Skocz do zawartości

Napełnianie butli gazowych.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W naszym kraju cały czas jest jakoś dziwnie. Kiedyś jechało się na wakacje i prawie w każdej miejscowości gdzie była jaka kolwiek turystyka można było wymienić lub napełnić butlę 2,3,5,7 czy 11 kg. A teraz prawie w każdym markecie budowlanym sprzedają piękne nowe atestowane butle turystyczne, tylko po co? skoro jest taki wielki problem z ich wymianą czy napełnieniem. Jakoś to wszystko jest dziwne, podobno turystyka w takiej formie coraz bardziej się rozwija a z gazem jest d.pa. Wiem też, że można spokojnie zabrać 11 kg butlę którą wszędzie wymienią ale nie każdy ma na nią miejsce ( nie którzy pomyślą jego problem ale nie o to chodzi) Można mieć też kuchenkę na naboje czy kartusze ale lodówki czy pieca już na nabojach nie da rady używać, chyba że za jakiś czas wymyślą naboje do pieca z podajnikiem :ee: . Pamiętam, że kiedyś nawet na ośrodku wczasowym mogliśmy bez problemu wymienić butlę. Czy nie mogło tak zostać? Czy lepiej jest jak każdy musi kombinować i stwarzać zagrożenie swoje lub innych albo tułać się po stacjach i prosić czy łaskawie ktoś mu butlę nabije?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego próbujecie "wyważać otwarte drzwi" w prakytcznie każdym większym a nawet i mniejszym mieście jest punkt sprzedazy "gazów technicznych" i w takich punktach bez problemu nabijają butle turystyczne.

 

Szukajcie pod hasłem gazy techniczne :)

 

we Wrocławiu ja nabijam małą butlę przy ul. Krakowskiej visa vis Praktikera - mają stacje LPG, punkt wymiany butli z gazami technicznymi oraz nabijanie butli.

 

 

Należę do osób które uważają, że z gazem nie ma żartów, ale bez przesady ... najcześciej nabijam butle wieczorem lub w nocy, pracownik odkręca kurek z odpowietrzeniem podłącza węża i puszcza gaz.

Kiedyś w trasie także w punkcie nabijania gazów technicznych przelewali mi właśnie z butli do butli ... wszystko zgodnie z ofertą, butla na wagę itd, a pan trzymał 11kg butlę w powietrzu do góry nogami żeby przelać gaz  :)

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcom Warszawy i okolic polecam miejsce gdzie napełnicie wszystkie rodzaje butli gazowych.

Ul. Szyszkowa Stacja LPG < zerknij, polecam GPS: N52,17599, E20,91913

Od ~4 lat korzystam z ich usług, szybko, sprawnie i "od ręki", zawsze jest OK.

Pozdrawiam,

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niedawne tez miałem problem z napełnianiem butli, ale znalazłem to:

 

http://www.gaztank.pl/

Al. Jerozolimskie 287a

05-816 Michałowice

 

Czynne także w soboty, napełniają butle i także mają stację LPG gdzie można wymienić wszelkiego rodzaju butle.

Mnie poratowali gazem 2.05, jak mi piec 11kg spalił :)

Edytowane przez Kluchojady (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W naszym kraju cały czas jest jakoś dziwnie. Kiedyś jechało się na wakacje i prawie w każdej miejscowości gdzie była jaka kolwiek turystyka można było wymienić lub napełnić butlę 2,3,5,7 czy 11 kg. A teraz prawie w każdym markecie budowlanym sprzedają piękne nowe atestowane butle turystyczne, tylko po co? skoro jest taki wielki problem z ich wymianą czy napełnieniem. Jakoś to wszystko jest dziwne, podobno turystyka w takiej formie coraz bardziej się rozwija a z gazem jest d.pa. Wiem też, że można spokojnie zabrać 11 kg butlę którą wszędzie wymienią ale nie każdy ma na nią miejsce ( nie którzy pomyślą jego problem ale nie o to chodzi) Można mieć też kuchenkę na naboje czy kartusze ale lodówki czy pieca już na nabojach nie da rady używać, chyba że za jakiś czas wymyślą naboje do pieca z podajnikiem :ee: . Pamiętam, że kiedyś nawet na ośrodku wczasowym mogliśmy bez problemu wymienić butlę. Czy nie mogło tak zostać? Czy lepiej jest jak każdy musi kombinować i stwarzać zagrożenie swoje lub innych albo tułać się po stacjach i prosić czy łaskawie ktoś mu butlę nabije?

