Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

To może inaczej, czy jest sens jechać drogami bez winiet? Czy jest to wykonalne?

Myślę że bezpieczniej będzie kupić i jechać bez obaw i szukania innych dróg  

Edytowane przez MartiNBR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Teraz, MartiNBR napisał:

To może inaczej, czy jest sens jechać drogami bez winiet? Czy jest to wykonalne?

Wykonalne jest, tylko wg mnie pozbawione sensu. Męczyć się na drogach pozostawiających wiele do życzenia, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MartiNBR napisał:

czy jest sens jechać drogami bez winiet?

Jeśli chodzi o SK i tą trasę - to jedyny płatny odcinek ma ~23 km (Banska Bystrica - Zvolen). Ja osobiście bym go ominął zwykłymi drogami, ale oczywiście to już zależy od indywidualnych preferencji i współczynnika skąpstwa kierowcy. W moim przypadku ten współczynnik jest wysoki i szkoda by mi było wydać 10€ na 23km słowackiej pseudo-autostrady.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie w Google map i omijając drogi płatne wychodzi mi spod domu do Budapesztu 950km. Jadąc płatnymi 1150km. Także chyba spróbujemy, a jadąc 70 czy 80 km/h nie muszę mieć autostrady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie w Google map i omijając drogi płatne wychodzi mi spod domu do Budapesztu 950km. Jadąc płatnymi 1150km. Także chyba spróbujemy, a jadąc 70 czy 80 km/h nie muszę mieć autostrady. 


Tym bardziej musisz bo średnia spadnie Ci do 40km/h.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może mi potwierdzić, nigdzie nie znalazłem jasnej informacji.

Słowenia, holownik "osobowy", DMC zestawu POWYŻEJ 3,5 tony. Kupuje winietę na samochód kategorii 2A i koniec, przyczepa niejako się nie liczy. Dobrze myślę czy jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie TAK,  dla pojazdów powyżej 3,5 T > Uwaga kierowcy pojazdów o masie powyżej 3,5 tonu oraz autokarów!

Od 1 kwietnia 2018 roku Słowenia zlikwidowała winiety, a zamiast nich wprowadziła obowiązkowy elektroniczny system poboru opłat DarsGo.

5 minut temu, Zbyszek napisał:

Chyba nie TAK,  dla pojazdów powyżej 3,5 T > Uwaga kierowcy pojazdów o masie powyżej 3,5 tonu oraz autokarów!

Od 1 kwietnia 2018 roku Słowenia zlikwidowała winiety, a zamiast nich wprowadziła obowiązkowy elektroniczny system poboru opłat DarsGo.

Wiecej TUTAJ : https://www.darsgo.si/portal/pl/kwota-opłaty-drogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dudek_t napisał:

Czy ktoś może mi potwierdzić, nigdzie nie znalazłem jasnej informacji.

Słowenia, holownik "osobowy", DMC zestawu POWYŻEJ 3,5 tony. Kupuje winietę na samochód kategorii 2A i koniec, przyczepa niejako się nie liczy. Dobrze myślę czy jest inaczej.

Niestety, ale wygląda na to, że dla zestawów powyżej 3,5t musisz mieć elektroniczny system poboru opłat:

1963199184_Zrzutekranu2018-06-19o12_42_14.thumb.png.e390bca38bd619c305b4d585f68ae142.png

 

Za: https://www.darsgo.si/portal/pl/kwota-opłaty-drogowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest problem językowy???

Po słoweńsku jest opisane inaczej:

"Motorové vozidlá s dvomi alebo tromi nápravami s maximálnou prípustnou hmotnosťou nad 3.500 kg, a skupiny vozidiel s dvomi alebo tromi nápravami s maximálnou prípustnou hmotnosťou ťažného vozidla nad 3.500 kg."

Za tłumaczem googla: "z maksymalną masą pojazdu holującego powyżej 3500kg"

Po słowacku:  "Motorna vozila z dvema ali tremi osmi, katerih največja dovoljena masa presega 3.500 kg, in skupine vozil z dvema ali tremi osmi, katerih največja dovoljena masa vlečnega vozila presega 3.500 kg."    Czyli podobnie mowa o holowniku a nie łącznej masie zestawu...

 

Na tej samej stronie DARS w zakładce dot. winiet nadal jest ogólny zapis "pojazdy do 3500kg z przyczepą lub bez..."

Sprawa ewidentnie wymaga wyjaśnienia...

 

 

 

Edytowane przez bertosz
uzupełnienie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest problem językowy???
Po słoweńsku jest opisane inaczej:
"Motorové vozidlá s dvomi alebo tromi nápravami s maximálnou prípustnou hmotnosťou nad 3.500 kg, a skupiny vozidiel s dvomi alebo tromi nápravami s maximálnou prípustnou hmotnosťou ťažného vozidla nad 3.500 kg."
Za tłumaczem googla: "z maksymalną masą pojazdu holującego powyżej 3500kg"
Po słowacku:  "Motorna vozila z dvema ali tremi osmi, katerih največja dovoljena masa presega 3.500 kg, in skupine vozil z dvema ali tremi osmi, katerih največja dovoljena masa vlečnega vozila presega 3.500 kg."    Czyli podobnie mowa o holowniku a nie łącznej masie zestawu...
 
Na tej samej stronie DARS w zakładce dot. winiet nadal jest ogólny zapis "pojazdy do 3500kg z przyczepą lub bez..."
Sprawa ewidentnie wymaga wyjaśnienia...
 
 
 
Nie wiem czy językowy. Po angielsku jest tak samo, tzn zestaw powyżej 3500 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bertosz napisał:

Uważam, że sprawa wymaga wyjaśnienia (doprecyzowania) u źródła... Zarówno polski jak i angielski to tłumaczenia z natywnego słoweńskiego...

Bardzo możliwe, że to błędne tłumaczenie. Przetłumaczyłem z DE i też mowa jedynie o holowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.