. Teraz zmienilem auto na bezyniaka bo juz mialem dosyc tych turb, dwumas, pdf, itd. 

 


 

trochę nie Kumam ?

Bo jeśli Auto ma koła, kierownice, lampy i Hak a koło Haka ma Gniazdo  to zdaje się trzeba wrzucić czepke na Hak i jechać ?

Chyba nie zamierzasz bić rekordów prędkości ?

masz Spory zapas mocy a jeśli masz Automat to już wogle rewelacja a to że Auto potrzebuje obrotów to w czym problem ? 

są tacy co wolnossącą benzyną 1,6 ciągają - Wszystko zależy gdzie chcesz jechać bo jeśli w alpy do szwajcarii to nie wiem bo nie byłem 

jeszcze bym się pochylił nad tylnym zawieszeniem Bo jak masz wielowahacz to już wogle rewelka... u mnie masakra bo luźna belka i duży zwis tylni  i to się prowadzi  jak .............  szkoda słów.. 

 

 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam aktualnie Benzyniakiem 165 koni i 220nm. Jest to Japoñczyk, więc kręci się wysoko.

Napewno większy komfort daje diesel. Ale powiem tak-  taki benzyniak spokojnie daje radę, przepięcie biegu niżej w górach daje to że wyprzedzam wiele zestawów (podejrzewam że często z dieslami), a o wielu kamperach nawet nie wspomnę. Oczywiście trzeba lubić wyższe obroty (ja lubię). Jasne , że okupione jest to większym spalaniem, ale to musisz przetestować w praktyce, bo mój (duży samochód) zadowalał się średnio (średnia np. z całej Cro) 13-oma litrami, co w niektórych dieslach bywa niewiele mniej.

W rozrachunku końcowym dochodzi jeszcze to, że w dieslu jest trochę więcej do popsucia względem prostej benzyny. 

Pytasz czy da się, prosta odpowiedź: da . Jednak wszystkie za i przeciw musisz pod kreską podliczyć sam.

Ja np. zagazowałem aktualnie swoje auto i spalanie rzędu 15 -16 litrów z budą daje mi oszczędność , nawet w stosunku do diesli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Pierzasty said:
Ja ciągam aktualnie Benzyniakiem 165 koni i 220nm. Jest to Japoñczyk, więc kręci się wysoko.
Napewno większy komfort daje diesel. Ale powiem tak-  taki benzyniak spokojnie daje radę, przepięcie biegu niżej w górach daje to że wyprzedzam wiele zestawów (podejrzewam że często z dieslami), a o wielu kamperach nawet nie wspomnę. Oczywiście trzeba lubić wyższe obroty (ja lubię). Jasne , że okupione jest to większym spalaniem, ale to musisz przetestować w praktyce, bo mój (duży samochód) zadowalał się średnio (średnia np. z całej Cro) 13-oma litrami, co w niektórych dieslach bywa niewiele mniej.
W rozrachunku końcowym dochodzi jeszcze to, że w dieslu jest trochę więcej do popsucia względem prostej benzyny. 
Pytasz czy da się, prosta odpowiedź: da . Jednak wszystkie za i przeciw musisz pod kreską podliczyć sam.
Ja np. zagazowałem aktualnie swoje auto i spalanie rzędu 15 -16 litrów z budą daje mi oszczędność , nawet w stosunku do diesli.
 

 

 

 


Wyniki spalania masz rewelacyjne
Jakie Auto ??

Moje nieszczęście 1,6d.  i muszę po obrotach i spalanie to: 

Komputer 9 ale real to Ok 11.
Prędkości po expresowe do 100 - 110

To co poprawia jazdę to Automat




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Edytowane przez lechwik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zwykle - celem sprawdzenia przynajmniej na papierze - masz towcar.info.

Silnik mazdy owszem - trzeba go wkręcać b. wysoko, ale ma lepszą od innych (wolnossących) charakterystykę z uwagi na b. wysoki stopień sprężania (praktycznie taki jak w dieslach).

Co do jazdy z wolnossącą benzyną zobacz sobie założony przeze mnie wątek w dziale Motoryzacja.

Ja ciągnę cepkę DMC 1100 (DMC w dowodzie to 1200) mniejszym i lżejszym SUVem - wolnossącą benzyną 120 KM i z gigantycznym momentem 156 Nm (oczywiście przy wysokich obrotach).

Szału nie ma tylko i wyłącznie jak mam duży wiatr w mordę na autostradzie. Poza autostradą i bez przeszkadzającego wiatru na autostradzie auto sprawdza się zaskakująco dobrze.

Na zwykłych drogach spala 9 l, na autostradach 11 l przy wietrze lub na górskich odcinkach i 10 l na płaskich odcinkach albo bez wiatru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kamilcb napisał:

 Mam pytanie trafia mi sie okazja kupic przyczepe Bailey Senator Arizona.

I w ogóle zamiast dywagować czy auto da radę, zastanów się czy przyczepa da radę ;) Okazja i angielka to nieciekawe połączenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas dylemat co ważniejsze i co wybrać jeśli masz wybierać pomiędzy:

1. większą masą, ale słabszym wolnossącym silnikiem a

2. mniejszą masą, ale mocniejszym silnikiem z turbiną.

Czyli co ważniejsze - większa masa czy większy moment w szerszym zakresie obrotów?

Opinie są podzielone, a przy okazji - co byście obstawiali - 1 czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Walt napisał:

Dla przyjemności holowania turbina, dla większego bezpieczeństwa wyższa masa. Wybieraj ;)

No i właśnie takich rad się obawiałem...;)

Większa masa - zgodzę się co do stabilności zestawu, ale może być (przy mniejszej mocy i momencie) mniej bezpieczna od lżejszego acz sprawniejszego holownika, który zapasem mocy i momentu może w pewnych okolicznościach mieć przewagę (odwieczny dylemat, czy przy wężykowaniu przyczepy hamować, czy depnąć - jak ma się czym - żeby pokazać przyczepie kto tu rządzi)...

A konkretnie cięższy Forek, ale ze ślamazarnym 2,0i, czy lżejszy S-Cross z turbiną (w towcar na papierze S-Cross zostawia Forka daleko w tyle)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.