Skocz do zawartości

Szukam przyczepki dla rodzinki 2+2 do 16000 zł


EnJoyeek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowi koledzy i koleżanki.

Poszukuję przyczepy dla rodzinki 2+2 (dzieci 3 i 6 Lat).

Budżet to około 15 - 16 tyś. 

Dysponuję autem które ma 1500 kg  DMC.

Nie chciał bym aby przyczepa była zbyt duża. Jeśli dzieci podrosną zmienię ją na większą.

Upatrzyłem sobie już jedną: Elddis HURRICANE GTX

https://www.olx.pl/oferta/elddis-hurricane-gtx-CID5-IDuvVmp.html

Oglądałem już ją "na żywo" i szczerze powiem że przypadła mi do gustu. Jedyny mankament to to że nie ma stabilizatora jazdy i przedsionka (przedsionek jest ale bez stelaża).

Jestem Ciekaw Waszych opinii ewentualnie innych propozycji.

Dzięki!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

Jakie to auto co ma 1500dmc?

Honda Accord VII 2.0 155KM (taka liczba widnieje w dowodzie)

Może źle się wyraziłem: pociągnie przyczepę do 1500 DMC

Edytowane przez EnJoyeek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, EnJoyeek napisał:

Cześć forumowi koledzy i koleżanki.

Poszukuję przyczepy dla rodzinki 2+2 (dzieci 3 i 6 Lat).

Budżet to około 15 - 16 tyś. 

Dysponuję autem które ma 1500 kg  DMC.

Nie chciał bym aby przyczepa była zbyt duża. Jeśli dzieci podrosną zmienię ją na większą.

Upatrzyłem sobie już jedną: Elddis HURRICANE GTX

https://www.olx.pl/oferta/elddis-hurricane-gtx-CID5-IDuvVmp.html

Oglądałem już ją "na żywo" i szczerze powiem że przypadła mi do gustu. Jedyny mankament to to że nie ma stabilizatora jazdy i przedsionka (przedsionek jest ale bez stelaża).

Jestem Ciekaw Waszych opinii ewentualnie innych propozycji.

Dzięki!!

 

 

Każdy na początek zwraca uwagę na angielki :D Ale angielki to jedno wielkie ryzyko... masz może więcej fotek bo te na otomoto są mikroskopijne. Można domyślić się dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, EnJoyeek napisał:

Upatrzyłem sobie już jedną: Elddis HURRICANE GTX

https://www.olx.pl/oferta/elddis-hurricane-gtx-CID5-IDuvVmp.html

Oglądałem już ją "na żywo" i szczerze powiem że przypadła mi do gustu.

Witam!

Weź sobie do serca, co napisali tu Koledzy i przy swoim doświadczeniu, pomiń całkowicie w swoich poszukiwaniach "angielki".

Jeśli ta przeciekająca przyczepa przypadła Ci do gustu, to znaczy, że potrzebujesz długiej lektury forum - poświęć troszkę czasu na to.

Jak już trochę wiedzy "liźniesz", to postaraj się przed zakupem oglądać "wybrankę" z kimś doświadczonym.

W przeciwnym przypadku utopisz pieniądze - dosłownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

17 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Poszukuję przyczepy dla rodzinki 2+2 (dzieci 3 i 6 Lat). 

Przyczepa, którą pokazałeś w ogłoszeniu jest na dwie osoby. Nie widzę innego miejsca do spania niż kanapy w końcu przyczepy. Z pewnością jest opcja połączenia ich poprzez wypełnienie przejścia ale to będzie mało wygodna trójka. Miej na uwadze, że wyjazd i noclegi 4 osób w przyczepie dedykowanej 2 osobom może zrazić twoją rodzinę ...

 

17 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Dysponuję autem które ma 1500 kg  DMC. 

Jeśli faktycznie masz do wykorzystania 1500 DMC do podpięcia na swoim samochodzie to dobrze. Ale sprawdź to bardzo dokładnie zanim kupisz przyczepę. Na forum było o tym wielokrotnie. Unikniesz niemiłych rozczarowań i kłopotów. Inna sprawa to fakt, że interesując się zakupem przyczepy warto poważnie rozważyć sprawę rozszerzenia uprawnień (prawo jazdy) B+E.

17 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Nie chciał bym aby przyczepa była zbyt duża. Jeśli dzieci podrosną zmienię ją na większą.

Kupisz przyczepę używaną. Pewne jest, że będziesz chciał i musiał coś w niej zrobić, to wiąże się z wydatkami. Potem ją doposażysz w rzeczy potrzebne do wypoczynku Tobie i rodzinie, co za tym idzie wydasz kolejne pieniądze. Czy nie warto teraz wybrać optymalną, doinwestować i cieszyć się nią długo?

17 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Upatrzyłem sobie już jedną: Elddis HURRICANE GTX

Doświadczeni Koledzy wyżej odnieśli się do Twojego wskazania, wyboru angielskiej przyczepy.

Mi osobiście bardzo podobają się angielskie przyczepy. Mają w sobie coś, pewnego rodzaju finezję, która powoduje, że z przyjemnością zatrzymuję się i oglądam zdjęcia ich wnętrz. Ta którą pokazałeś jest bardzo ładna. Ale to moje subiektywne zdanie odnoszące się tylko i wyłącznie do kwestii estetycznych.

O angielkach jest na forum sporo. Sednem wpisów jest:

  • Czy akceptujesz i masz świadomość niedogodności wynikających z umiejscowienia drzwi ?
  • Czy potrafisz znaleźć suchą i zadbaną ?

pod innymi względami "angielki" nie odbiegają od innych producentów.

