Skocz do zawartości

Cena przyczepy


mateusz95

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, mateusz95 napisał:

Witam 

Mam pytanie odnośnie ceny zakupu przyczepy. Czy cena 5-7 tys. wystarczy by kupić przyczepę bez przykrych niespodzianek ?

A czy 1500 zł wystarczy aby kupić samochód bez przykrych niespodzianek? Pewnie to takie samo prawdopodobieństwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mateusz95 napisał:

To jaka jest dolna granica żeby wejść w temat przyczep ?

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, bo odpowiedzi nie ma. Granicy wg mnie nie ma. Jeden kupi małą przyczepę, a inny szuka dużej. Jeden nie ma nawet krzesła, a ktoś inny kupi całe niezbędne mu wyposażenie, jeden podłączy się przewodem od kosiarki, a ktoś inny zrobi wszystko ze sztuką i kupi zalecany przewód o odpowiednich parametrach.

Zmiennych jest tak wiele, dlatego przykład samochodu jest idealny. Odpowiedz sobie na pytanie czy jest jakakolwiek granica aby wejść w temat samochodu :) Więc tutaj jest tak samo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mateusz95 napisał:

To jaka jest dolna granica żeby wejść w temat przyczep ?

My też zaczynaliśmy szukać od pułapu 5000 . W granicach 100, 150 km od miejsca zamieszkania. Niestety za tę cenę nawet jak na moją nieznajomość tematu przyczepy były do d..... :( Po oglądnięciu kilku kupiliśmy za prawie 9000 a i tak okazała się do remontu mimo naprawdę niezłego stanu wizualnego .Zatem bardzo ciężko określić dolny próg zakupu przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam to jak dziś , totalny lajk pojechał w Polske , w poszukiwaniu przyczepy , budżet mały , to było mało powiedziane , trafiłem Intercamp ( Pana Damiana )  Grodziska Mazowieckiego . 

A sprzet naprawde nie miał żadnej wady ( Oczywiscie nie licząc , rzeczy które łatwym sposobem da sie naprawić) Dałem wtedy chyba 5 tyś zł . Z Postem chodziło mi oto że da sie taką znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z żoną szukamy przyczepy za około 20 tyś od początku roku.Na początku jak jechaliśmy oglądać to byłem pewien że kupujemy, ale teraz po straconym czasie i kosztach podróży ciężko będzie mi uwierzyć w bajki typu pachnąca-sucha bdb przyczepa . 7 miesięcy szukania i jest ogromne zwątpienie .W tym roku zamiast cepki będzie namiot :)

Edytowane przez samsam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 1500 zł wystarczy aby kupić samochód bez przykrych niespodzianek? Pewnie to takie samo prawdopodobieństwo. 

Wystarczy. Syn kolegi z pracy dostał takie coś (almerę) na urodziny . Przez pół roku zrobił 7 tyś i teraz pojechał na wakacje do CRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Syn kolegi z pracy dostał takie coś (almerę) na urodziny . Przez pół roku zrobił 7 tyś i teraz pojechał na wakacje do CRO

 

Dlatego nie napisałem, że to niemożliwe. Ale prawdopodobieństwo spada wraz z kwotą. Im mniej chcemy wydać tym mniejsze szanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2018 o 22:44, mateusz95 napisał:

cena 5-7 tys.

To jest jakieś 10% ceny nowej przyczepy. Więc trzeba założyć, że taka przyczepa jest w 90% zużyta. Jeśli popatrzysz na zagadnienie pragmatycznie i przyjmiesz to założenie za słuszne, przykrych niespodzianek nie będzie. Natomiast jeśli wierzysz, że 10% ceny kupisz pojazd zużyty w niewielkim stopniu, to przykre niespodzianki będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.