Skocz do zawartości

Winiety 2018 dyskusja


gusia-s

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i panowie mam mały mętlik w głowie już z tymi winami w tym roku- czym więcej czytam tym mniej wiem.

Jadę w sierpniu z Wrocławia - Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - przez Słowenia i raczej na boczna drogę nr 1 w Cro jak ostatnio.

Na 70% jazda będzie w nocy ze względu na syna 21m który raczej cały dzień nie usiedziedzi w foteliku nawet przed tabletem, startujemy z Wro ok 19g.

Nocować będziemy na jakimś P lub polu kempingowym wzdłuż drogi, nie za duże odchylenie kilometrów od trasy na wysokości Wiednia Graz- co polecacie? 

Jadę zestawem:

BMW E39 DMC 2300 kg + hymer Eriba DMC 1500 kg = 3700 kg.

received_1810941172291483.thumb.jpeg.a2fb0e026761067625dd15f4eeab55f8.jpeg

I moje pytania brzmią następująco :

1.Czy na ten zestaw kupuje jedną winete do 3.5T w CZ, A i przyczepę za free ciagne czy musze kupić dwie na kazdy pojazd lub jedną "inną" i w jakich krajach? 

3. Jak cenowo wyjdzie taki zestaw ?- nie ze jestem leń i szukać mi się nie chce tylko różne kwoty w necie jakoś są i z wypowiedźi innych na granicy też inne.

Zawsze kupowałem w Boboszowie w budce z alkoholami :-)

2. Czy na Słoweni jest możliwość objechania bokiem przez /obok Ptuja Biš etc.- jeśli tak jaka drogę alternatywną polecacie ?

3. Jak bym jechał jednak teraz autostradami w Cro to jaka taryfa /oznaczenie mnie obowiązuje ?- zestaw 3.7 DMC.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 227
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, chiccoo napisał:

1.Czy na ten zestaw kupuje jedną winete do 3.5T w CZ, A i przyczepę za free ciagne czy musze kupić dwie na kazdy pojazd lub jedną "inną" i w jakich krajach? 

 

13 minut temu, chiccoo napisał:

3. Jak cenowo wyjdzie taki zestaw ?- nie ze jestem leń i szukać mi się nie chce tylko różne kwoty w necie jakoś są i z wypowiedźi innych na granicy też inne.

1 winieta na cały zestaw (liczy się tylko auto) kupuję zawsze w krajach docelowych za nominalne państwowe kwoty bo u nas łoją aż boli. Dziwne, że w Austrii można kupić winiety obcych państw za ich nominalną wartość a w PL się nie da, bo łobuzy sprzedają dużo drożej. 

- Czechy 440 koron miesięczna, pierwsza stacja za granicą - ja jadę inną trasą bo na Ostravę to nie wiem gdzie tam od Ciebie pierwsza stacja. 

- Austria 9 eu 10 dniowa więc potrzebujesz zapewne dwie - ja zawsze kupuję odrazu i na powrót w tym miejscu https://goo.gl/maps/mC3nXJC4FFo

- Słowenia - 30 eu miesięczna (kupisz odrazu tam gdzie na  Austrię za nominalną cenę) przy płatności kartą 1 czy 2 eu prowizji doliczają a jak gotówką to nic.

26 minut temu, chiccoo napisał:

3. Jak bym jechał jednak teraz autostradami w Cro to jaka taryfa /oznaczenie mnie obowiązuje ?- zestaw 3.7 DMC.

- Chorwacja - kat. II na bramkach, niektóre szczególnie karciane łapią III kat. ale po dzwonku obsługa nawet bez pytania sama przestawia na II - kwota zależna od odleglości, dokąd jedziesz? Tu DMC się nie liczy tylko wysokość auta no i że z budą.

W PL oczywiście viatoll chyba, że nie masz po drodze, zakładam że odpowiednie PJ masz a ten zestaw ;) .

17 minut temu, chiccoo napisał:

2. Czy na Słoweni jest możliwość objechania bokiem przez /obok Ptuja Biš etc.- jeśli tak jaka drogę alternatywną polecacie ?

W tym roku odpuściliśmy objazd, tam się dzieje armagedon w związku z końcówką budowy autostrady. Słoweńcy z dnia na dzień próbują zatykać wszelkie objazdy i wprowadzają np. remonty newralgicznych odcinków albo inne utrudnienia. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się często. W znakach zamieszanie, łatwo się  pomylić wjechać nie tu gdzie trzeba  i ciężko z budą potem nawrócić  - zresztą Wojtek też meldował  o trudnościach . Coś mi się obiło, że zaraz za mostem na Trate coś mają na dniach kombinować, w Mariborze też, w Ptuju chyba nadal 1 most nieczynny. Moim zdaniem nie warto, zbyt dużo kombinacji i kiepskich dróg, dotychczasowy objazd przez M- L- P nieaktualny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Gosiu za szybką odpowiedź i linki choć do wyjazdu jeszcze czasu jest, ale info trzeba zbierać szybciej a nie w dniu wyjazdu jak to często bywa w życiu.

