Skocz do zawartości

Knaus Sport&Fun v2.0


Bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie,

Dawno, dawno temu ... witałem się informując o zakupie Knausa 550QK. W zeszłym roku rozstałem się z tym modelem gdyż dzieciaki wyrosły i zapragnęły wakacji w gronie znajomych i własnych zainteresowań, a jako że przyczepka była spora to ciąganie jej dla 2 osób przestało mieć sens. Na szczęście dostała się w dobre ręce :ok:. Ponieważ wraz z żoną jesteśmy motocyklistami to, po odwiedzeniu w 2015 roku salonu caravaningowego w Düsseldorfie, zamarzyliśmy o posiadaniu Knausa Sport&Fun w najnowszej odsłonie bo można przewozić jednocześnie dwa jednoślady :D.

W trzecim roku poszukiwań ... stało się :jump:, w niedzielę nabyłem jeszcze pachnącą nowością ...

IMG_8182.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt. Knaus Deseo też jest przystosowany do przewozu jednośladów. Ogólnie rynek przyczep mocno się rozwija moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już śpieszę ze zdjęciami środka. Trochę mi się zeszło bo były "kłopoty" z rejestracją. Okazało się, że nie ma w Cepiku2.0 takiego typu przyczepy bo ... nikt jeszcze nie wprowadził bo to taka pierwsza w PL. Rozdziewiczyłem rynek :brawo:.

Deseo jest w mojej ocenie za mało campingowy/przytulny do mieszkania. Owszem, jego walory transportowe są niepodważalne ale mimo to wystrój nie przemawia do mnie i przede wszystkim żony.

Nasz model ma DMC 1700 co daje 545kg ładowności - na dwa motocykle wystarczy. Jeśli chodzi o wyposażenie to poza anteną TV, której zresztą nie potrzebujemy, oraz prysznicem, którego w zasadzie też nie potrzebujemy gdyż korzystamy z dobrodziejstw infrastruktury campingów, to ma wszystko co niezbędne do spędzania miło czasu. Stałe łóżko dwuosobowe, pod którym jest ogromny luk bagażowy, narożnik ze stolikiem, który można przemieszczać, całość składana w dwuosobowe łóżko, kuchnia, toaleta z umywalką, duża lodówka (żona jest przeszczęśliwa), szafa i mnóstwo miejsca w innych szafkach oraz szufladzie pod podłogą łazienki (ta na zamówienie zastępowana jest wysuwanym brodzikiem).

Teraz kilka fotek:

IMG_8197.JPG

IMG_8198.JPG

IMG_8199.JPG

IMG_8200.JPG

IMG_8201.JPG

IMG_8202.JPG

IMG_8203.JPG

IMG_8204.JPG

IMG_8205.JPG

IMG_8188.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo  fajna  ale  czy  naprawdę  wejdą do  niej  2 motocykle ?  Po  fotce  widać  że  trochę  ciasnawo , a jak  z mocowaniem  na  czas  jazdy , są  jakieś  uchwyty ? Co  nowe  to  nowe , gratulacje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden moto wchodzi jak na fotce z poprzedniego postu "od tyłu", a drugi pod łóżko po jego uprzednim uniesieniu, przez drzwi z lewej strony. Niestety ten pod łóżko to tylko do max 2m długości no i trzeba zdemontować lusterka/szybę bo drzwi załadunkowe mają określoną wysokość. Idea załadunku jak na poniższym zdjęciu:

knaus-sportfun-interieur-biker.thumb.jpg.1fdc11fc0def222dcea1c74195eed319.jpg

Mocowań jeszcze nie ma, tzn. są ale nieprzytwierdzone do podłogi, tym zajmę się w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wow!

Niezła bajera :) jestem pod wrażeniem! A to windowanie łóżka do góry to jak się robi? Chyba nie taszczysz tego? Na noc musisz wystawić motory pod chmurkę żeby zjeść i spać?

A te lewe drzwi do załadunku motocykla to widzę że takie malutkie. Ile mają wysokości? Jak tamtędy wciśniesz motor? Chyba nie każdy?

Ogólnie "pobawiłbym" się takim uni domkiem :) kapitalna sprawa, nawet nie wiedziałem że coś takiego jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Łóżko otwiera się do góry, zawiasy i siłowniki od wewn. strony ściany frontowej, i wtedy drzwiami lewymi, patrząc w kierunku jazdy, pakujesz jednoślad. Drzwi mają 90cm szerokości i 110cm wysokości, z prawej są drugie mniejsze (60x70) jako szybki dostęp po jakieś mniejsze rzeczy. Pewnie Goldwing’a nie wsadzisz ;-) ale jakiś standardowy naked wejdzie. Aby się przespać lub zjeść przy stole trzeba niestety wytargać sprzęty ale biorąc pod uwagę możliwość ich przewożenia to mały mankament w mojej ocenie.
Tymczasem przejechałm 2400km i bez zastrzeżeń. Zapakowałem jeden jednoślad kosztem stołu ale możemy bez przeszkód korzystać z łóżka podczas podróży.
Teraz już stacjonarnie, przez parę dni, na kempingu w GR, a posiadanie własnego jednośladu jest tu jak zbawienie - zero korków i kłopotów z parkowaniem :-)


