Skocz do zawartości

Tablice wyróżniające


mobydik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Opiszę jak przedstawia się mój problem. Zestaw pojazdów (samochód + przyczepa..) dł. 10,5 m masa do 3 ton. W lipcu jadąc na wczasy zostałem zatrzymany przez bardzo miłych Panów policjantów, którzy zatrzymali dowód rejestracyjny przyczepy za nie oznakowanie przyczepy tablicami wyróżniającymi. Po licznych rozmowach telefonicznych z pracownikami Policji -Wydział Ruchu Drogowewgo (losowo wybrane z terenu kraju) dowiedzialem się, że powinienem i nie powinienem oznakować tymi tablicami przyczepę. Zdania są podzielone. Na forum był poruszany ten temat w roku 2007 chyba do grudnia i stanęło na tym aby wieszać te tablice. Podobno w roku 2008 zmieniono zapis ponownie na dł. do 12m i masę ponad 12 ton. Czy ktoś z Was wie gdzie szukać pewnych informacji lub ktoś ma dostęp do "Lex-a".

mobydik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wydrukuj to , a najlepiej zeskanuj i daj na forum , nie będziemy musieli dziadowstwa przyczepiać i szpecić naszych budek / choć przepisy prawa mówią co innego / ale jak Pan Policmajter przeczyta takie pismo z K.G.P to zmięknie na 100% :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, NIE, NIE, NIE, NIE, nie drążmy tego idiotycznego tematu, nie dostarczajmy pokarmu

łapownikom z naszej wspaniałej policji, naszym wspaniałym kolegom z P-coś tam też podziękujmy.

 

NIE, NIE, ten temat to porażka, dlaczego wszyscy z zagranicy normalnej mają Polaków uważać za debili, ćwoków, kompletnych wariatów działających na szkodę własnego kraju i rozwoju turystyki karawaningowej.

A wydawało się, że idzie normalność.

 

Myślę, że temat sam umrze, a jeśli nie to napiszmy do naszego wspaniałego ustawodawcy, żeby

przejrzał na oczy i jednoznacznie ten kretynizm wyprostował.

 

Bo przecież organizacja P - coś tam ma to głęboko w .....

 

Swoją drogą ciekawe, czy oni dostają jakieś dotacje z budżetu na te wszystkie akademie, medale,

bycie trój i więcej członkami, prezesami, dobre samopoczucie i wspaniałe relacje z obchodów w PC itd....

 

Nie, no załamka.

 

Jacek.

 

NIE ZAKŁADAM, socjalizm upadł. ( choć nie we wszystkich głowach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, sprawa tablic rzeczywiście jest idiotyczna ale równie idiotycznie różna jest interpretacja tego przepisu przez nierozgarniętych i złośliwych funkcjonariuszy, dlatego im więcej informacji tym lepiej będzie sie ustrzec przed mandatami i "przemowami" typu "panie kierowco a dlaczego..." z w/w. Mnie w tej chwili akurat to nie grozi bo mam krótki zestaw ale ktoś kto ma duży to ma sie czym martwic niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem panow z drogowki i powiedzieli mi ze ten przepis dotyczy samochodow ciezarowych a nie osobowych wiec nie zalozylem.

moja rada to zatrzymac sie kolo patrolu i samemu zapytac, ale najlepiej bez przyczepki

Od razu masz dmuchanko jak w banku :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice wyróżniające są obowiązkowe wyłącznie w pojazdach ciężarowych i laweta do takich właśnie należy. W przyczepach kempingowych nie ma takiego obowiązku. :D

 

Od razu masz dmuchanko jak w banku :-]

 

 

Ale kobitki rzadko w drogówce pracują... :niewiem:

:D:D:D:ok::D:D:ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.