Skocz do zawartości

Ekspres do kawy na 12 v


jarzabek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Myślę, że sytuacja jest jak najbardziej normalna i oczywista. Wszystkie tego typu urządzenia, które spotkałem, miały moc nie większą, jak 100 - 200 W, co związane jest m.in. z możliwością przesyłową energii samego złącza (gniazdo/wtyk) oraz przewodu zasilającego. Zakładając, że moc Twojego ekspresu, to 180 W, będzie on potrzebował ok. 15 A i to w ciągu dosyć długiego czasu. Czas zależy m.in. od ilości podgrzewanej wody. W tego typu ekspresach, to niewielka ilość, zazwyczaj jedna filiżanka, ale i tak jest to ilość na tyle duża, aby grzałka o tak niewielkiej mocy, mogła tą wodę podgrzać (myślę, że do max 90 st.C), a na to właśnie potrzebuje dosyć długiego czasu. Poza mocą grzałki, ilością wody i temperaturą otoczenia, na czas wydatnie wpływa temperatura początkowa samej wody oraz jakość złącza i stan akumulatora. Jeśli używasz takiego ekspresu w samochodzie, to najlepiej wtedy, kiedy pracuje silnik, ponieważ efektywność działania będzie znacznie większa.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się metodami alternatywnymi ... w sklepie Coffeedesk masz wszystko opisane.

Najważniejszy jest porządny młynek ręczny i odpowiednie mielenie w zależności od metody.

Kupiłem aeropress, spieniacza do mleka, kawiarkę. Mam to samo co z domowego ekspresu ciśnieniowego, nawet lepiej bo więcej kofeiny pozwalają uzyskać te metody.

08e0138f6932aab9e0fff1855704255e.jpg
34c39e699038c7151dbae284ee3058b3.jpg

Przerwa na kawę w Słowenii ;) lecimy dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zostawcie te 12V expresy. Są g... warte.

Polecam sposób o którym pisał Witus. Kawiarka + spieniacz do mleka. Jak się poeksperymentuje z proporcjami to wychodzi kawa 100 razy lepsza jak z ekspresu.

Ja swój zestaw kupiłem chyba za 80 zł na allegro i jestem bardzo zadowolony szczególnie ze spieniacza. Bo oprócz spieniania to w tym kubeczku metalowym podgrzewam mleko, a potem spieniam. W tym czasie parzy się kawka w kawiarce. I wszystko na gazie bez użycia prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, stef napisał:

Zostawcie te 12V expresy. Są g... warte.

Polecam sposób o którym pisał Witus. Kawiarka + spieniacz do mleka. Jak się poeksperymentuje z proporcjami to wychodzi kawa 100 razy lepsza jak z ekspresu.

Ja swój zestaw kupiłem chyba za 80 zł na allegro i jestem bardzo zadowolony szczególnie ze spieniacza. Bo oprócz spieniania to w tym kubeczku metalowym podgrzewam mleko, a potem spieniam. W tym czasie parzy się kawka w kawiarce. I wszystko na gazie bez użycia prądu.

 

Popieram - mało miejsca zajmuje i elektrowni do działania nie wymaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.