Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


IzabelaiAndrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Od kilku miesięcy śledzę ogłoszenia sprzedaży w poszukiwaniu swojej pierwszej wymarzonej cepki i muzę przyznać że to niestety jest prawda co kiedyś usłyszałem że stracę dużo czasu zanim znajdę coś sensownego.Jak większość jesteśmy niestety ograniczeni finansowo tzn.do 20 tyś.Oczywiście też z żoną mieliśmy swoje kryteria co do tej pierwszej i wymarzonej.Jestem też realistą i wiem że cudów za taką kwotę nie znajdę aczkolwiek  wczoraj  wpadło mi w oko takie ogłoszenie 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-510-eurostar-wysoki-model-bagaznik-na-3-rowery-ciepla-woda-przedsionek-relingi-ID6Az0pD.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z żoną (dla ilu osób)? A holownik jaką ma DMC? Co do tego ogłoszenia to wygląda fajnie ale przede wszystkim chol... daleko, chyba, że któryś z kolegów z Wrocka lub okolic obejrzy i poleci.

Angielkę rozważałeś? Np. tu: https://sprzedajemy.pl/kemping-coachman-oasis-dwie-sypialnie-chojnice-2-6bea9f-nr56224439. To tylo przykład ale masz blisko. Oglądnij, nabierzesz doświadczenia, wyrobisz sobie pogląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak gwoli informacji, nie jestem żadnym anglofilem. Widać to po autku po którym można mnie posądzać o "francofilstwo", ale:

https://www.gumtree.com/p/caravans/2001-coachman-pastiche-390-2-very-light-towing-caravan-/1089274942

https://www.gumtree.com/p/caravans/coachman-pastiche-390-2-berth-2002-caravan-in-prestige-condition-inside-and-out/1296095185

Przeciwników angielek proszę o przeliczenie. Oczywiście należy uwzględnić koszty dojazdu/dostarczenia ale też ewntualne obniżki z targów. Pozostawiam sprawę bez komentarza i nie jestem ani za, ani przeciw. Podobno każda potwora... :lol:. Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozważałem też taką ewentualność jak 'angielki' ,aczkolwiek po obejrzeniu kilku doszliśmy do wniosku że ten styl to nie w naszym stylu.Poza tym po wnikliwym obejrzeniu kilku angielek  dość skutecznie się zniechęciłem.Szukam czegoś solidnego żebym nie musiał każdej wolnej chwili poświęcać na naprawy,nie wspominając o kosztach tych napraw.Wolę tą kasę przeznaczyć np. na solary,napęd itp.Rodzinę mam większą czyli 2+2 a DMC  to 1800  czyli spokojnie powinien poradzić bez zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, IzabelaiAndrzej napisał:

Tak rozważałem też taką ewentualność jak 'angielki' ,aczkolwiek po obejrzeniu kilku doszliśmy do wniosku że ten styl to nie w naszym stylu.Poza tym po wnikliwym obejrzeniu kilku angielek  dość skutecznie się zniechęciłem.Szukam czegoś solidnego żebym nie musiał każdej wolnej chwili poświęcać na naprawy,nie wspominając o kosztach tych napraw.Wolę tą kasę przeznaczyć np. na solary,napęd itp.Rodzinę mam większą czyli 2+2 a DMC  to 1800  czyli spokojnie powinien poradzić bez zadyszki.

Witam!

Bardzo, bardzo słusznie :ok: "Angielka", do której odnośnik się tu pojawił, to jakieś nieporozumienie, a już z pewnością nie ma porównania do Knausa, do którego link zamieściłeś. Co prawda to pierwsza seria tego modelu, ale nie zmienia to faktu, że była to wtedy najwyższa półka, co widać choćby po wykonaniu i wyposażeniu. Zastanawia mnie tylko rewelacyjnie niska cena. Wypadałoby tą przyczepę obejrzeć w realu. Jeśli jest sucha i bez uszkodzeń, to może to być właśnie "ta" przysłowiowa okazja. Przy takiej cenie trzeba jednak wnikliwie wszystko obejrzeć! Jeśli okaże się OK, to cena jest rewelacyjna, a przyczepa bdb. wyposażona, nawet jak na obecne standardy. IMHO

Jeśli nie masz daleko, to nie zwlekaj, tylko jedź oglądać - najlepiej, gdyby w okolicy był też ktoś z forum (znający się na rzeczy) i mógł Ci pomóc w oględzinach. Po obecnych zdjęciach niewiele widać, więc miarodajnie na ich podstawie ocenić przyczepy nie można. Widać jednak, że przyczepa nie jest zapuszczona, a do zrobienia powinny być tylko kosmetyczne drobiazgi, więc może akurat ... Jedź, oglądaj, sprawdzaj stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z żoną (dla ilu osóB)? A holownik jaką ma DMC? Co do tego ogłoszenia to wygląda fajnie ale przede wszystkim chol... daleko, chyba, że któryś z kolegów z Wrocka lub okolic obejrzy i poleci.
Angielkę rozważałeś? Np. tu: https://sprzedajemy.pl/kemping-coachman-oasis-dwie-sypialnie-chojnice-2-6bea9f-nr56224439. To tylo przykład ale masz blisko. Oglądnij, nabierzesz doświadczenia, wyrobisz sobie pogląd.
 
Czy zastanowiles się przez chwilę co polecasz ? Zobacz chociażby drugie zdjęcie w rogu nad umywalką.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego infer, tak zastanowiłem się zanim coś napisałem. Sęk w tym, że nie polecam nic. Proszę przeczytaj uważnie napisałem "To tylko przykład ale masz blisko. Oglądnij, nabierzesz doświadczenia, wyrobisz sobie pogląd." Nikomu nic nie polecam. Jeśli już miałbym oceniać to tylko po oględzinach, dotknięciu, pomacaniu, powąchaniu i "posmakowaniu" a i tak wyartykułowałbym swoje zastrzeżenia lub zalety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość wykonania to naprawde jest na wysokim poziomie . Jak Gość nie kłamie że sam sprowadzał , to sobie nic złego by nie sprowadził. Wydaje , mi się że ciężko ją sprzedać ( dmc 1600 ) Dlatego cena może być troche niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.