Jump to content
mobydik

Tablice wyróżniające

Recommended Posts

mobydik

Witam wszystkich forumowiczów. Opiszę jak przedstawia się mój problem. Zestaw pojazdów (samochód + przyczepa..) dł. 10,5 m masa do 3 ton. W lipcu jadąc na wczasy zostałem zatrzymany przez bardzo miłych Panów policjantów, którzy zatrzymali dowód rejestracyjny przyczepy za nie oznakowanie przyczepy tablicami wyróżniającymi. Po licznych rozmowach telefonicznych z pracownikami Policji -Wydział Ruchu Drogowewgo (losowo wybrane z terenu kraju) dowiedzialem się, że powinienem i nie powinienem oznakować tymi tablicami przyczepę. Zdania są podzielone. Na forum był poruszany ten temat w roku 2007 chyba do grudnia i stanęło na tym aby wieszać te tablice. Podobno w roku 2008 zmieniono zapis ponownie na dł. do 12m i masę ponad 12 ton. Czy ktoś z Was wie gdzie szukać pewnych informacji lub ktoś ma dostęp do "Lex-a".

mobydik

Jarekkow

Pojazd lub zespół pojazdów powyżej 12 ton lub powyżej 8 m powinien być oznakowany tablicami wyróżniającymi . O zmianie przepisów nie słyszałem . Pozdrawiam

petek

A ja dostałem odpowiedź na maila z Komendy Głównej Policji, że takie oznaczenia muszą mieć zespoły pojazdów o długości przekraczającej 12 m.

Jarekkow

Wydrukuj to , a najlepiej zeskanuj i daj na forum , nie będziemy musieli dziadowstwa przyczepiać i szpecić naszych budek / choć przepisy prawa mówią co innego / ale jak Pan Policmajter przeczyta takie pismo z K.G.P to zmięknie na 100% :niewiem:

Jarekkow

Jutro będę w pracy jak znajdę czas to poszukam Dz.U. ale nie obiecuję bo w soboty jest różnie czasem bardzo dużo pracy ........

jacek l

NIE, NIE, NIE, NIE, NIE, nie drążmy tego idiotycznego tematu, nie dostarczajmy pokarmu

łapownikom z naszej wspaniałej policji, naszym wspaniałym kolegom z P-coś tam też podziękujmy.

NIE, NIE, ten temat to porażka, dlaczego wszyscy z zagranicy normalnej mają Polaków uważać za debili, ćwoków, kompletnych wariatów działających na szkodę własnego kraju i rozwoju turystyki karawaningowej.

A wydawało się, że idzie normalność.

Myślę, że temat sam umrze, a jeśli nie to napiszmy do naszego wspaniałego ustawodawcy, żeby

przejrzał na oczy i jednoznacznie ten kretynizm wyprostował.

Bo przecież organizacja P - coś tam ma to głęboko w .....

Swoją drogą ciekawe, czy oni dostają jakieś dotacje z budżetu na te wszystkie akademie, medale,

bycie trój i więcej członkami, prezesami, dobre samopoczucie i wspaniałe relacje z obchodów w PC itd....

Nie, no załamka.

Jacek.

NIE ZAKŁADAM, socjalizm upadł. ( choć nie we wszystkich głowach )

Andriu

Jacku, sprawa tablic rzeczywiście jest idiotyczna ale równie idiotycznie różna jest interpretacja tego przepisu przez nierozgarniętych i złośliwych funkcjonariuszy, dlatego im więcej informacji tym lepiej będzie sie ustrzec przed mandatami i "przemowami" typu "panie kierowco a dlaczego..." z w/w. Mnie w tej chwili akurat to nie grozi bo mam krótki zestaw ale ktoś kto ma duży to ma sie czym martwic niestety.

szary11

Ja podszedłem do tego tak: zakładam tablice bo chcę mieć święty spokuj. Przynajmniej nie myślę, czy się przyczepią czy nie. To nie fortuna a do wyglądu można przywyknąć :ok::niewiem:

elaola

My też założyliśmy dla świętego spokoju,ale przejechaliśmy w tym roku sporo km /Czechy,Słowacja,Węgry, Niemcy no i oczywiście Polska/ i nie spotkaliśmy ani jednej przyczepy oznakowanej w ten sposób.

mariusz79

pytalem panow z drogowki i powiedzieli mi ze ten przepis dotyczy samochodow ciezarowych a nie osobowych wiec nie zalozylem.

moja rada to zatrzymac sie kolo patrolu i samemu zapytac, ale najlepiej bez przyczepki

Andriu
pytalem panow z drogowki i powiedzieli mi ze ten przepis dotyczy samochodow ciezarowych a nie osobowych wiec nie zalozylem.

moja rada to zatrzymac sie kolo patrolu i samemu zapytac, ale najlepiej bez przyczepki

Od razu masz dmuchanko jak w banku :niewiem:

akubit
Od razu masz dmuchanko jak w banku :ok:

Ale kobitki rzadko w drogówce pracują... :niewiem:

Andrzej

Ale faktem jest, że lawet dużo spotyka się z takimi tablicami.

arnie

Tablice wyróżniające są obowiązkowe wyłącznie w pojazdach ciężarowych i laweta do takich właśnie należy. W przyczepach kempingowych nie ma takiego obowiązku. :D

Od razu masz dmuchanko jak w banku :-]

Ale kobitki rzadko w drogówce pracują... :niewiem:

:D:D:D:ok::D:D:ok::ok: