Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

4 godziny temu, Benior napisał:

Grupy i kategorie znam.Bardziej mi chodzi o konkretne samochody, czy jest lista jak na Słowenii. 

A do czego lista skoro są konkretne parametry podane, wymiar, masa, l. osi.

Na bramkach automatycznych potrafi zestaw z budą złapać jako kat. III zamiast II. Trzeba na to uważać. Po przywołaniu obsługi przyciskiem przestawiają sami na II  nawet nie czekając na wyjaśnienie powodu wezwania. Wiedzą, że system źle zakwalifikował i nie robią problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jazdę solo.

Niby wszystko jest jasne ale na innych forach piszą, że np. bus mercedes vito o wysokości nie przekraczającej 190cm był zakwalifikowany do kategorii II 

Jeśli byłby taki katalog to po prostu bym wiedział na co się nastawić .... lubię wiedzieć :)

 

W Słowenii jest to postawione na głowie i za taki mały busik płaci się dwa razy więcej jak za większego kampera czy samochód z przyczepą. Tamtędy kompletnie już się nie kalkuluje pojechać solo. Jednak tam jest lista i można sobie ładnie sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Benior napisał:

Niby wszystko jest jasne ale na innych forach piszą, że np. bus mercedes vito o wysokości nie przekraczającej 190cm był zakwalifikowany do kategorii II 

Mogło tak być, bo jak piszę, zdarza się że czujnik złapie wyższą kategorię. Nam nie raz wpadła III, szczególnie na tych bramkach przed Zagrzebiem jadąc od Macelj.  Skoro nas łapało na III to i busa może na II. Jeśli nad pierwszą osią masz poniżej 190 to po prostu wzywasz obsługę i po problemie.

Godzinę temu, maarec napisał:

Trzeba w Cro wozić homologację z podanymi wymiarami pojazdu. Dla nich każdy bus będzie pow 190 cm a nie każdy tyle ma.

A po co biurokracja taka? Miarka wystarczy. W razie czego jak są wątpliwości to wychodzisz, mierzysz i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co biurokracja taka? Miarka wystarczy. W razie czego jak są wątpliwości to wychodzisz, mierzysz i po kłopocie.
Myślisz, że w Cro też liczy się nad przednią osią? Mam wrażenie, że u nich wysokość całkowita. Czytałem gdzieś relacje, że miarka ich nie obchodziła, mierzyć na bramkach nie chcieli a zobaczyć papier.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Benior napisał:

Według internetów to w Słowenii mierzą nad osią a w Chorwacji wysokość pojazdu. Nad przednią osią to nawet ducato L4H4 by nie miał 190cm :) ... to by było pięknie. 

ten parametr jest jednym z ważniejszych jaki biorę pod uwagę przy poszukiwaniu holownika. Mercedes klasa V mieści się fajnie bo ma ok 188cm,  natomiast VW Multivan czy Ford Tourneo Custom to już kategoria III z przyczepą czy bez jak dobrze pamiętam.  Minus jest taki, że na samo południe Cro dojazd o jakies 130zł droży w 1 stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, maarec napisał:

ten parametr jest jednym z ważniejszych jaki biorę pod uwagę przy poszukiwaniu holownika. Mercedes klasa V mieści się fajnie bo ma ok 188cm,  natomiast VW Multivan czy Ford Tourneo Custom to już kategoria III z przyczepą czy bez jak dobrze pamiętam.  Minus jest taki, że na samo południe Cro dojazd o jakies 130zł droży w 1 stronę.

Tourneo custom solo kat II, a z przyczepą kat. III. 
Jeździłem tak i tak. Już nie pamiętam ile więcej płaciłem, ale to kwestia pomijalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzoker napisał:

Tourneo custom solo kat II, a z przyczepą kat. III. 
Jeździłem tak i tak. Już nie pamiętam ile więcej płaciłem, ale to kwestia pomijalna.

dokładnie, zgodnie z kategoriami. Klasa V niższa o 10cm zmieściła by się solo do kategorii 1 razem z osobówkami. Ciekawe jak policzą ją po podpięciu przyczepy :) ?

jako kategoria II ? osobówka z przyczepą poniżej 190cm czy jako bus z przyczepą - kat III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maarec napisał:

dokładnie, zgodnie z kategoriami. Klasa V niższa o 10cm zmieściła by się solo do kategorii 1 razem z osobówkami. Ciekawe jak policzą ją po podpięciu przyczepy :) ?

jako kategoria II ? osobówka z przyczepą poniżej 190cm czy jako bus z przyczepą - kat III?

Nowa V klasa nie przekracza 190 cm więc nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maarec napisał:

Myślisz, że w Cro też liczy się nad przednią osią? Mam wrażenie, że u nich wysokość całkowita. 

Masz rację, z tą pierwszą osią to się rozpędziłam ... wysokość całkowita. 

Co do uznania wyłącznie papierów - ludzie różne rzeczy piszą po forach, ale z moich obserwacji wynika, że oni nie są takimi służbistami, nie chce im się w dokumenty ludzi zerkać przy przekraczaniu granicy a co mówić o papierach pojazdu. Przy 189,99 cm może była dyskusja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No to byliśmy w Chorwacji i na wszystkich bramkach łącznie z mostem na Krk wbijali 2kat. Jechałem solo citroen spacetourer. Czasami wystarczyło pokazać, że zła kategoria i zmieniali na 1, innym razem okazywałem wyciąg z homologacji i tylko jeden kręcił nosem ale uległ. Coś tam sobie Ci dociekliwi zapisywali i może w przyszłości obejdzie się bez dodatkowych dokumentów. 

Wracając z Krk przejazd przez most był bezpłatny, ktoś wie z jakiego powodu mogła być promocja? Kilka dni wcześniej zapowiadali mocny wiatr na sobotę ale się nie sprawdziło. To może być przyczyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.