A tak z innej beczki - ale teź o starych dobrych czasach... Sprubój na polskim Bałtyku zatankować łódkę, mam na myśli tak ponad 0,5 paliwa, praktycznie tylko stacja w mieście i karnisterek......duźoooo karnisterków, do ktorych tankowanie to teź czasem problem, o woźeniu nie wspomnę...

pzdw.w.kubat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynastkę  wymienić  najłatwiej bo jest wszechstronnie stosowana. Ludzie na nich zasilają  domowe kuchenki, dekarze grzeją  papę, magazynierzy jeżdżą  na sztaplarkach , zmarznięci grzeją  pomieszczenia w piecykach ..itp. Z tego powodu lepiej dołożyć  wszelkich starań  by się  dostosować i zamontować takową , jeśli nie na stałe to wozić w bagażniku, a na kempingu podpinać  i wkulać w ostateczności pod podwozie cepy. 

 

 

Co do tego tankowania na Bałtyku. Przecież  w Gdyni w stanicy masz stację dla jachtów. Paliwo a także prąd do ładowania akumulatorów o ile się nic nie zmieniło. 

Z tankowaniem kanistrów na stacjach niema problemu jeśli kanister posiada wytłoczoną  sygnaturę atestu dla paliw albo wyraźnie swym kształtem i kolorem wskazuje na jego przeznaczenie. Jeszcze nie spotkałem się  z problemami, a bywało że do piły tankowałem nawet we wcześniej wygrzebany z kosza baniak po płynie do spryskiwaczy. (takie bywały konieczności) W prawdzie na stacjach tabliczki wiszą  i przestrzegają - zakazują  ale .......

Sprzedawca raczej nie będzie dzwonił na straż  że złamałeś  ten przepis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy jak mam butlę w połowie pustą to da radę ją dopełnić w stacji nabijania czy musi być wykorzystany gaz do zera żeby ponownie nabić ?

Zważysz butlę, powiesz na stacji i będą wiedzieli ile dobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Jak sobie radzicie z Ładowaniem butli poza PL

CRO, FR.......i cała EU ???????

 

Na Alledrogo widziałem zestaw przyłączy na butle do pistoletów na Stacji na cała EU

 

Widziałem tez coś co robi przyłącze do Gazu takie jak macie w autach na LPG

 

 

Urzywacie to. ?? Bo napełnianie butli na Stacji raczej nie jest Legalne ......

 

 

 

Zobacz ofertę: Końcówka napełniania butli 11 kg w całej Europie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6776526776

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza PL? Dlaczego jest nielegalne?



W pl jest na Stacjach LPG zakaz napełniania butli
Butle napelnia się na kg nie na litry. Wiec 3 ba ważyć ??
Taka jest teoria. A jaka Praktyka ??





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lechwik napisał:

W pl jest na Stacjach LPG zakaz napełniania butli
Butle napelnia się na kg nie na litry. Wiec 3 ba ważyć ??
Taka jest teoria. A jaka Praktyka ??

 

 

Dlatego pytałem poza PL, są kraje gdzie można i tankują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytałem poza PL, są kraje gdzie można i tankują.




A gdzie tankują nasze Butle ??
Czy musimy mieć końcówki Czy maja już Swoje ??
Dziś pytałem to na kempingu w CRO tankują 20 kun na kg czyli 2 razy drożej niż na Stacji






Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spablo1 podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.