18 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Budżet to około 15 - 16 tyś. 

 

18 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Jedyny mankament to to że nie ma stabilizatora jazdy i przedsionka (przedsionek jest ale bez stelaża).

Przy tym budżecie namawiałbym, do skupienia się na zakupie przyczepy w jak najlepszym stanie i określonym (przemyślanym !!), niezbędnym wyposażeniem. Przedsionek powinien być sprawą drugoplanową a nie decydującym kryterium.

 

Na pewno wnikliwie przeczytaj tematy umyślnie utrzymywane na górze tego wątku:

http://forum.karawaning.pl/topic/1479-mały-przewodnik-dla-kupujących/

http://forum.karawaning.pl/topic/4622-na-co-zwracać-uwagę-przy-kupnie-przyczepy/

Zerknij na wpisy dotyczące "pomyłek zakupowych", "remontów z konieczności", ... Dają sporo do myślenia.

Życzę powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. 

Dorzucam kilka fotek (szkoda że nie zrobiłem więcej). 

Chodź już przestaje się "napalać" na ten konkretny model. (Może i racja że z 2ką dzieci może być ciasno a zmiana na większy model po doinwestowaniu starego, może być ekonomicznie nie trafione)

Odradzacie Angielki, (ok drzwi z prawej to czasem może być kłopot).

Problem w tym że na rynku wtórnym Angielek jest najwięcej i są mam wrażenie mają ładniejsze wnętrze i są lepiej wyposażone. 

 

 

 

 

IMG_20180710_153047.jpg

IMG_20180710_152936.jpg

IMG_20180710_152923.jpg

IMG_20180710_152914.jpg

14 godzin temu, Kristofer napisał:

Witam!

Weź sobie do serca, co napisali tu Koledzy i przy swoim doświadczeniu, pomiń całkowicie w swoich poszukiwaniach "angielki".

Jeśli ta przeciekająca przyczepa przypadła Ci do gustu, to znaczy, że potrzebujesz długiej lektury forum - poświęć troszkę czasu na to.

Jak już trochę wiedzy "liźniesz", to postaraj się przed zakupem oglądać "wybrankę" z kimś doświadczonym.

W przeciwnym przypadku utopisz pieniądze - dosłownie ;)

Kristofer, co zwróciło twoją uwagę skoro uważasz że przyczepa cieknie? Pytam w ramach nabrania doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, EnJoyeek napisał:

Problem w tym że na rynku wtórnym Angielek jest najwięcej i są mam wrażenie mają ładniejsze wnętrze i są lepiej wyposażone. 

Z prostego powodu. W UK można tanio kupić przyczepy, które pozostawiają wiele do życzenia. Po ściągnięciu niewielkim kosztem tuszuje się wszelkie niedoskonałości. Chyba na angielkach jest największy zysk. Są firmy, które się wręcz specjalizują w hurtowym ściąganiu każdej angielki z UK. Potem sprzedają to nieświadomym klientom i biznes się kręci.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie opinie są o tej cepie?

https://www.olx.pl/oferta/rewelacyjna-przyczepa-kempingowa-chateau-cristal-samoa-430-tsf-CID5-IDw7wsF.html#039e8aa8e4;promoted

 

Sprzedaje właściciel który ma ją od 2013 roku. Cena dość atrakcyjna jak za 1999 rok. Została by w budżecie kasa na doinwestowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie pokazują szczegółów i newralgicznych miejsc (co w ogłoszeniach jest normalne, to materiał poglądowy ... ). Oprócz okna z tyłu przyczepy, które wydaje się popękane albo zarysowane niczego złego nie widzę (może to refleks albo odbicie czegoś w oknie. Trudno powiedzieć). Nie ma ani jednego zdjęcia drugiego boku przyczepy. Ogólnie rzecz biorąc na podstawie załączonych zdjęć przyczepa  wygląda nieźle.

Nie mogę powstrzymać się od wyrażenia opinii: Uważam, że w czworo będzie wam w niej bardzo ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle przy okazji angielek wtrace swoje 2 grosze.

Mieszkam na wyspach a przyczepę posiadamy europejską.


Któryś z kolegów napisał że angielskie budki nie odbiegają standardem od tych z kontynentu. Jest to nieprawda. Anglicy lubią przycdepu duże, 560 jest tutaj swego rodzaju standardem. Taka przyczepę trzeba mieć czym pociągać , a standardowa angielska rodzina jeździ autem kompaktowym. Stąd też żeby był ruch w biznesie angielskie przyczepy (Z małym wyjątkiem) są dużo lżejsze niż kontynentalne modele.
Biorąc pod uwagę wyposażenie które jest bardzo bogate redukcja wagi uzyskiwana jest na elementach konstrukcyjnych. Obejrzałem dużo angielskich sztuk i pomimo tego że podobają mi się pewne rozwiązania takowej przyczepy nie kupię nigdy, jakoś a przede wszystkim trwałość leży na łopatkach

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, EnJoyeek napisał:

Kristofer, co zwróciło twoją uwagę skoro uważasz że przyczepa cieknie? Pytam w ramach nabrania doświadczenia.

Wewnątrz choćby sufit, natomiast zewnętrznie - wszechobecny i wszędzie wyłażący silikon, nawet pod "zamkiem", co jeszcze dokładniej widać na ostatnio zamieszczonych przez Ciebie zdjęciach.

1.thumb.jpg.45512709900a8c943bd03f18cd343460.jpg

2.thumb.jpg.0b5c1d2ad553be6de95b5bb88bf27864.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.