Skocz do zawartości

Wąż do wody rozciągliwy


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Używa ktoś węża rozciągliwego  do nalewania wody https://allegro.pl/rozciagliwy-waz-ogrodowy-pistolet-7-5-22-5m-dlugi-i7391182838.html ?
Czasem przydał by się zęby nie nosić w baniakach tylko nie mogę sobie go wizualizować, ile taki np 10m zajmuje miejsca po zwinięciu, żeby mi się potem zmieścił do bakisty, czy kupować dłuższy czy krótszy :P , Jakieś konkretne polecacie czy najtańszy?
Pewnie jakieś rozgałęźniki/ trójniki też by się przydały? :D 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Voku napisał:

Używa ktoś węża rozciągliwego  do nalewania wody https://allegro.pl/rozciagliwy-waz-ogrodowy-pistolet-7-5-22-5m-dlugi-i7391182838.html ?
Czasem przydał by się zęby nie nosić w baniakach tylko nie mogę sobie go wizualizować, ile taki np 10m zajmuje miejsca po zwinięciu, żeby mi się potem zmieścił do bakisty, czy kupować dłuższy czy krótszy :P , Jakieś konkretne polecacie czy najtańszy?
Pewnie jakieś rozgałęźniki/ trójniki też by się przydały? :D 

Wąż musi mieć przede wszystkim atest spożywczy. Inaczej nie ma sensu używać bo się jeszcze potrujesz. Woda z takiego zwykłego potrafi śmierdzieć. Przerabiałem Chcesz dobry wąż, który zajmuje mało miejsca i ma atest do spożywki? Kup Brunnera taki: 

https://allegro.pl/waz-przewod-zwijany-do-wody-w-kasecie-15-m-kamper-i7427214438.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny bo mało miejsca zajmuje,  tylko ta cena :D widzę że jest jeszcze taki czy to to samo co wyżej? https://allegro.pl/waz-ogrodowy-kempignowy-turystyczny-przylacze-wody-i6385300857.html

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Voku napisał:

Fajny bo mało miejsca zajmuje,  tylko ta cena :D widzę że jest jeszcze taki czy to to samo co wyżej? https://allegro.pl/waz-ogrodowy-kempignowy-turystyczny-przylacze-wody-i6385300857.html

Nie to nie to samo. Ale Helix też ma chyba atest do spożywki.  Cena może nie najniższa, ale zakupu dokonujemy raz. Oczywiście taniej jest kupić jakiś zestaw ogrodowy, tylko że to się nie sprawdza. Sam wywaliłem kasę na taki podstawowy wąż z marketu, a potem się dziwiłem, czemu woda tak dziwnie smierdzi. Okazało się, że wąż na słoneczku ładnie sobie wchodził w reakcję z wodą, nagrzewa się i zaczynał śmierdzieć.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz się z Jackiem nie zgodzę. Oczywiście wąż powinien mieć atest spożywczy, ale nie musi. Woda w wężu nie może stać ! a tym bardziej na słońcu. Używam takiej taniochy, mam w domu wersje po rozciągnięciu 20, 40m. Bez wody zajmuje to miejsca tyle co bochenek chleba, fajnie dopycha graty w bakiście aby o siebie nie waliły.

po podpięciu do kranu wylewam pierwsze 2litry wody i uzupełniam zbiornik w przyczepie po czym natychmiast zakręcam wodę, spuszczam z węża (jest w nim kilka litrów wody) i chowam.

jeżeli wąż zostanie pod ciśnieniem i na słońcu to  po 24h możemy go wywalić. Będzie przeciekał w 15 miejscach a woda faktycznie będzie śmierdzieć. W środku jest mały wężyk grubości akwariowego o grubej elastycznej ściance. Pod wypływem ciśnienia rozciąga się jak balon a materiał zewnętrzny trzyma przed rozciągnięciem za mocno i pęknięciem.

Ogółem za tak śmieszne pieniądze bardzo polecam, i koniecznie różne długości - od 20 do 40m. Nie ma sensu mając kran na parceli rozwijać 40m. Ale posiadać już 10 + 40 + 15 i mieć możliwość zatankowania z jedynego kranu bez noszenia wody (a posiadając prysznic -bezcenne).

Posiadam też węże zwijane na rolke, też chinole z aukcji - nie polecam, ciężko się to zwija :)

Najważniejsze - dodawana często w zestawie końcówka typu prysznicowego - różne wersje lania wody idealnie pasuje do wlewu w mojej Adrii czy w Knausach kolegów - wtyka się to na siłę i ani kropla nie wypłynie :)

 

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Spożycia wody wielkie NIE . Nie masz pewności z czego to jest , a w takich fabrykach ( Chiny )ma się zgadzać cena , a nie jak jest wykonany i czy jest w pełnii bezpieczny . Do rzeczy takie jak podlewanie kwiatków w ogródku to tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.