SePo... Bartek
Wysłane za pomocą Tapatalk

Cześć,

Łóżko otwiera się do góry, zawiasy i siłowniki od wewn. strony ściany frontowej, i wtedy drzwiami lewymi, patrząc w kierunku jazdy, pakujesz jednoślad. Drzwi mają 90cm szerokości i 110cm wysokości, z prawej są drugie mniejsze (60x70) jako szybki dostęp po jakieś mniejsze rzeczy. Pewnie Goldwing’a nie wsadzisz ;-) ale jakiś standardowy naked wejdzie. Aby się przespać lub zjeść przy stole trzeba niestety wytargać sprzęty ale biorąc pod uwagę możliwość ich przewożenia to mały mankament w mojej ocenie.
Tymczasem przejechałm 2400km i bez zastrzeżeń. Zapakowałem jeden jednoślad kosztem stołu ale możemy bez przeszkód korzystać z łóżka podczas podróży.
Teraz już stacjonarnie, przez parę dni, na kempingu w GR, a posiadanie własnego jednośladu jest tu jak zbawienie - zero korków i kłopotów z parkowaniem :-)


SePo... Bartek
Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wszystko super, ale powiedz jeszcze dwie rzeczy:

1. Jaką ona ma ładowność, bo podejrzewam, że opcja "dwa jednoślady" to raczej dwa skutery - nie tylko gabarytowo, ale też właśnie wagowo. Poza tym oprócz jednośladów pasuje jeszcze mieć ze sobą i inne klamoty, a jak byś nie liczył najbardziej podstawowe rzeczy to pęka już 100 kg... Ze strony KNAUSa wyczytałem, że ładowność to 170 kg od stanu gotowego do jazdy i 240 od MW (golasa), a to baaardzo skromna wartość. Czy Twoja ma jakąś podwyższoną DMC względem standardowej?

2. Jak z zapachami - nie ma mocnych, żeby z motocykla nie waliło jeśli nie paliwem to smarami, olejem, etc...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ten model występuje w 3 konfiguracjach DMC - 1300, 1500 i 1700. Moja to właśnie 1700 i tak jak pisałem wcześniej jej ładowność to 545kg więc na 2 „średnie” moto lub większe skutery wystarczy.
Zapachy, no cóż to zależy jak dbasz o moto ;-) moje nie śmierdzą, nie kapią itp. No może poza jednym, który tak musi mieć z uwagi ma wiek ale „weterana” nie będę zabierał na wczasy, on i tak już na emeryturze ;-)


SePo... Bartek
Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z maksymalną ładownością to mamy - odliczając na niezbędne sprzęty i rzeczy ok. 400 kg ładowności.

Nie ma co ukrywać - ta przyczepa nie jest po to, żeby targać dwa motocykle - od tego ewentualnie jest Deseo z dwiema osiami i 800 kg bodajże ładownością.

Ale chyba nie o to tu chodzi - chodzi właśnie o to, żeby zabrać jedno moto i przy okazji dużo klamotów ułatwiających wypoczynek, a do tego się jak najbardziej nadaje...

Ja jednak bym się bał do takiej "sterylnej", pięknej, czyściutkiej cepki władować moto;-)

Żeby nie wiem jak dbać, to przy telepaniu w trakcie jazdy i przemieszczaniu się płynów gdzieś tam zawsze jakieś zapachy się uwalniają. Jakiś film smaru na lagach pozostaje, czsy przy jakimś wężyku coś się zapoci i już daje. A jak jedziesz np. dwa dni w upale to na pewno coś z zapachu zostaje - nie?

Ale niektórzy mogą właśnie też to lubić;-)

Oczywiście - podobnie jak koledzy - trudno ukryć mi zazdrość...;)

Ale to jest idealny pomysł na moment, kiedy dzieci mówią stop. Też coś takiego planuję, tylko że mam jeszcze pewnie z min. 8 lat do tego momentu...

Jak coś to już rezerwuję - który jestem w kolejce??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - ciekawie widać na zdjęciach jak wyglądają różnice w postrzeganiu tych samych przedmiotów w perspektywie - zdj. 1 i 6 - ten sam stolik...

To jak jest w końcu - stolik jest symetryczny, czy nie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Właśnie utworzyłeś “kolejkę”, zatem jesteś pierwszy
Co do telepania moto to u mnie nie ma szans. Zainwestowałem w pożądny stojak na przednie koło, dodatkowo uchwyty w podłodze przy drzwiach załadunkowych i mocuje jednoślada pasami tak, że nie ma szans drgnąć nawet.
Blat stołu jest asymetryczny, nawet nie zwróciłem uwagi na perespektywę na zdjęciach.


SePo... Bartek
Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że stojak i uchwyty będą gratis??:D

Co do blatu stołu - najciekawsze jest właśnie to, że wydaje się, że "prawdziwe" jest zdjęcie nr 6, czyli z blatem prostym, tymczasem nawet z rzutów na stronie Knausa wynika, że jest asymetryczny.

Co ciekawe - ona jest prawie identyczna gabarytowo jak moja (z dyszlem krótsza o 15 cm). Tyle, że trzeba już będzie co najmniej B96 zrobić...

No ale mam na to dużo czasu, bo chyba póki co jeszcze w tym roku nie sprzedajesz??;)

Ale znalazłem już jedną niedogodność;)

Wejście jest dość blisko środka, co - biorąc pod uwagę dość skromne wymiary markizy - utrudniać chyba będzie ustawienie stołu i krzeseł w cieniu markizy...

Trzeba będzie zjechać z ceny...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.