Skocz do zawartości

Knaus - przesiadka składu na nową przyczepkę


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku podróżowania z budką (pierwszą), postanowiliśmy szarpnąć się na zakup nowej budki. Wielu pyta dlaczego nowa, skoro używana hobbitka była w super stanie? Odpowiedź brzmi, dlaczego nie? (tak wiem, nie odpowiada się pytaniem na pytanie). Od małego chciałem mieć nową przyczepkę kempingową, a skoro jest sposobność to trzeba korzystać ;).

 Po długich poszukiwaniach, wielu wyjazdach, oględzinach różnych marek wybór padł na ........ Knausa, model sudwind silver selection 580 qs.

Zależało nam na łóżku małżeńskim, pietrusach i osobnej kabinie prysznicowej.

Przyczepka miała być golasem, ale skończyło się jak zwykle - dużo dodatków m.in. klimatyzacja, mover, aku, bojler gazowo-elektryczny, atc, maksymalne dmc, ogrzewanie podłogowe, okap kucheny z otwartym obiegiem, czujnik poziomu wody, dodatkowa klapa serwisowa pod piętrusami, mono control, automatyczna antena satelitarna.

 

Kilka zdjęć poniżej:

IMG_2023.JPG

IMG_2024.JPG

IMG_2025.JPG

IMG_1499.JPG

IMG_1500.JPG

IMG_1502.JPG

IMG_1503.jpg

IMG_1505.jpg

IMG_1508.jpg

IMG_1909.JPG

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lodówka sprawdzona w Kołobrzegu, spokojnie ogarnia duże zapasy trunków ;) Nie masz czego zazdrościć, to efekt ciężkiej pracy

Przy okazji, gwarancja na szczelność aż 10 lat

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrywa z kapci. Też fużo myślę o nowej :) ale o takim wypasie mogę tylko pomarzyć :) Gratki

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna, gratuluje, jakbym miał dziś zmienić swoją to chyba właśnie na taką, tylko wolałbym szerokość 2,3 ;)

powiedz jak odczucia z jazdy ? wzrosło spalanie i spadła dynamika względem poprzedniej przyczepy czy nie jest to w ogóle odczuwalne w czasie jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

fajna, gratuluje, jakbym miał dziś zmienić swoją to chyba właśnie na taką, tylko wolałbym szerokość 2,3 ;)

powiedz jak odczucia z jazdy ? wzrosło spalanie i spadła dynamika względem poprzedniej przyczepy czy nie jest to w ogóle odczuwalne w czasie jazdy ?

Dużego ubytku dynamiki nie odczuwam, jednak spalanie jest większe - ok 1 litra. Przy czym ja jeżdżę troszkę szybciej niż ciężarówki.

Po kilku nocach wiem, że nie zmienię już na 2,3m. Różnica jest kolosalna w odczuciu komfortu i przestrzeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa to nowa ;) Nie ma się co zastanawiać. @PLopaPL jaką antenę w końcu Ci zamontowali? Dobrze widzę, że to Giocamper?

Ja o zmianie może pomyślę w przyszłym roku ;) W tym jeszcze nie mogłem chociaż nawet żona dała zielone światło, a zastanawiałem się przez chwilę nad tą Adrią Altea 552 PK ze Szczecina, którą ma @maarec

No ale nie ma się co spieszyć. Ogarnę B96 albo B+E i będę myślał ;)

 

Godzinę temu, Pierzasty napisał:

Wyrywa z kapci. Też fużo myślę o nowej :) ale o takim wypasie mogę tylko pomarzyć :) Gratki

Etam, można iść zawsze na jakiś kompromis i kupić coś taniej :) Możliwości jest od groma. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki, nowe zawsze będzie ładne, niech służy jak najlepiej, w środku identyczna jak Hobby 545 :P

Co do lusterek to jednak teraz chyba bym brał wyższe do budy 2,5, bardziej przeszkadza mi to że nie widzę jednocześnie krawężników i górnej krawędzi przyczepy niż to co się dzieje za budą.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo fajny zestaw, robi wrażenie na drodze. Trzeba by policzyć ile to już nowych przyczep wpadło na forum przez ostatnie 2-3 lata i ile z nich ma ten wspaniały i najlepszy układ wnętrza :).

Brawo za sztywne drzwi w prysznicu, drzwi do tylnego schowka zewnętrzne ( dorabiane czy oryginał ?). Klima dachowa, dla mnie to minus, ale mniejsza demolka niż przy podłogowej.

Za pewne taki wysyp nowych budek ucieszy tych, którzy czekają na sprawdzone używki :). Knaus, Hobby, Fendt, Adria, to tak na szybko co przychodzi nam testować na własnej skórze i portfelu. Pokaż co to za opony Ci zamontowali i obserwuj ich zużycie.

P.S. u mnie ilość rat do leasingu da się już policzyć na palcach dłoni, niedługo jednej. Wyobrażacie sobie jak ten czas leci ? Oczywiście nie myślę o sprzedaży, dalej każdy wejście do przyczepy powoduje banan na twarzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.