Skocz do zawartości

Lampy - zamontować ?


trailer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki mały dylemat.

Zakupiłem jakiś czas temu lampy do przyczepy i z tego co wiem lampy muszą mieć homologację...

Na lampach próżno szukać oznaczenia (E...) ale jest CE (naklejka).

Czy można takie lampy zamontować i użytkować legalnie ?

Co byście poradzili w tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeśli chodzi o lampy dla któregoś ze świateł zewnętrznych (drogowych) przyczepy, to oczywiście muszą mieć homologację, o czym wiesz. Naklejka "CE", nie jest znakiem homologacyjnym. W tej sytuacji powinieneś zakupić lampy, których potrzebujesz, ale z prawidłowo naniesionymi oznaczeniami homologacyjnymi wymaganymi w Polsce dla danego rodzaju oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamp

3 godziny temu, Kristofer napisał:

Jeśli chodzi o lampy dla któregoś ze świateł zewnętrznych (drogowych) przyczepy, to oczywiście muszą mieć homologację, o czym wiesz.

Tak chodzi o lampy zewnętrzne (tylne). Czyli kasa i lampy w błoto...

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja szczerze będę polecał wszystkim lampy polskiego producenta z Bydgoszczy - FRISTOM

Ponieważ nie sprzedają detalicznie, to cały ich asortyment można kupić u oficjalnego dystrybutora - LAMPCAR (również z Bydgoszczy)

W zeszłym roku kupiłem u nich wszystkie lampy w technologii LED do zewnętrznego oświetlenia przyczepy i sprawują się świetnie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, S&A napisał:

ja szczerze będę polecał wszystkim lampy polskiego producenta z Bydgoszczy - FRISTOM

Ponieważ nie sprzedają detalicznie, to cały ich asortyment można kupić u oficjalnego dystrybutora - LAMPCAR (również z Bydgoszczy)

W zeszłym roku kupiłem u nich wszystkie lampy w technologii LED do zewnętrznego oświetlenia przyczepy i sprawują się świetnie. ;-)

Czy to jest cena za szt.czy kpl czyli dwie,bo na stronie nic nie podają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj konkretnego linka, to będzie pewność.
Ale większość sprzedają na sztuki!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Sun Jul 08 2018 o 19:49, trailer napisał:

Lamp

Tak chodzi o lampy zewnętrzne (tylne). Czyli kasa i lampy w błoto...

Dzięki za odpowiedź.

Pokaż te lampy,

Ja bym nie dramatyzował, co w tylnych lampach może być nie homologowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pelni podzielam zdanie  @S&A co do lamp Fristom -produkt polski, wykonanie b.dobre , sam zamontowalem  w 3 przyczepach (towarowa, motocyklowa i kampingowa) i jestem zadowolony. Dzisiaj wiele jest produktow na rynku, ktore biorac do reki ma sie wrazenie, ze trzyma sie ''gowno jakies'' -tutaj pelne uznanie za wykonanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inny Polski producent lamp i też złego słowa nie powiem na jego produkty.  www.was.eu   

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, danielpoz napisał:

To ja zapytam inaczej. Czy lampy LED zespolone maja jakąś wadę w porównaniu z tradycyjnymi na żarówki? 

No zasadniczą , jak się spali to wymiana całej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się właśnie domyślam ale czy to jest aż tak wadliwe? często widzę różne sprzęty w których palą się nie wszystkie diody w danej lampie.

 

https://allegro.pl/lampa-tylna-zespolona-12-24v-led-dioda-was-w150-i7240218466.html

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.