PS.  Pytałem się o te winety bo w zeszłym roku na polu w krwavicy widziałem przyczepę z winetą na przedniej szybie wielkość budki podobna do mojej no i zdurniałem. :mellow:

A brak wlepki= kara i to nie mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gusia-s napisał:

 Moim zdaniem nie warto, zbyt dużo kombinacji i kiepskich dróg, dotychczasowy objazd przez M- L- P nieaktualny.

 Mogę prosić o rozszyfrowanie tego skrótu ?

Ja zawsze zjeżdżam już w Ilz i przez Bad Radkersdorf. Tam za wielu Polaków nie widziałem a drogi luźne i normalne. No i sporo czasu i kilometrów mniej.

No i nie czuję się obdarty z relacji  wysokość opłaty/"małość" kilometrów .

Tam dziadostwo podobne do kulczykowego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Jarosław69 napisał:

 Mogę prosić o rozszyfrowanie tego skrótu ?

Ja zawsze zjeżdżam już w Ilz i przez Bad Radkersdorf. Tam za wielu Polaków nie widziałem a drogi luźne i normalne. No i sporo czasu i kilometrów mniej.

No i nie czuję się obdarty z relacji  wysokość opłaty/"małość" kilometrów .

Tam dziadostwo podobne do kulczykowego.....

chodzi o popularny objazd Mureck -Lenart - Ptuj

kolega WojtEwa pisał o tym :

http://forum.karawaning.pl/topic/26524-ostrzeżenie-słowienia-znany-objazd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎19 o 10:36, Suzu4x4 napisał:

chodzi o popularny objazd Mureck -Lenart - Ptuj

kolega WojtEwa pisał o tym :

http://forum.karawaning.pl/topic/26524-ostrzeżenie-słowienia-znany-objazd/

Dzięki  za wyjaśnienie. Tak się chciałem upewnić. Będę wracał przed 1-szym września. Zobaczymy do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ciekawa informacja z Węgier. Po raz kolejny spotkałem się z interpretacją ichniejszych winiet w prosty sposób . Normalne auto osobowe to normalna winieta, bez względu na ilość miejsc i przyczepę (3,5T). Powyżej 7 miejsc dotyczy naszych "busów powyżej 9". Interpretacja z zeszłego roku z przejścia H-Cro, z tego tygodnia z przejścia SK-H i od panów kontrolujących winiety na odcinku Miszkolc debreczyn i Budapeszt siofok. Nie wiem co o tym myśleć.


Wysłane z Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_66 napisał:

Może ciekawa informacja z Węgier. Po raz kolejny spotkałem się z interpretacją ichniejszych winiet w prosty sposób . Normalne auto osobowe to normalna winieta, bez względu na ilość miejsc i przyczepę (3,5T). Powyżej 7 miejsc dotyczy naszych "busów powyżej 9". Interpretacja z zeszłego roku z przejścia H-Cro, z tego tygodnia z przejścia SK-H i od panów kontrolujących winiety na odcinku Miszkolc debreczyn i Budapeszt siofok. Nie wiem co o tym myśleć.


Wysłane z Tapatalk

Bez podparacia jakimkolwiek pismem, interpretacją nie jechałbym samochodem 8 - 9 miejsc na winietę D1. Za duże ryzyko. Zawsze można wysłać oficjalne zapytanie do ichniejszej ITD i niech odpowiedzą.

Dla mnie bardzo istotna informacja, myślę o aucie 8 osobowym i byłby brzydki ZONK jakbym miał płacić d2 + winieta na przyczepę. Wychodzi chyba ze 3 razy drożej niż autem 7 osobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

We włoszech można na bramkach płacić kartą? Zawsze płaciłem gotówką i nie zwróciłem uwagi na karty a w tym roku wołałbym płacić plastikiem. Tylko źebym się na bramce nie ździwił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacekzoo napisał:

We włoszech można na bramkach płacić kartą? Zawsze płaciłem gotówką i nie zwróciłem uwagi na karty a w tym roku wołałbym płacić plastikiem. Tylko źebym się na bramce nie ździwił

4 lata temu placilem tylko karta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

We włoszech można na bramkach płacić kartą? Zawsze płaciłem gotówką i nie zwróciłem uwagi na karty a w tym roku wołałbym płacić plastikiem. Tylko źebym się na bramce nie ździwił

Można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.