Skocz do zawartości

Przyczepa retro


KrzysztofCC

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem BIOD ale niestety cena jest za duża jak na mój budżet .

A co sądzicie o przyczepkach Constructam

 

Ciekawe wizualnie, do tego mają chyba dwa albo trzy rozmiary. Trochę dziwna konstrukcja, ale dzięki temu przyciąga oko.

Queka bym nie chciał. To gorsze niż niewiadowka. Chyba że ktoś lubi takie postkomunistyczne klimaty.

 

 

Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chris_66 napisał:

Queka bym nie chciał. To gorsze niż niewiadowka.

Skad taki wniosek ? Testowaleś jedno i drugie ?

Jeden mój zięć ma Niewiadówkę a drugi zięć ma Queka. Zatem bardzo mnie interesuje, na czym opierasz swoje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Spablo1 napisał:

Skad taki wniosek ? Testowaleś jedno i drugie ?

Jeden mój zięć ma Niewiadówkę a drugi zięć ma Queka. Zatem bardzo mnie interesuje, na czym opierasz swoje zdanie :)

niewiadówki miałem dwie , dużą i małą , Queka drewnianego i plastikowego oglądałem kiedyś na kempingu, o ile drewniany przypomina trochę naszego trampa (czyli bieda z nędzą i sklejka malowana pędzlem) ale może mieć jakiś klimat,  to plastikowy Quek to totalna porażka - wszystko z laminatu w środku, żadnego klimatu ani wyglądu (chyba, że ktoś lubi klimat poczekalni przy prosektorium) 

natomiast faktycznie zapomniałem o takim wynalazku jak constructam - nawet znajomy ma takie coś jako stróżówkę. trochę bym sie obawiał szczelności konstrukcji ale sam design jest ciekawy 

ale i tak nic nie przebije Eriba touring 1979_ERIBA_Touring_Aussenaufnahme_2_1.jpg.b1745c7b338d2f4554bf13220fd7f0f6.jpg

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, chris_66 said:

natomiast faktycznie zapomniałem o takim wynalazku jak constructam - nawet znajomy ma takie coś jako stróżówkę. trochę bym sie obawiał szczelności konstrukcji ale sam design jest ciekawy

Dlaczego obawiałbyś się szczelność? Konstrukcja to ta sama koncepcja, co Eriba - czyli rama stalowa na ściany i "czapa" z laminatu. Jak dla mnie bardzo ładne przyczepy, marka z tradycjami, w Belgii mają fankluby, zloty itd. Rozmawiałem swego czasu z osobą, która bierze udział w remoncie dwóch Construktamów, mogę poszukać kontaktu jeśli KrzysztofCC będzie zainteresowany.

Jeśli chodzi o retro design, to ja bym szukał najmniejszego BIODa. Będzie lepszy od Niewiadówki pod względem użytkowym. QUEK-i są brzydkie ;) - ale wiadomo, subiektywne odczucie, o gustach się nie dyskutuje.

No i najważniejsze, wygląd musi się podobać autorowi tego wątku, a nie nam :)

Autorze wątku, polecam dołączenie na Facebooku do grupy Retro Caravan Club - https://www.facebook.com/groups/retrocaravanclub/

Fajna grupa, można pooglądać dziwaczne przyczepki sprzed kilkudziesięciu lat. Zadziwiające, ile jest w nich konstrukcji laminatowych (w kontekście wyparcia tych konstrukcji przez "szkieleciaki").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stachu1983 napisał:

Dlaczego obawiałbyś się szczelność? Konstrukcja to ta sama koncepcja, co Eriba - czyli rama stalowa na ściany i "czapa" z laminatu.

dużo łączeń i kombinacji w poszyciu, i pewnie problemy podobne jak z Eribą - czyli jak się zaniedba to ruda zeżre konstrukcję i całość będzie się trzymała na poszyciu 

a w temacie _ to buda oczywiście ma być dla właściciela pociechą a nie dla nas 

 

jeszcze bym dodał scamp i grizella jak ciekawe budki 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cię kręcę! Dlaczego wieszacie psy na polskich N 126-132. Przecież skorupa w tych przyczepach jest jedną z najbardziej trwałych. Kiedyś francuzi zamawiali u nas właśnie te niewiadówki ze względu na ich lekkość, a swoją rolę spełniały.  Na zachodzie jakaś firma /ale nie pamiętam jaka, prawdopodobnie holenderska/,     robi przyczepy właśnie z tego laminatu. Drogie jak diabli. Widziałam ją.. Nasze N są bardzo skromne wewn. Ale widzieliście niewiadówkę,  ostatni wypust? Mała, pełny wypas, idealna do wożenia. A jak ktoś chce siedzieć w jednym m-scu, dojechać tylko autostradą to oczywiście kupować jak największą.  Czy to oto chodzi? A tak ogólnie, moi drodzy kamperowicze , czemu tak lubicie krytykować. Trochę empatii. Pomóżcie, doradzajcie, tak będzie o wiele milej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się trochę i najbardziej odpowiada mi Eriba Touring. To mój faworyt . Ale zastanawiam się tez nad Triton. Jedna jest na  OLX.pl  . Co o niej sądzicie ?
Link:
https://m.olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-eriba-triton-CID5-IDtqPBT.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dlaczego obawiałbyś się szczelność? Konstrukcja to ta sama koncepcja, co Eriba - czyli rama stalowa na ściany i "czapa" z laminatu. Jak dla mnie bardzo ładne przyczepy, marka z tradycjami, w Belgii mają fankluby, zloty itd. Rozmawiałem swego czasu z osobą, która bierze udział w remoncie dwóch Construktamów, mogę poszukać kontaktu jeśli KrzysztofCC będzie zainteresowany.
Jeśli chodzi o retro design, to ja bym szukał najmniejszego BIODa. Będzie lepszy od Niewiadówki pod względem użytkowym. QUEK-i są brzydkie - ale wiadomo, subiektywne odczucie, o gustach się nie dyskutuje.
No i najważniejsze, wygląd musi się podobać autorowi tego wątku, a nie nam :)
Autorze wątku, polecam dołączenie na Facebooku do grupy Retro Caravan Club - https://www.facebook.com/groups/retrocaravanclub/
Fajna grupa, można pooglądać dziwaczne przyczepki sprzed kilkudziesięciu lat. Zadziwiające, ile jest w nich konstrukcji laminatowych (w kontekście wyparcia tych konstrukcji przez "szkieleciaki").

stachu1983 - dołączyłem na fejsie
Constuctam podoba mi się ale konkretnie ten model na zdjęciu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.